Connect with us

technologia

Nintendo mówi, że chce uniknąć powtórzenia Wii U z następcą Switcha

Published

on

Obraz: Nintendo

Odkąd Nintendo ogłosiło wczoraj swoje wyniki finansowe – które ujawniły, że Switch został już sprzedany ponad 107 milionów sztuk na całym świeciei przewidziałem, że w kolejnym roku obrotowym zyski ponownie spadną – Dużo się mówiło o następcy Switcha, prawda?

W Q&A japońskiego inwestora przetłumaczone przez Roberta Sephazona dla VGCPrezes Nintendo Shuntaro Furukawa mówił o wynikach i przyszłości firmy. A następca Switcha faktycznie pojawił się podczas rozmowy.

Pomimo powiedzenia, że ​​Switch był tylko „w środku cyklu życia” W lutym Furukawa przyznał, że nie będzie tak wiecznie, ale przejście na nową konsolę nowej generacji jest „dużym problemem” dla Nintendo. Według Furukawy płynne uruchomienie Switcha pozwoliło im planować i rozwijać konsolę nawet po ponad pięciu latach, ale skupiają się na budowaniu „długoterminowych relacji” z klientami, aby uniknąć jak największego ryzyka dla przyszłość konsol hybrydowych, aby pomniejszyć następców:

W przeciwieństwie do przeszłości, nadal mamy do wydania szeroką gamę gier, nawet ponad pięć lat po premierze. To dlatego, że premiera Nintendo Switch przebiegła tak gładko, że byliśmy w stanie skoncentrować wszystkie nasze zasoby programistyczne na jednej platformie.

Jednak pytanie, czy uda nam się przejść z Nintendo Switcha na następną generację sprzętu równie płynnie, nasuwa nam się na myśl. Bazując na naszych doświadczeniach z Wii, Nintendo DS i innym sprzętem, jest bardzo jasne, że jedną z głównych przeszkód jest po prostu przejście z jednego sprzętu na drugi.

Aby zminimalizować to ryzyko, koncentrujemy się na budowaniu długotrwałych relacji z naszymi klientami. Ponieważ nadal wprowadzamy nowe oprogramowanie na Nintendo Switch, będziemy również oferować usługi, które również wykorzystują konta Nintendo i inną własność intelektualną poza oprogramowaniem do gier. Zamierzamy wywrzeć trwałe wrażenie na naszych klientach.

Wraz z zakończeniem produkcji 3DS w 2020 roku i zamknięciem eShopu 3DS w 2023 roku, koncentracja Nintendo na pojedynczym sprzęcie wyraźnie zadziałała na swoją korzyść. Switch nie doświadczył żadnych poważnych problemów ze sprzedażą od czasu wyjścia w 2017 roku, a liczby nadal rosną w niezwykle dobrym tempie – w końcu jest to obecnie piąta najlepiej sprzedająca się konsola wszechczasów na świecie.

Ale wszyscy wiemy, że Switch w końcu będzie wymagał kontynuacji, nawet jeśli jest to tylko główny, mocniejszy „Switch 2”. Dyskusja ta zaostrzyła się ponownie wczoraj, gdy Nintendo poinformowało, że sprzedaż sprzętu spadła (choć w dużej mierze wynika to z globalnych niedoborów chipów), więc firma może czegoś potrzebować, nawet jeśli to tylko plan, jak sugeruje Furukawa. Dużo o tym myśleliśmy przez ostatni rok, a wczorajsze wyniki skłoniły nas do napisania tego artykułu:

Będziemy musieli poczekać i zobaczyć, co Nintendo wyprodukuje w przyszłości, ale Switch – teraz w szóstym roku – nadal radzi sobie całkiem dobrze, pomimo spadku liczby. Mamy Oddech Dzikich 2 w końcu przyjdź na wiosnę.

W zwykłym miejscu możecie podzielić się swoimi przemyśleniami na temat komentarzy Furukawy.

READ  Do dodatku Switch Online dodano trzy gry Sega Genesis/Mega Drive
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.