Connect with us

Nauka

Więzienie Stanowe Utah zostaje zamknięte na 24 godziny z powodu potencjalnej drugiej epidemii koronawirusa

Published

on

DRAPER – Departament Więziennictwa Utah ogłosił w piątek po południu, że Więzienie Stanowe Utah, zlokalizowane w Draper w pobliżu Point of the Mountain, zostanie objęte blokadą „czerwonego kodu” na 24 godziny z powodu drugi wybuch COVID-19 w placówce.

W czwartek wieczorem dwóch objawowych więźniów przebywających w ośrodku Oquirrh 5 uzyskało wynik negatywny na obecność wirusa. W piątek inny skazany z objawami choroby uzyskał wynik pozytywny na obecność COVID-19, po czym personel natychmiast wdrożył protokoły powstrzymywania, powiedział dyrektor wykonawczy Departamentu Więziennictwa Mike Haddon.

Wkrótce potem inny objawowy więzień w ośrodku Promontory uzyskał wynik pozytywny na obecność wirusa.

Więzienie ściśle współpracuje z państwowym wydziałem zdrowia i Zjednoczonym Departamentem Policji, które pomagają w testowaniu osadzonych. „Jesteśmy głęboko zaniepokojeni tą ostatnią epidemią” – powiedział Haddon w ankiecie aktualizacja opublikowana na Facebooku.

Jak dotąd nowe przypadki są skoncentrowane w ośrodkach Oquirrh 5 i Promontory i żaden z osadzonych nie wykazał znaczących objawów. Oba te obiekty są w stylu akademików, co może oznaczać, że istnieje większe ryzyko narażenia, zauważył Haddon.

Oddział Oquirrh 5 mieści najbardziej narażonych z medycznego punktu widzenia więźniów. Od marca podejmuje się tu największe środki ostrożności.

Wiadomość o więzieniu nadeszła zaledwie kilka godzin po stan zgłosił rekordową liczbę nowych przypadków ponieważ urzędnicy nadal błagają opinię publiczną o noszenie masek i ograniczanie zgromadzeń.

W ramach blokady i epidemii więźniowie mogą nie mieć dostępu do telefonów, ale urzędnicy powiedzieli „ale pamiętajcie, że priorytetem jest udostępnienie zasobów komunikacyjnych tak szybko, jak możemy to zrobić bezpiecznie”.

Urzędnicy zapewnili również członków rodzin, że osoby przebywające w więzieniu otrzymują standardową opiekę, w tym recepty i posiłki.

Personel więzienia pracuje nad zapewnieniem izolacji i kwarantann, jeśli to konieczne. Od początku pandemii łącznie 312 osób przebywających w więzieniu dało wynik pozytywny na obecność wirusa, a 303 osoby uznano za wyzdrowiałe do piątku.

READ  Polska grupa wzywa Niemcy do wycofania się z atomu: polityka nuklearna

„Te liczby z pewnością zmienią się teraz wraz z najnowszą epidemią” – powiedział Haddon.

Lauren Bennett
Graham Dudley

Więcej historii, które mogą Cię zainteresować

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *