Nauka

WJUC 2022: Dzień drugi podsumowujący

Amerykańskie ekipy dalej toczyły się w Polsce, choć nie można tego powiedzieć o naszych północnych sąsiadach.

American Sydney Mannion licytuje przeciwko Austrii na WJUC 2022. Zdjęcie: Kevin Leclaire — UltiPhotos.com

WROCŁAW, POLSKA – Mistrzostwa Świata Juniorów Ultimate trwały do ​​drugiego dnia, a Reprezentacje U20 Kobiet i Open USA przejęły kontrolę nad swoimi pulami w obu dywizjach, prowadząc zdyscyplinowaną ofensywę i prowadząc obronę do zwycięstwa.

Gdzie indziej kanadyjskie reprezentacje narodowe były zachwycone meczami punktowymi w uniwersum w dywizjach kobiet i Open Under-20.

Liga U-20 Kobiet

Polecane chwytanie i zdyscyplinowana obrona podczas US Cruise by Pool Play

Reprezentacja USA kontynuowała swój dominujący początek tygodnia w lidze kobiet, otwierając w poniedziałek zwycięstwem 15-2 nad Włochami. Po raz drugi w tylu meczach skoczyli na prowadzenie 6-0 w ciągu kilku minut; sześciu różnych graczy zaznaczyło, jak udowodniono zrównoważony atak i głębię USA. Mia Beeman-Weber była spokojna i opanowana na zakręcie; równie wygodny w szybkich resetach i potężnych głębokich kopnięciach, Beeman-Weber stał się jednym z czołowych dystrybutorów ofensywy amerykańskiej linii D. Kilka razy amerykański O-line wszedł na boisko, Lia Schwartz nadal imponowała jako środkowy napastnik Amerykanów, spokojnie rozdając się szybkim nożom na boisku i pozostając szeroko w dowolnym miejscu na zresetowanej przestrzeni.

Druga gra dnia w USA rozpoczęła się nieco bardziej chwiejnie, ponieważ amerykańska linia O wydawała się nieco niewygodna w porównaniu z austriacką linią D; obie drużyny wymieniły się na zmianę, zanim amerykańska ofensywa znalazła swój rytm, a Rachel Chang zagrała z Chloe Hakimi w celu otwarcia. Stamtąd przejęła amerykańska linia D, szybko tłumiąc preferowane przez Austrię gry typu pull i zmuszając ich do wysokich hucków. Erica Birdsong wjechała na nartach do pierwszej przerwy, a Acacia Hahn przełamała dolną granicę i przeszła do następnej, dając USA prowadzenie 3-0. Austria weszła do punktacji, gdy Leni Meister połączyła się w głębokim spojrzeniu, aby przywrócić Austrię na pół. Reszta gry była bardziej podobna; Austria od czasu do czasu odnosiła sukcesy w głębokich kopnięciach, ale była w większości zmuszona do porzucenia swojego ulubionego wyglądu dzięki różnorodności amerykańskich schematów obronnych. Beeman-Weber miał kolejną imponującą grę jako dystrybutor linii D po powrocie – zapewniając asystę i strzelając dwa gole. Chociaż Austriacy wyglądali na wyższych niż Amerykanie, Michiko Magnant wydawała się nie mieć problemów z obroną, konsekwentnie pokonując kilku obrońców w drodze do kolejnego asertywnego występu, w tym przeskoczyć wyższego obrońcę, aby wygrać mecz dla USA.

READ  USA zatwierdzają polskie zamówienie o wartości 12 miliardów dolarów na rakiety Apache

USA zakończą jutro mecz grupowy meczem z niepokonaną Nową Zelandią, aby zobaczyć, kto prowadzi grupę. Stany Zjednoczone muszą być faworytami; wyprzedzili swoich przeciwników łączną przewagą 45-7, podczas gdy Nowa Zelandia wygrała znacznie węższym przewagą 45-32. Potem czeka nas turniejowa pula mocy, a mecze będą prawdopodobnie bardzo oczekiwane z Czechami, Kanadą lub Francją, ponieważ poziom rywalizacji Amerykanów rośnie.

wokół dywizji

Największe fajerwerki tego dnia przyszły z wyżej wspomnianych Czech i Kanady, ponieważ Czesi dali Kanadzie pierwszą porażkę w turnieju w zaciętym zwycięstwie 11-10 we wszechświecie. Arabella Brudney zrobiła wszystko, co mogła dla Kanady, zapewniając niesamowite cztery asysty i bramkę w przegranej. Jego asystę wyrównała po drugiej stronie Denisa Havlova, chociaż zbalansowany atak Czecha sprawił, że 15 z jego 21 graczy trafiło na tablicę wyników. Kanada spróbuje jutro odbić Francję 2:1, aby zdecydować, która drużyna awansuje do Power Pool, a Czechy zmierzą się z Polską 0-3 w tak łatwym meczu, aby zamknąć grupę.

Otwarta dywizja U-20

USA robią wrażenie po obu stronach krążka, podbijając pulę A

W swoim najbliższym jak dotąd meczu turnieju drużyna USA zorganizowała drugą połowę 7-2, aby wygrać 15-7 nad Francją w pierwszym meczu dnia. Pierwsza połowa, przypominająca wczorajsze starcie z Kolumbią, zaczęła się bardzo blisko. Drużyny wymieniły się posiadaniem 4-4, a Enzo Stanguennec przebił amerykańską obronę trzema szybkimi bramkami, otwierając całe pole. Francja ułożyła swoją linię D, starając się uzyskać przerwę, dając przerwę w ofensywie USA, ponieważ byli zmuszeni do zresetowania i zamachu krążkiem, nie zyskując żadnych prawdziwych jardów, dopóki Josh Singleton z Północnej Karoliny spokojnie przekroczył swój znak i dał 60 jardów. . rzucać hukiem Tobiasowi Brooksowi idealnie kroczącemu do piwnicy; byłoby to pierwsze z trzech połączeń dla byłych kolegów z drużyny YCC poza Trójkątem.

READ  „Policja czarnej dziury” odkrywa śpiącą czarną dziurę poza naszą galaktyką

Po tym przejęła obrona USA. Po raz kolejny chwyty Erici Brown i Oceana Hinesa zmusiły treserów drużyny przeciwnej do pozycji nie do pozazdroszczenia, by stawić czoła mnóstwu atletycznych obrońców USNT z tyłu własnej strefy końcowej. Hines i Ben Horrisberger zjechali na nartach kilku ofensywnych piłkarzy za przechwyty, podczas gdy Brown i Adam Grossberg zaskoczyli francuskich miotaczy perfekcyjnymi celnymi strzałami za bloki. Choć obrońcy USA są przerażający przed turą, reprezentują konfrontacyjne koszmary związane z przeciwstawianiem się linii O po niej. Korpus D-line Everetta Saundersa, Maxa Dehlina i Louisa Douville Beaudoin spisał się znakomicie przeciwko Francji – łamiąc poprzeczkę i oddając głębokie strzały do ​​woli w wietrznych warunkach, aby zwiększyć przewagę USA. Dla Francji Stanguennec był doskonały, strzelając trzy gole i zdobywając bramkę, otwierając przestrzeń na boisku.

Drugi mecz tego dnia Amerykanów z Wielką Brytanią był inny; Drużyna USA przełamała się pięć razy, aby rozpocząć mecz i nigdy nie obejrzała się za siebie, wygrywając 15-5. Drużyny wymieniały posiadanie na pół przy 8-3; Tyler East, rozgrywający z Wielkiej Brytanii, który strzelił lub asystował przy wszystkich pięciu bramkach swojej drużyny przeciwko USA, pokonał obrońców dwoma bramkami i oddał nienaganny strzał na asystę. Druga połowa była nieco bardziej niechlujna, ponieważ zespoły zadowalały się zamianą hucków w tę iz powrotem w wietrznych warunkach. W drugiej połowie mecz zakończył się wynikiem 10-4, kiedy Erica Brown wykonała kolejny ze swoich doskonałych podań, trafiając to w tylny róg pola punktowego, pobiegła przez pole i natychmiast opuściła piłkę z Wielkiej Brytanii. centralna obsługa do wybierania Callahana; zajęło to może siedem sekund.

Josh Singleton (2 gole, 7 asyst w turnieju do tej pory) nadal imponował tego dnia jako główny trener Amerykanów, wprowadzając ofensywę w dzień bez przerwy, nawet bez Declana Millera. Oscar Graff (8 goli, 3 asysty) i Tobias Brooks (4 gole, 3 asysty) byli głównymi celami amerykańskiej drużyny O-line. Stany Zjednoczone zmierzą się jutro rano z Austrią w ostatnim meczu regularnej gry bilardowej, przed otwartymi starciami z Kanadą i Włochami w puli sił turnieju.

READ  Biden oskarża Trumpa o kłamstwa koronawirusa, gdy prezydent naciska na szybki harmonogram szczepień

W grupie B Kanada triumfowała nad Włochami w dotychczasowej grze dywizyjnej turnieju, w ekscytującym starciu 15-14, w którym obie drużyny odbiły się od deficytów. Włochy zaczęły płonąć, strzelając dwie przerwy, aby w ciągu kilku minut zobaczyć się 3-1. Oscar Stonehouse i Koji Suzuki wykonali wielkie zagrania, aby pomóc Kanadyjczykom odnaleźć swój rytm, a Wesley Wong zorganizował ofensywę D-line w lawinę kanadyjskich przerw, wygrywając połowę 8-6, a następnie przełamując ponownie na pół. Kanadyjczycy utrzymywali prowadzenie aż do końcowych momentów meczu, kiedy Stonehouse próbował zamrozić to w ekscytującej passie – ustawiając przechwyt, aby odzyskać posiadanie, a następnie wchodząc głęboko w niebo kilku obrońców, zanim obrócił siatkę na 14-11. Jednak Włosi jeszcze nie skończyli i rozpoczęli ekscytującą serię 3:0, zanim zabrakło paliwa przeciwko najlepiej wypoczętemu kanadyjskiemu O-line w punkcie we wszechświecie. Lorenzo Simonazzi (3.) zaimponował Włochom, kontrolując posiadanie za rogiem i maszerując z linii D do strefy końcowej przez kilka przerw.

Kolumbia odbiła się po ciężkim dniu w niedzielę, wygrywając 2:0 z Niemcami i Austrią, aby po poniedziałkowej akcji zakwalifikować się na trzecie miejsce w grupie A. Po wczorajszym niespodziewanym zwycięstwie nad Wielką Brytanią i Niemcami, Austria załamała się dzisiaj, przegrywając mocno z Amerykanami Południowymi, a następnie grając stosunkowo blisko Francji w kolejnej porażce. Nawet mając perspektywę finałowego meczu w fazie grupowej z Amerykanami, Austriacy już w środę zapewnili sobie miejsce w środkowej drabince, zachowując swoje szanse na awans do drabinki mistrzostw.