Connect with us

Nauka

Witryna rezerwacji szczepionek Victoria ponownie upada z powodu dużego popytu po przeprowadzce firmy Pfizer

Published

on

Młodzież z epoki wiktoriańskiej chętna do zaszczepienia się w firmie Pfizer po raz drugi włamała się na stronę z rezerwacjami, gdy mieszkańcy pospieszyli, by dokonać rezerwacji.

Wiktorianie wyrazili swoją frustrację po tym, jak rządowa strona internetowa rezerwacji szczepionek została zamknięta po raz drugi w ciągu dwóch dni po wielkim ogłoszeniu przez firmę Pfizer.

Witryna początkowo uległa awarii kilka minut po tym, jak Premier Daniel Andrews ogłosił, że każdy wiktoriański w wieku 16 lat lub starszy będzie kwalifikował się do wstrzyknięcia Pfizera.

Andrews ujawnił, że mieszkańcy Wiktorii w wieku od 16 do 39 lat będą mogli zarezerwować szczepionkę firmy Pfizer w środę o 7 rano w rządowych ośrodkach szczepień.

Ogłosił również, że dla pierwszej dawki zostanie udostępnionych 830 000 harmonogramów szczepień, które zostaną podzielone około 50 procent między szczepionki Pfizera i AstraZeneca.

Jednak problemy techniczne były przeszkodą dla mieszkańców usiłujących dokonać rezerwacji.

„Próbując zarejestrować się na szczepionkę, witryna najwyraźniej się zawiesiła. Co się dzieje? Zaktualizuj personel ds. systemów IT” – powiedziała jedna osoba na Twitterze.

Inny opublikował zrzut ekranu komunikatu o błędzie, który otrzymali podczas próby otwarcia portalu szczepionek, wraz z dopiskiem: „Portal rezerwacji szczepionek Victoria Covid teraz o 6:45”.

Zapytany we wtorek o awarię strony Andrews powiedział, że nigdy nie był zadowolony z przeciążenia swoich systemów, ale mówiło to tylko o liczbie wiktorianów, którzy chcieli chronić się przed wirusem.

„Nie wiem, czy można zbudować wystarczająco dużą witrynę internetową dla ponad 1,2 miliona osób, które chcą się zaszczepić” – powiedział premier.

Strona została ponownie uruchomiona przed godziną 14.00. Jednak spadł ponownie w środę rano, zaledwie kilka minut przed spadkiem ostatnich liczb Covid-19 w Victorii.

Victoria odnotowała w środę 45 nowych lokalnie nabytych przypadków Covid-19, w tym dziewięć innych tajemniczych infekcji.

READ  Ponieważ wirus skraca czas zajęć, nauczyciele muszą opuszczać zajęcia

Departament powiedział, że 36 z 45 nowych przypadków może być powiązanych z istniejącymi epidemiami.

Co niepokojące, w okresie zakaźnym wyizolowano tylko 17 przypadków, co oznacza, że ​​19 było w społeczności.

Nadzieje, że blokada zostanie złagodzona 2 września, szybko słabną po tym, jak stan odnotował pięć kolejnych dni 50 lokalnych przypadków i więcej przed danymi w środę.

Tymczasem Andrews powiedział we wtorek, że nominacje do szczepionek zostały otwarte, ponieważ rząd był teraz przekonany, że nadejdą dodatkowe dawki, które premier Scott Morrison otrzymał z Polski.

Mieszkańcy Wiktorii w wieku od 16 do 17 lat mogą otrzymać szczepionkę tylko od firmy Pfizer, ponieważ nie kwalifikują się do programu AstraZeneca zgodnie z poradą Australijskiej Grupy Doradczej ds. Doradztwa Technicznego ds. Szczepień. Osoby w wieku 60 lat i starsze będą nadal otrzymywać AstraZeneca.

Kiedy ludzie przybędą na konsultację szczepień do jednego z biegunów stanu, otrzymają obie szczepionki i będą mogli wybrać szczepionkę.

Osoby, które już zarezerwowały wizytę, również otrzymają jedno i drugie i nie muszą zmieniać ani odwoływać wizyty.

Andrews ponownie wezwał ludzi, aby nie odwoływali istniejących spotkań w celu zarezerwowania szczepionek Pfizer po tym, jak w poniedziałek odrzucono ponad 15 000 rezerwacji na AstraZeneca.

Rząd ma na celu ponad milion strzałów z broni w ciągu najbliższych pięciu tygodni, a Andrews powiedział, że stan jest na dobrej drodze, aby to przekroczyć.

„Rezerwacja jest najważniejszym sposobem i jedynym sposobem, aby dostać się do tego systemu, chyba że jesteś pracownikiem priorytetowym” – powiedział.

Ekspansja spowoduje, że dodatkowe 2 miliony wiktoriańskich będą kwalifikować się do szczepionki Pfizer, podczas gdy około 1,7 miliona wiktoriańskich w wieku od 16 do 59 lat otrzymało już szczepionkę.

Przeczytaj powiązane tematy:Melbourne
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *