Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Włodzimierzów: Budynek się zawalił. Strażacy szukają mężczyzny, znaleźli ciało kobiety

Published

on

We Włodzimierzowie koło Sulejowa (woj. Łódzkie) zawalił się budynek, prawdopodobnie w wyniku wybuchu gazu. Strażakom udało się wyciągnąć kobietę z gruzów i zabrano ją do szpitala. W wyniku poszukiwań pozostałych osób w domu ratownicy odnaleźli ciało innej kobiety i skontaktowali się z mężczyzną.

Straż Pożarna otrzymała zawiadomienie o zawaleniu się części budynku we Włodzimierzowie w gminie Sulejów o godzinie 14.15 w niedzielę. Prawdopodobnie wybuchła tam butla z gazem.

Prawdopodobnie wybuchła butla z gazemK. Czapczyk / epiotrkow.pl

– Na miejscu uruchomiono straż pożarną z Piotrkowa Trybunalskiego i ochotnicze straże pożarne z regionu oraz grupy poszukiwawczo-wydobywcze z psami – powiedział młody bryg. Wojciech Pawlikowski ze straży pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim.

Strażacy szukają dwóch osób pod gruzamiTVN 24

Strażacy znaleźli ciało kobiety pod gruzami zawalonego domu

Strażakom udało się wydostać osobę z gruzów. Była przytomna, została przekazana lekarzom, wstępna diagnoza wskazuje między innymi na urazy nogi.

– Znaleziona kobieta to osoba, z którą strażacy mieli kontakt od początku akcji. Został przekazany ratownikowi medycznemu – określił sekretarz prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi młody bryg. Jędrzej Pawlak. Wtedy strażacy powiedzieli, że poszukiwania kolejnych dwóch osób, rodziców kobiety, wciąż trwają. Ta para ma około 50-60 lat.

Około 18.30 młody bryg. Pawlak powiedział, że odzyskano ciało kobiety, która była w budynku. „Ciało znajdowało się na jednym z pięter tego obiektu” – powiedział.

Poinformował również, że pies poszukiwawczy potwierdził, że w lokalizacji budynku mieszkała osoba. – Na podstawie wywiadu z rodziną i minimalnego kontaktu z mężczyzną strażacy zidentyfikowali obszar, na którym się znajduje. W tej chwili wszystkie nasze działania koncentrują się na szybkim dotarciu do niego. Mężczyzna był najprawdopodobniej w piwnicy, przykryty dwoma kocami. Dlatego w tym miejscu nie możemy powiedzieć, czy uda się go uratować, ale wszystkie nasze działania są prowadzone w tym kierunku – dodał rzecznik.

Na miejscu jest 10 straży pożarnej, rozmieszczono grupę poszukiwawczo-ratowniczą oraz ciężki sprzęt. Był też śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pracuje też ciężki sprzęt, w tym dwie koparki, które mają pomóc ratownikom dostać się do piwnicy budynku, w którym prawdopodobnie przebywa mężczyzna.

Według wstępnych ustaleń dom był ogrzewany instalacją gazową na butle z propanem i butanem. Nie ma teraz niebezpieczeństwa kolejnej eksplozji.

Jedna z osób była już hospitalizowanaTVN 24

OBEJRZYJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Główne źródło zdjęć: TVN24

READ  Wirtualna Polska - Wszystko ważne
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *