Connect with us

Świat

Wielka Brytania. Złagodzenie ograniczeń w okresie świątecznym zajmie pięć dni

Published

on

Zgodnie z ustaleniami ograniczenia ruchu zostaną zniesione między Anglią, Szkocją, Walią i Irlandią Północną, a także w regionach z różnymi ograniczeniami na te pięć dni. Ponadto osoby podróżujące do lub z Irlandii Północnej do pozostałej części kraju będą miały dodatkowy dzień podróży 22 grudnia i 28 grudnia.

Gowin: Stoki narciarskie są czynne zimą. Hotele nadal zamknięte

Od 23 do 27 grudnia maksymalnie trzy gospodarstwa domowe mogą tworzyć „bańkę”, w której mogą się odwiedzać, uczestniczyć w nabożeństwach lub spędzać czas na świeżym powietrzu. Jednak „bańka” musi być taka sama przez cały okres świąteczny, co oznacza, że ​​nie jest możliwe spotkanie członków dwóch gospodarstw domowych jednego dnia, a członków dwóch innych gospodarstw następnego dnia.

Obejrzyj wideo
Duda: Podarowałem plazmę i zachęcam wszystkich rekonwalescentów!

„Każdy powinien dokładnie przemyśleć, co zamierza zrobić”.

Wszystkie inne, bardziej restrykcyjne przepisy dotyczące spotkań w obiektach gastronomicznych lub w innych zamkniętych przestrzeniach pozostają w mocy przez cały czas.

„To może nie być„ normalne ”Święta Bożego Narodzenia. Jednak wraz ze zbliżającym się sezonem świątecznym ściśle współpracowaliśmy, aby znaleźć sposób na to, by rodzina i przyjaciele mogli się spotkać, choćby na krótki czas, i pamiętajmy, że musi to być zarówno ograniczone, jak i ostrożne ”- stwierdziło wspólne oświadczenie rządu Wielkiej Brytanii i Autonomicznych Władz Szkocji, Walii i Irlandii Północnej.

Koronawirus.  Testowanie.  Zdjęcie poglądoweNiezwykła zbieżność liczby nowych infekcji. Cud, „przezorność” Polaków czy „pomieszanie” z datami?

Mimo rozluźnienia ograniczeń poproszono go o odpowiednie zachowanie na tym etapie i zastanowienie się, które kontakty są konieczne. „Każdy powinien dokładnie przemyśleć, co zrobi w tym czasie, aby zrównoważyć intensywniejszy kontakt społeczny i potrzebę utrzymania jak najniższego ryzyka zwiększonej transmisji wirusa” – czytamy w oświadczeniu.

W zeszłym tygodniu doradcy medyczni rządu Wielkiej Brytanii zasugerowali, że każdy dzień złagodzenia ograniczeń w okresie świątecznym wymagałby pięciu dni późniejszego zaostrzenia, aby z powrotem obniżyć wskaźnik zakażeń.

READ  Niemcy. Przepełnione szpitale nie radzą sobie z liczbą ofiar śmiertelnych. Ciało umieszczone w pojemniku przed pochówkiem

Dyskusje na temat wspólnego planu złagodzenia ograniczeń były konieczne, ponieważ ochrona zdrowia jest odpowiedzialnością zdecentralizowaną. H. Rząd Wielkiej Brytanii jest odpowiedzialny tylko w Anglii, podczas gdy w Szkocji, Walii i Irlandii Północnej za to odpowiadają władze lokalne.

Z Londynu Bartłomiej Niedziński (PAP, bjn / mal /)

***.

Koronawirus – Wszystkie aktualne informacje i rekomendacje na gov.pl..

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *