Connect with us

technologia

Tej zimy pojawi się pięć nowych funkcji Androida

Published

on

W nadchodzących tygodniach Google wprowadzi pięć nowych funkcji Androida, które poprawią nawigację na mapie, połączenia emoji Gboard, dostęp głosowy, audiobooki Google Play i udostępnianie plików w pobliżu. Google udostępnia także Android Auto w 36 innych krajach.

Przede wszystkim Google Maps udostępnia nową zakładkę Idź do, która pozwala szybko nawigować do ulubionych lokalizacji bez konieczności wpisywania adresu. Na przykład, jeśli przypniesz miejsca docelowe do szkoły lub pracy, karta Go zawiera wskazówki, aktualny ruch drogowy i zdarzenia oraz szacowany czas przybycia. Możesz również ustawić preferowaną trasę transportu publicznego, aby zobaczyć godziny odjazdów i przyjazdu oraz wszelkie opóźnienia bezpośrednio na karcie. Google sugeruje przypięcie zarówno jazdy samochodem, jak i transportu publicznego do tego samego miejsca docelowego, aby zobaczyć, które miejsce dotrze tam szybciej. Według firmy zakładka „Go” zostanie wprowadzona „w najbliższych tygodniach” na urządzeniach z Androidem i iOS.

Szybki dostęp do przypiętych celów w nowej karcie Idź do.

Następnie Google rozszerza niestandardowe zestawy mashup naklejek emoji dostępnych w Gboard z kilkuset unikalnych kombinacji do ponad 14 000. W tak zwanej kuchni emoji możesz teraz dotknąć dwóch emotikonów, aby wyświetlić sugerowane kombinacje, lub podwoić jeden emoji, aby zobaczyć bardziej „intensywne” odmiany. Dostępne już na Gboard betaWedług Google nowa kuchnia Emoji będzie dostępna na Androida 6.0 i nowszych „w najbliższych tygodniach”.

Twórz mashupy z Emoji Kitchen.

Google wprowadza również zmianę, która może skutkować większą liczbą audiobooków w Sklepie Play. Google twierdzi, że udostępnia wydawcom w USA i Wielkiej Brytanii nowe, automatycznie generowane narzędzie do narracji, które można wykorzystać do tworzenia wersji audio książek, których obecnie brakuje. Narzędzie jest obecnie w wersji beta i powinno być dostępne u wszystkich wydawców na początku 2021 r.

Audiobook utworzony za pomocą nowego narzędzia Auto-Narrator dla wydawców.

Następnie Google wprowadza ulepszenia Dostęp głosowy Nawigacja, już dostępna w systemie Android 11, dla wszystkich urządzeń na całym świecie z systemem Android 6.0 lub nowszym. Dzięki uczeniu maszynowemu Voice Access ułatwia manipulowanie elementami interfejsu użytkownika, takimi jak przyciski i etykiety, za pomocą głosu.

Nawiguj po mapach z dostępem głosowym.

Plik Udostępnij w pobliżu Ta funkcja wkrótce będzie obsługiwać również udostępnianie aplikacji ze Sklepu Play bezpośrednio pobliskim użytkownikom Androida. Aplikacje są wysyłane przy użyciu dowolnej metody, którą oba telefony uznają za najszybszą: Bluetooth, Bluetooth Low Energy, WebRTC lub Wi-Fi peer-to-peer. Aby udostępnić aplikację z Google Play, przejdź do menu „Zarządzaj aplikacjami i grami”, przejdź do menu „Udostępnij aplikacje” i wybierz aplikację do udostępnienia. Twój znajomy musi wtedy zaakceptować przychodzącą aplikację. Ta konkretna aktualizacja zostanie wydana w nadchodzących tygodniach.

Wreszcie Google twierdzi, że się rozwija Android Auto Wsparcie dla 36 kolejnych krajów w „następnych kilku miesiącach”, aby przenieść aplikacje i usługi Google do pulpitu nawigacyjnego kompatybilne samochody dla każdego z systemem Android 10 lub nowszym (użytkownicy systemu Android 9 mogą pobrać aplikację).

READ  Łzy linii królestwa
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *