Connect with us

Świat

Wielka Brytania, Bristol. Wybuch w zakładzie recyklingu na przedmieściach miasta. Są ofiary

Published

on

Cztery osoby zginęły, a jedna została ranna w wyniku wybuchu w oczyszczalni ścieków na przedmieściach Bristolu w Anglii, podały brytyjskie media. Eksplozja była tak potężna, że ​​według świadków zadrżały inne budynki w okolicy.

Do eksplozji doszło w Avonmouth, na przedmieściach Bristolu w południowo-zachodniej Anglii. Według policji do eksplozji doszło prawdopodobnie w jednym ze zbiorników, w których znajdowały się chemikalia z oczyszczalni ścieków. Są to jednak wstępne założenia i śledczy wszczęli dochodzenie w celu wyjaśnienia okoliczności towarzyszących incydentowi.

OBEJRZYJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Jak donosi The Times i agencja Reuters, cztery osoby zginęły, a jedna została ranna w eksplozji. Ta informacja została również potwierdzona przez BBC. Reporter Times, Will Humphries, powiedział, że ofiarami byli pracownicy, którzy byli w zbiorniku chemicznym w momencie wybuchu. Rzecznik straży pożarnej informował wcześniej o wielu obrażeniach, w tym o osobach z poważnymi obrażeniami.

W akcji ratowniczej w zakładzie wzięło udział około dziesięciu karetek i śmigłowca ratunkowego.

Wybuch w magazynie na obrzeżach BristoluReuters

Budynki drżały

Jeden ze świadków na miejscu zdarzenia powiedział BBC, że nad zniszczonym obiektem przelatywał helikopter, szukając osób, które mogły znajdować się pod gruzami.

Kieran Jenkins, który pracował w pobliskim magazynie, powiedział, że budynek, w którym się znajdował, został wstrząśnięty po wybuchu. – Dosłownie zamarliśmy w szoku, bo wszystko się trzęsło. Myśleliśmy, że obóz się zawali, więc wybiegliśmy na zewnątrz. Widzieliśmy tylko uciekających ludzi – powiedział cytowany przez serwis BBC.

Główne źródło zdjęć: PAP / EPA / STRINGER

READ  Naukowcy po raz pierwszy zaszokowali wodę i materię organiczną znalezioną na asteroidach
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *