Connect with us

technologia

Wordle: O czym jest ta gra i dlaczego ludzie ją kochają?

Published

on

Obecnie istnieje wiele powodów, dla których Wordle, codzienna łamigłówka słowna, jest wirusową sensacją, przyciągającą fanów z całego świata.

To proste, zabawne – i, zdaniem najbardziej zapalonych graczy, cudownie uzależniające.

Ale to nie wszystko. Jest również bezpłatny. I to jest nie Aplikacja. To jest PRAWIDŁOWY.

POD, będziesz UCZYĆ SIĘ kilka fajnych wskazówek, sztuczek i FAKTY o światowej sensacji – a może nawet przeniesiesz swoją grę na wyższy poziom PARZYSTY.

Wordle daje ci sześć prób, aby ustalić codzienne pięcioliterowe słowo.
(Cyfrowy Lis)

Jaki jest sens Wordle’a?

Celem Wordle jest mieć rację PODEJRZANY pięcioliterowe słowo dnia w jak najmniejszej liczbie prób.

Twój CENA? Prawo do przechwałek.

„Uwielbiam to, że witryna pozwala grać tylko w jedną zagadkę dziennie bez denerwujących powiadomień, aby zrobić więcej” – powiedziała Fox News Digital Kirsten W. Larson, autorka artykułów dla dzieci z Los Angeles.

Larson stał się fanem na początku tego tygodnia, kiedy „wszyscy na moim kanale na Twitterze i Facebooku zaczęli publikować swoje odkrycia” – powiedziała.

Czy kiedykolwiek zatrzymałeś się w sklepie lub innej sprawie, aby zagrać w Wordle?  Wirusowa internetowa gra logiczna słowna może być WINNA.

Czy kiedykolwiek zatrzymałeś się w sklepie lub innej sprawie, aby zagrać w Wordle? Wirusowa internetowa gra logiczna słowna może być WINNA.

Co oznaczają wszystkie kolory Wordle?

Tak, zajmijmy się tymi tajemniczymi siatkami kolorowych kwadratów — i wyjaśnijmy, dlaczego przejęły one Twój kanał w mediach społecznościowych.

Zielone, szare i żółte siatki to gracze, którzy dzielą się swoimi „trofeami” Wordle, nie psując gry innym.

GRUZJA QUARTERBACK STETSONA BENNETTA SŁOWA DO ŻYCIA

Jak grasz w Wordle’a?

Rozgrywka jest prawdziwa DOŚĆ DUŻO prosty. Gracze mają sześć szans na odgadnięcie pięcioliterowego słowa.

Po każdym zgadywaniu, które musi być prawdziwym słowem, następuje informacja zwrotna wskazująca, czy wybrana litera jest poprawna i znajduje się we właściwej pozycji.

READ  Novartis wybiera partnerów molekularnych, aby odkryć terapię radioligandem; Galera obwinia błędy CRO za błędy PhIII - twierdzi sukces - Endpoints News

Zielony oznacza, że ​​litera znajduje się w słowie — we właściwej pozycji.

Żółty oznacza, że ​​litera jest w słowie, ale nie we właściwej pozycji.

Szary oznacza, że ​​litera to CAŁKOWITY łachy.

Oto więcej faktów o Wordle, które musisz znać!

1. Josh Wardle, deweloper oprogramowania z Brooklynu, wydał swoją darmową przeglądarkową grę zgadywania słów jesienią 2021 roku. Gra podobno wzrosła z 90 graczy w listopadzie ubiegłego roku do 2 milionów w ostatni weekend. (Nawiasem mówiąc, nazwisko Wordle jest odniesieniem do nazwiska Wardle’a.)

2. Wordle NIE jest aplikacją. To stara szkoła – tylko w przeglądarce.

3. Kilka klonowanych wersji Wordle zostało niedawno pobranych z App Store, Apple potwierdził w tym tygodniu BBC News. Jednak niektóre podobnie wyglądające gry są tam nadal dostępne. (Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na ten temat…)

4. Oddzielne konto na Twitterze o nazwie @WordleStats, założone na początku tego miesiąca, śledzi wzmianki Wordle’a na Twitterze, liczbę graczy w „trudnym trybie” i odsetek osób, które rozwiązały codzienną zagadkę w określonej liczbie prób. (Gracze „Hard Mode” używają wcześniej ujawnionych wskazówek w kolejnych domysłach.)

5. Około 76% graczy podjęło co najmniej cztery próby, aby rozwiązać środową zagadkę; 3017 grało w grę w „trybie trudnym”; Według WordleStats na Twitterze znaleziono 153,880 wyników. (Konto WordleStats mówi, że nie jest powiązane z Wordle – ale sam Josh Wardle, twórca Wordle, śledzi konto i udostępnia z niego tweety.)

6. W piątek rano, 14 stycznia 2022 r., Wardle potwierdził na Twitterze, że Steven Cravotta, współtwórca aplikacji (która nazywa się Wordle), ma nadzieję przekazać dochody ze swojej aplikacji organizacji charytatywnej, „najlepiej na rzecz umiejętności czytania i pisania. ukierunkowana organizacja non-profit”. (Aplikacja Cravotta odnotowała znaczny wzrost sprzedaży, gdy ludzie zaczęli googlować w grę Wardle’a w przeglądarce, ale zamiast tego natknęli się na aplikację Cravotty).

READ  Debata Metroid Dread Credits jest niestety szeroko rozpowszechniona

7th Nawiasem mówiąc, możesz użyć tej samej litery dwa razy w swojej układance słownej – na przykład NACISKAĆ (Ten fakt może natknąć się na początkujących).

Zobacz ĆWIERKAĆ poniżej więcej szczegółów – i kilka więcej szczegółów PO że. (PRZEBACZENIE, nie mogłem się oprzeć.)

I uwaga: jest tylko jeden urzędnik LOKALIZACJA grać świat.

Byłaby to bezpłatna strona powerlanguage.co.uk/wordle.

POBIERZ APLIKACJĘ FOX NEWS TUTAJ

Nie ma oficjalnego smartfona ani aplikacji mobilnej dla Wordle.

Więc bez pobierania. masz to PRAWIDŁOWY. (SŁODKIE!)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.