Connect with us

Świat

Wielka Brytania. Dover. Tysiące ciężarówek zostało przywiezionych na kontynent

Published

on

Od czasu ponownego otwarcia granicy z Francją ponad 4500 ciężarówek z Wielkiej Brytanii przekroczyło kanał La Manche – poinformował w piątek wieczorem brytyjski minister transportu Grant Shapps.

„Dziękuję wszystkim przewoźnikom z Kent za ich cierpliwość i wszystkim na ziemi, którzy niestrudzenie pracują nad pomocą po nagłym zamknięciu francuskiej granicy. Przeprowadzono ponad 10 000 testów, a ponad 4500 ciężarówek wróciło przez kanał” – napisał brytyjskiego Ministra Transportu Grant Shapps na Twitterze.

OBEJRZYJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Nie jest jasne, ile ciężarówek nadal czeka na przekroczenie kanału La Manche. BBC i Sky News donosiły o 5000 w ciągu dnia w piątek, ale ponieważ są rozrzucone po wielu lokalizacjach w Kent i przylatują do nich, sytuacja stale się zmienia. Wśród oczekujących największą grupę stanowią Polacy.

Prom przecina kanał La ManchePAP / EPA / ANDY RAIN

Wojska Obrony Terytorialnej są w drodze do Dover

Korek jest wynikiem niedzielnej decyzji Francji o zamknięciu granicy dla przybywających z Wielkiej Brytanii na 48 godzin z powodu nowej mutacji koronawirusa w Anglii. Dotyczyło to nie tylko ruchu pasażerskiego, ale także transportu towarów. Granica została otwarta w środę, ale tylko dla osób, które uzyskały wynik negatywny na koronawirusa.

W międzyczasie grupa żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej przybyła do Dover, aby przetestować obecność koronawirusa na kierowcach czekających na wyjazd z Wielkiej Brytanii. Będą współpracować z brytyjskimi żołnierzami i grupą francuskich strażaków, zastępując polskich medyków, którzy w czwartek wieczorem przeprowadzili 1260 testów.

Główne źródło zdjęć: PAP / EPA / ANDY RAIN

READ  Nagranie z drona pokazuje Rosjan niszcząc ukraińskie miasto w brutalnej bitwie
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.