Connect with us

technologia

Polski przewoźnik wagonów towarowych Eurowagon zdigitalizowany z Nexxiot

Published

on

ZURYCH & WARSZAWA, Polska – (PRZEWÓD BIZNESOWY) –Samochód Euro, operator największej w Polsce puli niezależnych wagonów do wynajęcia, wybrał szwajcarskiego pioniera IoT Nexxiot cyfryzacji floty towarowej firmy. W pełni wykorzystując wiodące w branży zastrzeżone czujniki sprzętowe Nexxiot i rozwiązania programowe oparte na chmurze, Eurowagon osiągnie bezprecedensowy poziom bezpieczeństwa i przejrzystości dla swojej floty towarowej i klientów.

Założony w 2018 r. szybko rozwijający się Eurowagon szybko stał się wiodącym prywatnym operatorem wagonów towarowych w Polsce, stosując zwinne podejście, które pozwala na szybką ekspansję, a także integrację najnowszych osiągnięć technologicznych w branży. To partnerstwo w zakresie digitalizacji z Nexxiot zapewni swoim klientom, do których należą jedne z wiodących firm wysyłkowych w Europie, odpowiedzialność na najwyższym poziomie.

„Poprawa przejrzystości i bezpieczeństwa poprzez cyfryzację to popularne tematy na całym świecie, ale często napotykają przeszkody instytucjonalne. Młodzieńcza sprawność Eurowagonu umożliwia naszej firmie przyjmowanie najnowszych innowacji technologicznych w celu utrzymania konkurencyjności ”- wyjaśnia Marek Gołębiewski, Dyrektor Techniczny Eurowagonu. „Jesteśmy wolni od skażonych miejsc, ponieważ jesteśmy w stanie przyjąć podejście „greenfield” i zapewnić gotowość cyfrową od pierwszego dnia. To partnerstwo pozwoli nam odpowiadać na potrzeby naszych klientów w czasie rzeczywistym i pozostać w czołówce trendów w branży. Do 2026 roku zwiększymy nasz tabor do 4500 wagonów, co czyni nas największą profesjonalną firmą produkującą pojazdy szynowe do wynajmu kolejowych wagonów towarowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Aby to osiągnąć, integrujemy teraz również najnowsze technologie i pomysły w firmie, aby zaoferować naszym klientom najlepszą możliwą obsługę.”

Urządzenia bramowe Nexxiot, zwane Globehoppers, są wykorzystywane do wyposażenia niezasilanych wagonów towarowych Eurowagon i dostarczania danych w czasie rzeczywistym. Dane te umożliwiają decydentom pełną przejrzystość i przejrzystość w ich codziennych działaniach. Ta najnowocześniejsza technologia zapewnia, że ​​procesy kolejowe są tak bezpieczne i wydajne, jak to tylko możliwe.

READ  Chevrolet LUV był kompaktowym samochodem ciężarowym znacznie wyprzedzającym swoje czasy

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo floty, Eurowagon oczekuje, że cyfryzacja przyniesie znaczną wartość dodaną. Pan Gołębiewski kontynuował: „Rozwiązania Nexiot pomagają nam monitorować planowanie regularnych napraw i unikać potencjalnie niebezpiecznych sytuacji poprzez ciągły monitoring floty. W rzadkich przypadkach, w których dochodzi do nieplanowanych incydentów, powiadomienia w czasie rzeczywistym za pośrednictwem inteligentnej chmury Nexxiot są bardzo korzystne, ponieważ możemy szybko określić dokładnie, gdzie i kiedy miało miejsce zdarzenie, które wagony zostały dotknięte i jak bardzo z powodu szoku głębokościowego Analytics. Wgląd w dane pomoże nam również przyspieszyć procesy regulacyjne wymagane do zbadania potencjalnych zdarzeń. Cieszy nas otwartość Nexxiot na zdobycie znacznego doświadczenia i dostosowanie produktu do naszych indywidualnych potrzeb.”

Dyrektor generalny Nexxiot Stefana Kalmunda dostrzega szczególny związek między przejrzystością a bezpieczeństwem: „Bezpieczeństwo ma wiele wspólnego z zaufaniem. Rozwiązania cyfrowe, które zapewniają przejrzystość działań, pozwalają dziś firmom wykazać się odpowiednią wiedzą i należytą starannością swoim klientom. Wspólnie z zespołem Eurowagon jesteśmy w stanie zbadać specyficzne potrzeby polskiego rynku i wspólnie znaleźć idealne rozwiązanie szyte na miarę dla firmy. Podczas współpracy stwierdziliśmy, że Nexxiot i Eurowagon idealnie do siebie pasują, ponieważ progresywne myślenie o innowacjach opartych na danych jest priorytetem w obu firmach.

O Eurowagonie:

Eurowagon to nowa alternatywa dla klientów na europejskim rynku leasingu wagonów. Firma została założona w 2018 roku i jest spółką portfelową CEE Equity Partners Ltd. Eurowagon obecnie posiada i zarządza około 1500 wagonami towarowymi i oczekuje się, że do 2026 r. wzrośnie do około 4500 wagonów. Zarządzanie i utrzymanie wagonów. Siedziba firmy znajduje się w Polsce, a od 2020 roku Eurowagon prowadzi również działalność w Szwajcarii, Francji i Austrii. https://www.euro-wagon.com/de/

O Nexxiot:

Nexxiot AG jest motorem cyfrowej logistyki jutra. Jako lider branży w zakresie cyfryzacji transportu towarowego, Nexxiot umożliwia globalnym firmom spedycyjnym i dostawcom wykorzystanie mocy ich danych za pomocą własnych, najnowocześniejszych technologii i zintegrowanych rozwiązań danych w celu śledzenia, znajdowania i ochrony ładunków z ponad 160 krajów na całym świecie 450 partnerów roamingu sieciowego w celu zapewnienia odpowiedzialności, bezpieczeństwa i wydajności. Z siedzibą w Zurychu, Nexxiot działa w całej Europie i USA i zatrudnia ludzi z 21 krajów. Bezpieczna, wiodąca w branży chmura firmy zawiera ponad 2,5 miliarda kilometrów przebytych danych. Zaangażowany w zrównoważony rozwój poprzez odpowiedzialność korporacyjną i społeczną, celem Nexxiot jest umożliwienie pięcioprocentowej redukcji globalnej emisji dwutlenku węgla poprzez zwiększenie wydajności transportu towarowego i unikanie odpadów spowodowanych pustymi przebiegami i nieefektywnymi trasami. https://nexxiot.com/

READ  Dlaczego tak wielu wielbicieli pokolenia Z interesuje się starymi aparatami cyfrowymi?

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *