Kanadyjscy sportowcy zdobyli 92 medale na Igrzyskach Wspólnoty Narodów – oto, co dalej

To jest fragment z codziennego biuletynu e-mailowego The Buzzer, CBC Sports. Bądź na bieżąco z tym, co dzieje się w e-sporcie, subskrybując tutaj.

Kanada wzięła udział w Igrzyskach Wspólnoty Narodów 2022 w Birmingham w Anglii, aby zająć miejsce w pierwszej trójce na medalowej tabeli.

Uważaj, że misja została wykonana. Kanadyjscy sportowcy zdobyli w sumie 92 miejsca na podium, zwieńczone srebrnym medalem Michelle Li w badmintonie, który zakończył się dzisiaj. Suma spadła tylko za 178 w Australii i 176 w Anglii.

Hollie Naughton, która jako pierwsza Kanadyjka wspięła się na podium w squasha ze srebrnym medalem, zasłużyła na zaszczyt bycia nosicielką kanadyjskiej flagi.

Kanada opuszcza Anglię z 10 medalami więcej niż na poprzednich Igrzyskach Wspólnoty Narodów 2018. Spośród 92 medali 26 to złote medale – aż 11 więcej niż cztery lata temu. Co jeszcze bardziej niesamowite, pływacy zdobyli siedem z tych złotych medali. I to właśnie 15-letni Summer McIntosh, świeżo po przełomowym występie na Mistrzostwach Świata, po raz kolejny prowadził z sześcioma miejscami na podium (dwa złote, trzy srebrne, jeden brązowy) i rekord Kanady w indywidualnej mieszance na 400 m . Walker Evan Dunfee, który zdobył brąz olimpijski na 50 km, ustanowił krajowy znak na 10 km w drodze do złota. Aktualne mistrzynie Sarah Pavan i Melissa Humana-Paredes (siatkówka plażowa) oraz Maude Charron (podnoszenie ciężarów) z powodzeniem obroniły swoje tytuły. I każdy kanadyjski zapaśnik wróci do domu ze sprzętem, by w sumie 12 razy stanąć na podium.

ZEGAR | Ceremonia zamknięcia Igrzysk Wspólnoty Narodów:

Igrzyska Wspólnoty Narodów: Ceremonia Zamknięcia

Obejrzyj ceremonię zamknięcia Igrzysk Wspólnoty Narodów 2022 w Birmingham w Anglii.

Dla wielu kanadyjskich letnich sportowców huragan w końcu minął od zeszłej wiosny, kiedy przygotowania i kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich w Tokio były w pełnym rozkwicie. Niektórzy pływacy, na przykład, przeszli dwie próby krajowe, olimpiadę, mistrzostwa świata i igrzyska Wspólnoty Narodów – pięć oddzielnych wydarzeń, w których osiągnęli szczyt.

READ  Stuart Dallas w eliminacjach do Mistrzostw Świata w Irlandii Północnej przeciwko Litwie z powodów osobistych | Wiadomości piłkarskie

Teraz jest trochę powietrza do oddychania. Możliwe, że zobaczycie McIntosh na Mistrzostwach Świata Juniorów na początku września, chociaż można się zastanawiać, ile wygrałaby grając przeciwko zmniejszonej konkurencji. W przeciwnym razie sezon Międzynarodowej Ligi Pływackiej 2022 został odwołany z powodu rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Seria Pucharu Świata rozpoczyna się w październiku, zatrzymując się w Toronto pod koniec miesiąca.

Z drugiej strony, lekkoatletyka powraca do odcinka trasy sezonu Diamentowej Ligi. Sarah Mitton, mistrzyni Kanady i Igrzysk Wspólnoty Narodów w pchnięciu kulą, zajęła trzecie miejsce na spotkaniu w Polsce w weekend, podczas gdy jej celem jest miejsce w finale 7-8 września w Szwajcarii. Trzecia impreza przed finałem odbędzie się w środę w Monako. Kanadyjczyk Aaron Brown, który pominął Igrzyska Wspólnoty Narodów, jest zaplanowany na 200m, podczas gdy Django Lovett weźmie udział w skoku wzwyż. Andre De Grasse, który zakotwiczył złoty zespół sztafetowy 4×100 m Kanady na Mistrzostwach Świata, powiedział niedawno, że nie jest pewien, czy wróci na tor w tym sezonie z powodu trwającej kontuzji stopy. Akcja na żywo z Monako będzie dostępna na wszystkich platformach CBC Sports od godziny 14:00 czasu wschodniego.

A jeśli nadal jesteś spragniony sportów olimpijskich, to masz szczęście: Igrzyska Kanady, międzyprowincjalne zawody dla młodzieży odbywające się w tym roku w Niagara w Ontario, rozpoczęły się wczoraj i są również dostępne na platformach CBC Sports dla ceremonia zamknięcia 21 marca.