Connect with us

Gospodarka

Właściciel Poundland, Pepco, krytykuje Londyn planem umieszczenia 4 miliardów funtów w polskiej liście wiadomości biznesowych

Published

on

Właściciel Poundland krytykuje Londyn za umieszczenie 4,5 miliarda euro (3,9 miliarda funtów) na giełdzie w Warszawie po miesiącach obrad dotyczących pierwszej oferty publicznej, która jeszcze bardziej wzmocniłaby szeregi detalistów notowanych na londyńskiej giełdzie.

Sky News dowiedział się, że Grupa Pepco, która działa w ponad 3000 sklepów na 15 rynkach europejskich, zdecydowała się wejść na giełdę (IPO) w Polska oczekuje się, że nastąpi to w nadchodzących miesiącach.

Londyn miałby pojawił się ponownie jako poważny kandydat Mówi się, że zarząd i akcjonariusze Pepco wybrali Polskę ze względu na jej dużą obecność w tym kraju.

Obrazek:
Pierwsze sklepy marki Pepco otworzyły się w Polsce w 2004 roku. Zdjęcie: Pepco

Steinhoff International Holdings, Pepco’s Afryka PołudniowaWłaściciel, który mieszkał w styczniu, ogłosił, że ponownie rozpatruje ofertę publiczną jednego z największych dyskontów w Europie.

Oprócz Poundland, grupa handluje pod markami Pepco i Dealz i spodziewa się wyższego popytu na łańcuchy wartości po pandemii.

Na czele Grupy Pepco stoi Andy Bond Asda Dyrektor zarządzający i zatrudnia ponad 30 000 osób.

Pierwsze sklepy z marką Pepco otworzyły się w Polsce w 2004 roku, a pod nazwą kraj ma już ponad 1000 sklepów.

Dealz jest również silnie reprezentowany w Polsce.

To pierwotnie planowane upublicznienie w zeszłym roku, a osoby wtajemniczone powiedziały, że potencjalnym rezultatem pozostaje podwójne notowanie w Londynie i Warszawie.

Kupujący Pepco
Obrazek:
W Polsce jest ponad 1000 sklepów Pepco

Możliwe jest również przejęcie private equity, ponieważ firmy wykupujące, takie jak Advent International, wykazały duże zainteresowanie transakcją w ciągu ostatniego roku.

Rzecznik Pepco odmówił komentarza.

READ  Ożywienie pracy w Ameryce po kryzysie wygląda solidnie: Eco Week
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.