Connect with us

Świat

Wielka Brytania przygotowuje szczepienia przeciwko wariantowi Covid z Indii

Published

on

Wielka Brytania przygotowuje szczepienia przeciwko wariantowi Covid z Indii

Caroline Nicolls otrzyma zastrzyk szczepionki Moderna Covid-19 podanej przez siostrę Amy Nash na stadionie Madejski w Reading, na zachód od Londynu, 13 kwietnia 2021 roku.

STEVE PARSONS | AFP | Getty Images

LONDYN – Wielka Brytania przygotowuje się do szczepień i testów na obszarach, na których rozprzestrzenia się nowy wariant Covid-19, po raz pierwszy odkryty w Indiach.

Minister ds. Szczepionek Nadhim Zahawi powiedział BBC TV w piątek, że rząd „nagnie” swój program szczepień, aby skierować więcej dawek na obszary najbardziej dotknięte, podczas gdy drugie dawki mogą zostać przyspieszone.

W oświadczeniu pod koniec czwartku brytyjski Departament Zdrowia i Opieki ogłosił, że nowy zespół 100 pielęgniarek, doradców zdrowotnych i pracowników ochrony środowiska zostanie rozmieszczony w Bolton, mieście na obrzeżach Manchesteru Wariant B1.617.2 szybko się rozprzestrzenia.

„Chociaż nadal nie ma wyraźnych dowodów na to, że ten wariant ma większy wpływ na ciężkość choroby lub omija szczepionkę, tempo wzrostu ma znaczenie, a rząd rozważa dodatkowe środki, jeśli uzna to za konieczne, w tym najlepsze możliwe. najlepiej chronić najsłabszych w kontekście obecnej epidemiologii ”- podał departament w oświadczeniu.

Testy przepięciowe, wraz z ulepszonym sekwencjonowaniem genomu i śledzeniem kontaktów, są również wdrażane w innych obszarach w całym kraju.

Dane dotyczące nowego wariantu, opublikowane w czwartek przez Public Health England, pokazały, że liczba przypadków w Wielkiej Brytanii wzrosła z 520 w zeszłym tygodniu do 1313 w tym tygodniu, przy czym większość przypadków zachorowań występuje w północno-zachodniej Anglii, a niektóre skupiska są skoncentrowane w Londynie.

Nie można wykluczyć nowych ograniczeń

Plik Wprowadzenie szczepionek w Wielkiej Brytanii był jednym z najszybszych na świecie, prawie 70% dorosłej populacji otrzymało przynajmniej jedną dawkę. Szczepionki są dostępne dla każdego w wieku powyżej 38 lat, ale rząd oświadczył, że można je udostępnić młodszym ludziom w wielopokoleniowych gospodarstwach domowych.

READ  Najnowsze wieści o wojnie ukraińsko-rosyjskiej: aktualizacje na żywo

Kolejna faza wyjścia Anglii z blokady jest zaplanowana na poniedziałek, kiedy to wznowione zostaną spotkania towarzyskie, gościnność i rozrywka w pomieszczeniach.

Jednak sekretarz ds. Zdrowia i opieki społecznej Matt Hancock powiedział w czwartkowym oświadczeniu, że rząd „bardzo uważnie monitoruje sytuację i nie waha się podjąć dalszych działań, jeśli zajdzie taka potrzeba”.

Dzięki specjalnej jednostce w Bolton przeprowadzono testy udarowe w 15 obszarach w całej Anglii, a rozprowadzono ponad 800 000 testów.

„Jak nakreślono w mapie drogowej, nie możemy wykluczyć możliwości ponownego nałożenia ograniczeń ekonomicznych i społecznych na poziomie lokalnym lub regionalnym, jeśli istnieją dowody na to, że są one konieczne do powstrzymania lub zniesienia wariantu, który wymyka się szczepionce”, powiedział DHSC.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *