Connect with us

Świat

Więcej społeczności uwolnionych z rosyjskiej okupacji, mówi urzędnik Charkowa

Published

on

Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow przemawia podczas konferencji prasowej 17 marca w Moskwie. (Evgenia Novozhenina/Reuters)

Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow powiedział, że Rosja nie chce wojny na całym kontynencie w Europie, ale dodał ostrzeżenie o intencjach zachodnich rządów wspierających Ukrainę.

„Jeśli martwisz się perspektywą wojny w Europie, absolutnie tego nie chcemy, ale ostrzegam, że Zachód konsekwentnie upiera się, że Rosja musi zostać pokonana w tej sytuacji. Wyciągnij własne wnioski — powiedział Ławrow.

Wygląda na to, że Ławrow odnosił się do oświadczeń podobnych do tych wygłoszonych przez amerykańskiego sekretarza obrony Lloyda Austina, który: powiedział w zeszłym miesiącu że Waszyngton „chce zobaczyć, jak Rosja jest osłabiona do tego stopnia, że ​​nie będzie już mogła robić tego, co zrobiła, gdy najechała na Ukrainę”.

Rosja wielokrotnie próbowała usprawiedliwiać swoją inwazję na Ukrainę walką z ukraińskimi neonazistami i ekspansją NATO na Europę Wschodnią. wymusza to, zdaniem Kremlastanowią egzystencjalne zagrożenie.

Ławrow ma wcześniej wskazane groźba wielkiej wojny – nawet nuklearnej – retoryka prezydenta USA Joe Bidena, którą nazwał „nieodpowiedzialną”.

Eksport energii: Wraz z ministrem spraw zagranicznych Omanu Sayyidem Badr Albusaidi, Ławrow powiedział po środowych rozmowach w Maskacie, że Moskwa ma wystarczająco dużo nabywców na swoje zasoby energetyczne, takie jak Unia Europejska rozważa wprowadzenie zakazu importu rosyjskiej ropy.

„Mamy wystarczająco dużo nabywców naszych zasobów energetycznych. Będziemy z nimi współpracować i sprawimy, że Zachód zapłaci im znacznie więcej niż zapłacili Federacji Rosyjskiej i wyjaśnimy ludziom, dlaczego powinni stać się biedniejsi – powiedział.

READ  Koronawirus. Tłumy na otwarciu dużego centrum handlowego w Rzymie. „Zapomniałeś o koronawirusie”
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.