Connect with us

Nauka

Po gorącej debacie RSU 16 postanawia zażądać masek w szkołach podstawowych

Published

on

POLSKA – Po odrzuceniu czterech innych opcji, zarząd Regionalnego Oddziału Szkolnego 16 zgodził się w tym tygodniu, że wszyscy w trzech szkołach podstawowych będą musieli nosić maski, gdy uczniowie wrócą do szkoły.

Posunięcie to nastąpiło po długiej debacie, czy trójmiejska dzielnica powinna nakazać noszenie masek – czy to przez wszystkich, czy tylko przez tych, którzy nie zostali jeszcze zaszczepieni – czy też decyzję należy pozostawić w całości w rękach rodziców i uczniów.

RSU 16 Nadinspektor Kenneth Healey

Podczas gdy niektórzy członkowie starali się uniknąć nakładania jakichkolwiek wymagań dotyczących masek, inni nalegali, aby niektóre lub wszystkie osoby przebywające na terenie szkoły powinny mieć zakryte twarze, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa COVID-19, który zmusił dzielnicę do przyjęcia modelu hybrydowego podczas tego ostatniego. rok szkolny, w którym większość uczniów była w swoich klasach tylko dwa razy w tygodniu.

Plan nadinspektora Kennetha Healeya nie przewidywał mandatu maski dla nikogo. Powiedział, że zdecydowanie zachęcał osoby, które nie były zaszczepione, aby używały go, ale uznał, że najlepiej jest pozwolić rodzicom zdecydować, czy postępować zgodnie z zaleceniami ekspertów w dziedzinie zdrowia, czy nie.

Wraz z Healey, Elizabeth Martin, matka z Minot, powiedziała zarządowi, że to ona, a nie ich, jest odpowiedzialna za „zapewnienie zdrowia mojego dziecka” i że powinna mieć możliwość robienia tego, co uważa za najlepsze.

Ale krytycy, którzy bronią maskowania, twierdzą, że pozostawienie go rodzicom jest równoznaczne z oddaniem bezpieczeństwa wszystkich dzieci w ręce tych, którzy nie chcą już oglądać zakryć twarzy.

„Potrzebujemy masek” – powiedział Ed Rabasco, członek zarządu z Polski, ponieważ umożliwienie ludziom wyjścia bez nich zwiększa ryzyko studiowania osobiście. Powiedział, że nie posłałby dziecka do szkoły, gdyby ludzie, którzy nie zostali zaszczepieni, mogliby zdecydować się na chodzenie bez maski.

READ  Karolina Północna zgłasza pierwszą w tym sezonie śmierć przez grypę :: WRAL.com

Okręg przeprowadził nieformalną ankietę, z której wynika, że ​​nieco ponad połowa mieszkańców Polski, Mechanic Falls i Minot, opowiedziała się za powrotem do szkoły bez nakazu maski. Jednak zwolennicy zakwestionowali liczby, ponieważ nie było mechanizmu, który mógłby powstrzymać ludzi przed zapisywaniem swoich opinii więcej niż raz.

Amy Hediger, zastępczyni nadinspektora, powiedziała, że ​​82% pracowników okręgu jest zaszczepionych, podobnie jak wielu uczniów w wieku 12 lat i starszych, którzy kwalifikują się do jednej ze szczepionek zatwierdzonych w nagłych wypadkach przez władze federalne.

Rada szkolna stwierdziła z dużym marginesem, że chce, aby szkoły podstawowe nosiły maski, ponieważ dzieci poniżej 12 roku życia nie mają dostępu do szczepionek. Dodał klauzulę, aby pozostawić politykę masek obowiązującą przez 60 dni po udostępnieniu szczepionki młodszym ludziom.

Healey powiedział, że dystrykt będzie regularnie monitorować stan COVID-19 i w razie potrzeby wydawać zalecenia dotyczące polityki i korekty przez cały rok.

Ważną rzeczą, powiedział, jest „sprowadzenie wszystkich naszych uczniów z powrotem” do „nauki w klasie twarzą w twarz” każdego dnia tygodnia.

Hediger powiedział, że dzielnica zrobi wszystko, co w jej mocy, aby zapewnić dystans społeczny. Healey powiedział, że „powietrze dobrej jakości” jest dostępne w każdej klasie po nowym skupieniu się na próbach utrzymania przepływu powietrza wewnątrz budynków.

Urzędnicy powiedzieli, że zaobserwowali wzrost liczby uczniów, którzy planują wrócić do szkoły w pełnym wymiarze godzin, co jest oznaką rosnącego zaufania do swojego bezpieczeństwa.

Po raz pierwszy od ponad roku w tym tygodniu w auli Polskiego Liceum Ogólnokształcącego zarząd szkoły RSU 16 spotkał się osobiście. zrzut ekranu wideo

Członkowie zarządu i urzędnicy szkolni obawiają się jednak, że silne uczucia związane z maskami mogą powstrzymać niektórych uczniów z dala od klasy.

Antymaskerzy mogą chcieć zatrzymać młodsze dzieci w domu, aby nie musiały nosić osłony twarzy, podczas gdy maski podtrzymujące mogą ostrożnie wysyłać starsze dzieci do środowisk podstawowych i licealnych, gdzie mogą być narażone na COVID-19 więcej z łatwością.

READ  Polska społeczność próbuje oczyścić powietrze

Sarah Rand, która ma syna, który idzie do pierwszej klasy w Polsce, powiedziała zarządowi, że „nie poświęci prawa naszych dzieci do swobodnego oddychania” i sprzeciwia się wszelkim innym „zgodom na szaloną propagandę” ekspertów od zdrowia publicznego.

„Nauka medyczna nie jest nauką ścisłą” – dodała Heather Campbell, matka Minota. „Zakładanie maski na nasze dzieci nic nie da”.

Federalne Centra Kontroli Chorób zalecają jednak stosowanie masek wewnętrznych w szkołach wszystkim osobom w wieku 2 lat i starszym, w tym studentom, wykładowcom, personelowi i odwiedzającym, niezależnie od tego, czy zostali zaszczepieni, czy nie.

„Oczekują, że będziemy postępować zgodnie z ich zaleceniami”, powiedział Rabasco. „Nauka jest przytłaczająca, ponieważ maski chronią ludzi przed chorobami”.

Debata w sprawie, która szalała na Facebookowej stronie dzielnicy, w tym tygodniu była tak gorąca, że ​​urzędnicy przestali komentować i ukryli istniejące posty przed opinią publiczną po przypomnieniu wszystkim, że „nasze dzieci nas obserwują”.

Znalezienie drogi naprzód będzie trudne, zgodziły się wszystkie strony.

„Nie możemy nie być podzieleni” – powiedziała Angela Swenson, matka Minota, która sprzeciwia się maskom. „Nasz kraj jest teraz katastrofą na wszystkich frontach”.


Skorzystaj z poniższego formularza, aby zresetować hasło. Kiedy wyślesz wiadomość e-mail z kontem, wyślemy Ci wiadomość e-mail z kodem resetowania.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *