Connect with us

technologia

Opowieści o kapitalizmie przedsiębiorczym w naszych 35 edycjach międzynarodowych

Published

on

Ta historia pojawia się w sierpniowym/wrześniowym wydaniu magazynu Forbes. Subskrybuj

Licencjonowane edycje Forbes Magazyn obejmuje pięć kontynentów, 25 języków i 13 stref czasowych. Wszystkich łączy wspólna misja: celebrować korporacyjny kapitalizm we wszystkich jego formach. Oto globalna perspektywa krajobrazu biznesowego w czasie rzeczywistym.

ARGENTYNA

Forbes Argentyna Połączenia Diego Fenoglio „Argentyński Willy Wonka”. W 1996 otworzył chocolatier Rapanui; Obecnie ma 11 sklepów w Argentynie i fabrykę w Hiszpanii ze sprzedażą prawie 15 milionów dolarów.


BOLIWIA

Startup z La Paz Ultra, platforma udzielająca pożyczek i notowań nieruchomości, pozyskała w czerwcu 1,1 mln USD przy wycenie 21 mln USD.


BRAZYLIA

Alice Oliveira, 15-letnia weteranka firmy Dell, która podczas pandemii nadała priorytet publikowaniu filmów na YouTube, aby zdemaskować technologię komputerową i cyfrową podczas pandemii. przedstawione Forbes Brazyliadruga doroczna lista 10 najlepszych OZZ.


BUŁGARIA

To Bracia Rangelov przysiągł, że nie będzie się golić, dopóki bezzałogowy samolot transportowy Dronamics nie zostanie dopuszczony do lotu. Siedem lat później duet z Sofii chce wreszcie jesienią zrzucić brody i rozpocząć produkcję pierwszych 60 samolotów.


CHINY

Partner założyciel Gaocheng Capital, Jing Hong, 48 lat, debiutuje na corocznym Forbes Midasowa lista najlepszych VC na świecie. Ich inwestycje koncentrują się na technologii i innowacjach, które odciągną Chiny od pracochłonnej pracy.


KOLUMBIA

Pośród Forbes KolumbiaMónica Contreras (na zdjęciu po prawej), była wiceprezes PepsiCo regionu andyjskiego, stoi na liście 50 Power Women, kieruje Transportadora de Gas Internacional (TGI), który transportuje 54% gazu ziemnego w kraju.


CYPR

cypryjski Kyriakos Eleftheriou29-latek zebrał 2,8 miliona dolarów na Terra, platformę, którą współtworzył w Londynie w zeszłym roku, aby połączyć dane zdrowotne z setek aplikacji fitness, w tym Fitbit i Garmin.


REPUBLIKA CZESKA

Forbes Czech Połączenia Anna Geislerová, 45 (z prawej), „najbardziej zapracowana czeska aktorka filmowa” od 30 lat. Zagrała w nominowanych do Oscara Elary w 2003 roku i wraz z siostrą Ester prowadzi temat najbardziej wpływowych kobiet.


FRANCJA

Piosenkarz-autor piosenek Aya Nakamura, 26-latek, który wyemigrował z Mali i wydał trzy najlepiej sprzedające się albumy rapu i afrobeatu, Fronts Forbes Francjacoroczna edycja dla kobiet.


GRUZJA

Umowa Unii Europejskiej na dostarczanie milionów do Gruzji może się zawalić z powodu kontrowersyjnych rozpraw sądowych w lipcu i oburzenia opinii publicznej z powodu reakcji rządu na atak na około 50 dziennikarzy relacjonujących marsz Pride.


NIEMCY

Były nauczyciel, który odziedziczył pieniądze Andreasa Kaufmanna kupił niewypłacalną niemiecką Leica Camera w 2004 roku i rozpoczął jej restrukturyzację. Od tego czasu sprzedaż wzrosła czterokrotnie do ponad 400 milionów dolarów.


GRECJA

Projekt o wartości 9,6 miliarda dolarów mający na celu przekształcenie dawnych Aten Lotnisko Ellinikon do nadmorskiego kurortu z rezydencjami, sklepami i rozrywką. Miejsce to zostało zamknięte w 2001 roku i było tymczasowo obozem dla migrantów.


HONDURAS

Organizacja humanitarna Save the Children połączyła siły z meksykańskim filmowcem i artystą, aby opublikować komiks ANA. Historia migracji dziecka z Hondurasu do Stanów Zjednoczonych zwraca uwagę na podróż około 300 000 Amerykanów z Ameryki Środkowej każdego roku.


WĘGRY

Amerykańska firma brokerska miliarderów Thomas Peterffy, pochodzący z Węgier, mówi, że gdyby Donald Trump nie był na Twitterze, były prezydent byłby wielką gwiazdą wszechczasów, powołując się na jego osiągnięcia na stanowisku i prostolinijność.


INDIE

Dyrektor generalny Tata Steel TV Narendran widzi świetlaną przyszłość dla indyjskich metali: wysokie ceny i popyt potrwają dekadę, mówi, ponieważ zobowiązania do redukcji emisji dwutlenku węgla prawdopodobnie ograniczą produkcję w Chinach, a gospodarki zachodnie zwiększą wydatki na infrastrukturę.


INDONEZJA

Kraj ma największą populację islamską na świecie, ale ci, którzy przestrzegają prawa szariatu, stanowią tylko 9% klientów banku. Hery Gunardi, prezes nowo powstałego Banku Syariah Indonesia z połączenia trzech banków, chce to zmienić.


IZRAEL

Użytkownicy smartfonów i tabletów, w tym nauczyciele muzyki, korzystają z aplikacji od Yuval Kaminkaedukacyjny startup JoyTunes dla samouczków na temat gry na instrumentach, takich jak gitara i fortepian.


WŁOCHY

Prezydenci USA Bill Clinton i George W. Bush nosili jedwabne krawaty od E. Marinella, marka z siedzibą w Neapolu w 1914 roku, którą obecnie prowadzą wnuk założyciela Maurizio i prawnuk Alessandro.


JAPONIA

Yasunori Furukawa założył firmę Oxide w 2000 roku, aby produkować elementy krystaliczne do baterii, laserów i półprzewodników. Miał prawie 28 milionów dolarów w sprzedaży w 2019 roku i jest włączony Forbes JaponiaLista Małych Gigantów.


Kazachstan

Suwerenny Kazachstan w tym roku skończy 30 lat, podobnie jak firma budowlana Bazis z Ałmaty, która zbudowała wszystko, od areny po mieszkania i pomniki. Jej założyciel Aleksander Biełowicz jest obecnie jednym z 50 najbogatszych biznesmenów w kraju.


ŁOTWA

Coroczna nagroda L’Oréal nagradza kobiety w nauce. Jeden z trzech uhonorowanych w tym roku Łotyszy, Inga Pudża, wygrał 7000 dolarów na badania nad molibdenianem miedzi i jego zdolnością do pomiaru zmian temperatury podczas przechowywania i transportu towarów.


MEKSYK

Forbes MeksykNa okładce 100 najpotężniejszych kobiet w kraju można zobaczyć m.in. członkinię zarządu banku centralnego Galię Borję, słynną miejscową kucharkę Claudię Albertinę oraz aktorkę telewizyjną Ludwikę Paletę.


MONGOLIA

Od momentu założenia ANNA z siedzibą w Ułan Bator w 2018 roku, Ariunjargal Ganzorig projektuje i dostarcza odzież i akcesoria wykonane z mongolskiej wełny i kaszmiru do USA i Wielkiej Brytanii


POLSKA

Ponieważ ograniczenia Covid-19 łagodzą, indeks mierzy popyt i nastroje na rynku w Polska produkcja osiągnął rekordowy poziom zarówno w maju, jak i czerwcu – co zwiększyło zatrudnienie, ale zaważyło na łańcuchach dostaw.


PORTUGALIA

W styczniu były premier Portugalii José Manuel Barroso został przewodniczącym Gavi, sojuszu szczepień, który działa na rzecz zwiększenia szczepień w biednych krajach. „To był sposób, aby pomóc odpowiedzieć na największy kryzys pamięci humanitarnej, przynajmniej w naszym pokoleniu”, mówi.


RUMUNIA

rumuński Michael Schmidt prowadzi rozmowy w sprawie dodania McLarena do swoich Schmidt Premium Cars, które sprzedają BMW, MINI i Rolls-Royce w Europie Środkowo-Wschodniej. „Mój model jest prosty: rozwijać się na stałe, czy to w kryzysie, czy w dobrych czasach”, mówi.


ROSJA

Andrzej Andrzejewski, miliarder rosyjski współzałożyciel aplikacji randkowej Bumble, pracuje nad swoim kolejnym projektem, Stereo, platformą do przesyłania wiadomości audio i transmisji na żywo, która rywalizuje z Clubhouse, który ma 10 milionów użytkowników; od 2020 roku przyciągnął 2 miliony użytkowników.


SŁOWACJA

Dwuletnie zapasy wyprzedały się w ciągu kilku godzin, kiedy wiodący słowacki producent Kellys Bicycles zaprezentował swój nowy e-rower o wartości ponad 6 000 USD w sierpniu ubiegłego roku. Współzałożyciel Peter Divinec zakłada, że ​​do 2026 r. popyt dorówna popytowi na klasyczne jednoślady.


AFRYKA POŁUDNIOWA

Forbes AfrykaLista 30 poniżej 30 skupia się na agentach zmian w walce z Covid-19. Jednym z nich jest 29-letnia Cleo Johnson (z prawej strony), która prowadzi firmę marketingową w Johannesburgu, która pomaga restauracjom i hotelom ewoluować i zmieniać nazwy podczas pandemii koronawirusa.


KOREA POŁUDNIOWA

Gim Seong-gon, wyceniany na 1,1 miliarda dolarów, debiutuje wśród najbogatszych w kraju. Syn rolnika założył firmę CS Wind w 1988 roku, która w tym samym roku nabyła za 150 milionów dolarów elektrownię wiatrową w Pueblo w stanie Kolorado.


HISZPANIA

Helga de Alvear, 84, po raz pierwszy kupił sztukę w 1967 za odziedziczone pieniądze. W lutym jej fundacja otworzyła bezpłatne muzeum w Cáceres, które prezentuje ponad 250 eksponatów z ich 3000-częściowej kolekcji współczesnych dzieł hiszpańskich.


TAJLANDIA

Paphitchaya Suwandee nadzoruje 14-letni plan przekształcenia centrum handlowego Megabangna w Bangkoku w megamiasto o wartości 2 miliardów dolarów, które do 2031 r. będzie obejmować nieruchomości mieszkalne i biurowe.


UKRAINA

Forbes Ukraina odzwierciedla ekonomiczne kamienie milowe 30 lat od uzyskania niepodległości, w tym przekształcenie w latach 90. 4,5 miliona mieszkań komunalnych w mieszkania sprywatyzowane.


ZJEDNOCZONE EMIRATY ARABSKIE

Jassim Alseddiqi kieruje firmą SHUAA Capital z siedzibą w Dubaju i jej portfelem o wartości 14 miliardów dolarów – prawie trzykrotnie większym niż drugi co do wielkości zarządzający aktywami w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Ostatnie inwestycje obejmują dwa start-upy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oferujące strumieniowe przesyłanie muzyki i zaawansowane technologicznie szklarnie.


WIETNAM

Tran Dinh Long, wyceniany na 3 miliardy dolarów, spodziewa się, że jego firma metalowa Hoa Phat wygeneruje w tym roku 1 miliard dolarów zysku netto, ponieważ ceny stali rosną.


READ  Nowe urządzenie przenosi muzykę do głowy - bez słuchawek
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.