Connect with us

Sport

Sprzedaż Manistee Catholic Central Paczki to zbiórka pieniędzy na szkolną lekkoatletykę

Published

on

Zaktualizowano


MANISTEE – Kiedy Katolicki Centralny Związek Lekkiej Atletyki Manistee przywrócił w zeszłym roku wieloletnią zbiórkę pieniędzy Paczki, na drodze były wyboje.

Awarie sprzętu, problemy elektryczne i długie czasy oczekiwania to tylko niektóre z problemów, jakie napotkaliśmy podczas sprzedaży Paczek.

Dzięki pewnym ulepszeniom wyposażenia, ograniczonemu menu i cennym spostrzeżeniom, w tym roku wszystko poszło gładko.

„Wszystko poszło dużo sprawniej. Zrobiliśmy więcej, niż potrzebowaliśmy” – powiedział absolwent MCK Joe Korzeniewski, który w zeszłym roku wznowił zbiórkę pieniędzy. „Nikt nie wyszedł bez tego, czego chciał. Wszystko poszło całkiem dobrze”.Dochód ze sprzedaży Paczek w zeszłym roku został przeznaczony na stworzenie programu piłkarskiego dla gimnazjum. Tegoroczna impreza przyniesie korzyści wszystkim programom sportowym szkoły.


– Nie mieliśmy nic nowego do sfinansowania. Po prostu próbowaliśmy zapłacić za sport, który już uprawialiśmy – powiedział Korzeniewski. „Zrobiliśmy, co musieliśmy”.

Korzeniewski i Ryan Kieszkowski prowadzili imprezę, ale nie zrobili tego sami. Według dyrektora MCC, Jeremiego Solaka, wysiłek zespołu doprowadził do udanej zbiórki funduszy.

„Wykonali lwią część pracy, ale mieli mnóstwo pomocników” – powiedział. “Sprzedali 200 tuzinów Paczek w sobotę, ale sprzedali też w niedzielę, więc sprzedaliśmy dużo więcej. To pieniądze dla związku sportowego i były po prostu super smaczne.”


Korzeniewski powiedział, że chętnych do pomocy nie brakuje.

„Założę się, że łącznie mieliśmy 35 lub 40 ochotników” – powiedział. „To była całkiem niezła frekwencja”.


Aby powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa koronowego, Paczki były dostępne w sobotę i niedzielę do odbioru samochodowego przed wejściem do szkoły.

Solak powiedział, że sprzedaż Paczek była idealną zbiórką pieniędzy dla szkoły katolickiej.

„Jedną z zabawnych rzeczy jest to, że jest to tradycja postu, a więc tradycja katolicka” – powiedział. „Kiedy mieszkałem i studiowałem w Polsce, miałem Paczki – mimo że były tam o smaku różanym”.

Solak powiedział, że Paczki wysłał nostalgiczny apel do wielu osób w społeczności.

„To nie tylko wielkopostna tradycja, to także polska tradycja. Jedną z rzeczy, które kocham w tej rzeczy, jest to, że po prostu celebruje dziedzictwo wielu ludzi w społeczności” – powiedział. „Sprowadza ludzi i przywołuje wspomnienia naszych babć i dziadków, robiących pączki w kuchni lub w domu spotkań czy coś takiego.

„Po prostu myślę, że Joe i Ryan wykonali świetną robotę i to wspaniałe wydarzenie”.


ZOBACZ TEŻ:

Manistee Catholic Central przyjmuje zamówienia na zbiórki pieniędzy Paczek

MCC przywraca pierwotną tradycję zbierania funduszy Paczki

MCC kończy obchody Tygodnia Szkół Katolickich

READ  Iga Świątek pokazała fragment rozmowy z Nadalem. "Upewnij się, że tam wrócisz!" tenis ziemny
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *