Connect with us

Świat

Ludzkie szczątki znalezione w nadkolach amerykańskich samolotów wojskowych, które opuściły Afganistan

Published

on

Ludzkie szczątki znalezione w nadkolach amerykańskich samolotów wojskowych, które opuściły Afganistan

W nadkolu amerykańskiego samolotu wojskowego, który wyleciał, znaleziono ludzkie szczątki Zaakceptować Setki Afgańczyków rzuciło się w poniedziałek do samolotu, szukając wyjścia. To był ten sam samolot, co w wirusowe filmy krzyczących Afgańczyków dostać się na pokład.

Siły Powietrzne ogłosiły we wtorek, że odkrycie szczątków i filmy online przedstawiające osoby spadające z samolotów spowodowały, że Biuro Dochodzeń Specjalnych Sił Powietrznych przejrzało wszystkie dostępne informacje, aby lepiej zrozumieć, jak to się stało.

Wirusowe nagranie Afgańczyków biegnących obok samolotu, a potem coś, co wygląda na spadające ciała z samolotu, podsyciło krytykę chaotycznej ewakuacji w tym tygodniu.

Siły Powietrzne poinformowały, że w poniedziałek C-17 Globemaster wylądował na międzynarodowym lotnisku Hamid Karzai w Kabulu, aby dostarczyć ładunek sprzętu do wsparcia ewakuacji.

kabul-airport-sudhir-chaudhary.jpg
Chaos na lotnisku w Kabulu w niedzielę 15 sierpnia 2021 r., gdy Afgańczycy próbowali uciec przed rządami talibów.

Sudhir Chaudhary


Zanim załoga mogła rozładować ładunek, samolot został otoczony przez setki afgańskich cywilów, którzy przedarli się przez granicę lotniska. Załoga C-17 zdecydowała się jak najszybciej odlecieć, poinformowały siły powietrzne. Na pokładzie nie było cywilów.

Szczątki znaleziono w nadkolu, gdy samolot wylądował w bazie lotniczej Al Udeid w Katarze. Siły Powietrzne skonfiskowały samolot, aby zebrać szczątki i dokonać oględzin samolotu.

Biuro Dochodzeń Specjalnych prowadzi przegląd we współpracy z Dowództwem Mobilności Powietrznej Sił Powietrznych USA i partnerami międzynarodowymi. Ponadto Dowództwo Mobilności Powietrznej zbada przebieg wydarzeń, aby upewnić się, że nie powtórzy się to w przypadku ewakuacji z Afganistanu.

READ  Hamza, syn Waela Dahdouha z Al Jazeery, zginął w izraelskim ataku w Gazie | Izraelska wojna w Gazie News
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *