Connect with us

Gospodarka

Większość Polaków pesymistycznie odnosi się do zmian gruntów

Published

on

Według raportu agencji prasowej PAP 66% Polaków jest pesymistycznie nastawionych do zmian w ich kraju, jak powiedział ankieter Kantar w sondażu z zeszłego tygodnia.

Tylko 19% stwierdziło, że zmiany były pozytywne, 15% nie mogło tego powiedzieć. Odsetek pesymistów był o 4 punkty wyższy niż w podobnym sondażu w grudniu, odsetek optymistów pozostał na niezmienionym poziomie. 79% stwierdziło, że polska gospodarka jest w kryzysie, 44% z tej grupy stwierdziło, że był on niewielki, a 35% głęboki.

15% stwierdziło, że pozytywnie ocenia gospodarkę, 13% z tej grupy stwierdziło, że jest powolna, a 2% stwierdziło, że wzrost gospodarczy jest szybki. 31% uważało, że materialne warunki życia w Polsce pozostaną niezmienione w ciągu najbliższych trzech lat, tylko 16% spodziewało się poprawy. 46% stwierdziło, że pogorszy się, 15% z tej grupy spodziewa się poważnego, a 31% oczekuje umiarkowanego pogorszenia.

Odsetek optymistów co do materialnego poziomu życia był o 1 punkt mniejszy niż w grudniu, a pesymistów o 3 punkty więcej. 39 proc. Stwierdziło, że w Polsce łatwo było znaleźć pracę, 35 proc., Że można było znaleźć pracę, ale nie zawsze w pożądanych zawodach, 4 proc., Że łatwo było znaleźć satysfakcjonujący zawód.

Czterdzieści dziewięć procent było pesymistami co do rynku pracy. Odsetek optymistów zatrudnienia był o 6 punktów niższy niż w grudniu, a pesymistów wyższy o 3 punkty. Kantar przeprowadził badanie od 29 stycznia do 3 lutego na losowej próbie 1011 Polaków w wieku 15 lat i więcej.

WSPIERAJ BUDAPESZT BIZNESOWYCH DZIENNIKÓW

Produkcja dziennikarstwa godnego tej nazwy to kosztowny biznes. Od 27 lat redaktorzy, redaktorzy i reporterzy Budapest Business Journal starają się przekazywać Ci aktualne wiadomości biznesowe, informacje, którym możesz zaufać, przedstawione zgodnie z faktami, rzetelnie, bez strachu czy przychylności.

Firmy prasowe na całym świecie starają się znaleźć model biznesowy, który pozwoli im nadal dobrze działać bez uszczerbku dla ich wyników. Ostatnio niektórzy eksperymentowali z pomysłem zaangażowania swoich kluczowych interesariuszy, czyli czytelników.

Chcemy dać naszym czytelnikom taką samą możliwość. Chcielibyśmy zaprosić Cię do pomocy w dostarczaniu dziennikarstwa wysokiej jakości, jakiego oczekujesz. Kliknij przycisk Support BBJ, a będziesz mógł wybrać, ile i jak często chcesz wysyłać nam swoje posty.

READ  Organ wykonawczy UE bada, czy Polska i Węgry powinny otrzymać unijne pieniądze Przez Reuters

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.