Connect with us

Nauka

Kopalnia Soli Bochnia to idealne miejsce na rodzinny wyjazd. Odwiedź tę magiczną przestrzeń tej jesieni

Published

on

Wyjazdy rodzinne mogą być zabawne i interesujące nie tylko dla dzieci, ale także dla rodziców. Warto wybierać miejsca do odwiedzenia, które są nie tylko ciekawe, ale także dają możliwość poznania. Nie trzeba wyjeżdżać za granicę, aby zorganizować wspaniały rodzinny wyjazd. Wybierz Kopalnię Soli Bochnia, aby przekonać się, jak atrakcyjne są wycieczki po Polsce.

Przeczytaj także: „Bon turystyczny stał się sukcesem”. Gut-Mostowy: Chcemy, aby voucher obejmował również przyszłe wakacje.

zabytki miasta Z Kopalni Soli Bushnia
Wspomniana powyżej kopalnia soli jest najstarszą w Polsce. Zwiedzanie solnisk to atrakcja nie tylko dla dzieci, ale także dla rodziców. Podczas eksploracji podziemnych solnisk możesz dowiedzieć się, jak wyglądała starożytna technika górnicza. Do wyboru jest wiele opcji zwiedzania. Rodziny z małymi dziećmi powinny zwracać na to uwagę. Wycieczki po mieście z rodziną Skarbnik Królestwa. Ta nieco fantazyjna wersja wycieczki krajoznawczej spodoba się całej rodzinie, choć uwaga skupia się głównie na młodszych turystach. Na tej wycieczce odkryjesz legendę kasjera, dzięki której znajdziesz skarb tej niezwykłej postaci. W programie zwiedzanie Podziemnej Galerii Multimedialnej, przejazd pociągiem, spotkanie z tajemniczym skarbnikiem oraz pobyt w pokoju Ważyn.

Głębokość ponad 200 metrów i możliwość zwiedzania solnisk to już wielka atrakcja. Oszałamiające wrażenie potęguje prezentacja multimedialnej wystawy. Ponad 770 lat historii kopalni została przedstawiona w sposób nie tylko edukacyjny, ale i rozrywkowy. To jednak nie jedyne atrakcje, z których można skorzystać zwiedzając Kopalnię Soli w Bochni.

Kopalnia Soli Bushnia, sala Keratuwa

Wiele Atrakcji – Gwarancja Satysfakcji
Prawdziwą atrakcją dla całej rodziny jest zjazd prawdziwą windą z Minas na głębokość 212 metrów. Od tego momentu rozpoczyna się zwiedzanie najstarszej kopalni soli w Polsce. Jeśli jesteś prawdziwym fanem przygód, zainteresuje Cię również możliwość przejścia przez przesiąknięte solanką pomieszczenie. Choć jest to dodatkowa płatna atrakcja, warto z niej skorzystać dla wspaniałych wrażeń i pięknych wspomnień. Ta przygoda jest dla dzieci taką zabawą, z której z pewnością będą dumne. Ciekawostką jest fakt, że łodzie kopalniane są zarejestrowane w Polskim Rejestrze Statków.

READ  ArtSci Roundup: Ghetto: The History of a Word, CJMD Spotlight: Opinia publiczna w wiadomościach w USA i wiele więcej

zdrowa turystyka w mieście
Jeśli chodzi o kopalnię soli w Bochni, nikt nie może zapomnieć o jej walorach zdrowotnych. Wizyta w kopalni soli w Bochni może być formą profilaktycznej opieki zdrowotnej. Podziemny aerozol korzystnie wpływa na zmniejszenie objawów alergii, pomaga w stanie osób cierpiących na astmę. Osoby z POChP mogą również czuć się lepiej po przejściu pod kopalnią.
Mamy inne dobre wieści dla rodzin. Za pobyt w Kopalni Soli Bochnia możesz zapłacić polskim voucherem turystycznym.

Kopalnia soli Bushnia
Woda. Pola 15
32-700 Bushnia
telefon. 14692 67 52 | 14692 67 54
E-mail: [email protected]www: https://kopalnia-bochnia.pl

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *