Connect with us

Świat

Władca armii Birmy obiecuje wybory, współpracę ASEAN

Published

on

BANGKOK, 1 sierpnia (Reuters) – Władca wojskowy Birmy Min Aung Hlaing ponownie obiecał nowe wielopartyjne wybory w niedzielę, mówiąc, że jego rząd jest gotowy do współpracy z każdym specjalnym wysłannikiem mianowanym przez Stowarzyszenie Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN).

Przemawiał w telewizyjnym wystąpieniu sześć miesięcy po tym, jak armia przejęła władzę od cywilnego rządu po kontrowersyjnych wyborach wygranych przez rządzącą partię noblisty Aung San Suu Kyi, którą nazwał „ekstremistami” i oskarżył o podżeganie do przemocy.

„Myanmar jest gotowy do pracy nad współpracą ASEAN w ramach ASEAN, w tym dialogu ze specjalnym wysłannikiem ASEAN w Birmie” – powiedział Min Aung Hlaing.

Ministrowie spraw zagranicznych ASEAN spotkają się w poniedziałek, kiedy dyplomaci powiedzą, że tak dążyć do wypełnienia specjalnego wysłannika ma za zadanie zakończyć przemoc i promować dialog między juntą a jej przeciwnikami.

Min Aung Hlaing powtórzyła również obietnicę przywrócenia demokracji, ale ponownie bez określenia dokładnych ram czasowych.

„Gwarantuję utworzenie unii opartej na demokracji i federalizmie” – powiedział.

Armia przejęła władzę od cywilnego rządu kierowanego przez Aung San Suu Kyi 1 lutego po tym, jak ich partia rządząca wygrała wybory, które zdaniem wojska zostały splamione oszustwem. Przejęcie było zgodne z konstytucją.

Krajowa komisja wyborcza odrzuciła zarzuty oszustwa.

Od czasu zamachu stanu władze wojskowe borykają się z protestami, strajkami, które sparaliżowały sektor publiczny i prywatny oraz odradzaniem się konfliktów zbrojnych na terenach przygranicznych.

Władze wojskowe napiętnowały swoich przeciwników mianem terrorystów.

„W tej chwili cały kraj jest stabilny, poza kilkoma atakami terrorystycznymi” – powiedział w swoim przemówieniu Min Aung Hlaing.

Grupa aktywistów Stowarzyszenia Pomocy dla Więźniów Politycznych oskarżyła siły zbrojne o zabicie 939 osób od czasu zamachu stanu w celu stłumienia sprzeciwu i powiedziała, że ​​co najmniej 6990 przeciwników wojskowych zostało aresztowanych.

READ  Rzadkie „specjalne ostrzeżenie” wydane jako potężny tajfun powoduje lądowanie w Japonii | Japonia

Wojsko stwierdziło, że liczba zabitych protestujących była znacznie niższa, a członkowie sił zbrojnych również zginęli w wyniku przemocy. Stwierdził, że jego reakcja była zgodna z międzynarodowymi standardami w obliczu zagrożeń bezpieczeństwa narodowego.

Raportowanie przez pracowników Reuters. List od Kay Johnson; Aranżacja Christophera Cushinga

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *