Connect with us

Świat

Statek pod banderą Panamy osiadł na mieliźnie w północnej Japonii i dzieli się na dwie części

Published

on

TOKIO, 12 sierpnia (Reuters) – Zarejestrowany w Panamie statek osiadł na mieliźnie w porcie w północnej Japonii, a następnie podzielił się na dwie części i wyciekł olej, ale 21 członków załogi nie zostało rannych, a wyciek oleju został sprawdzony bez żadnych dowodów – oznajmiła japońska straż przybrzeżna.

39 910-tonowy statek „Crimson Polaris” został załadowany wiórami drzewnymi, kiedy w środę rano osiadł na mieliźnie w porcie Hachinohe. Udało mu się uwolnić, ale nie mógł się oddalić z powodu złej pogody i zakotwiczył około 4 km (2,4 mil) od portu.

Spojrzenie na zarejestrowany w Panamie statek „Crimson Polaris” po tym, jak osiadł na mieliźnie 12 sierpnia 2021 r. w porcie Hachinohe w Hachinohe w północnej Japonii, na tym zdjęciu informacyjnym zaczerpniętym z 2. Regionalnej Straży Przybrzeżnej – Japońska Straż Przybrzeżna / Materiał informacyjny przez REUTERS ADTENTION EDYTORS – TEN OBRAZ ZOSTAŁ DOSTARCZONY PRZEZ OSOBĘ TRZECIE. KREDYT OBOWIĄZKOWY.

Statek, który znajdował się pod koniec rejsu z Tajlandii, rozdzielił się na dwie części na początku czwartku, poinformowała Straż Przybrzeżna. Później tego samego dnia widoczna była plama oleju o długości 5,1 km i szerokości około 1 km, ale łodzie patrolowe podjęły działania zabezpieczające.

Obie części statku nie przemieściły się i są ściśle monitorowane przez łodzie patrolowe, a do późnego popołudnia nie nastąpiła żadna wyraźna zmiana jego sytuacji, powiedział rzecznik Straży Przybrzeżnej.

Raport Elaine Lie Edycja autorstwa Shri Navratnam i Michaela Perry

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Hiszpania ogranicza życie nocne, ponieważ wirus rozprzestrzenia się wśród młodzieży
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *