Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Wideo: Quadriplegic freerider rozrywający lokalne szlaki w Krakowie

Published

on

Słowa: Michał Święciński

Do niedawna nie zdawałem sobie sprawy, jak ważny jest postęp w moim życiu. Jednak bycie sparaliżowanym przynosi wiele rzeczy z innej perspektywy.

To, co utrzymywało mnie przy życiu przez całe moje dorosłe życie, to zdrowe poczucie spełnienia, kiedy udaje ci się wyzdrowieć, ponieważ twoja praca się opłaciła. Uczę się szybciej jeździć na rowerze, nigdy nie uczę się sztuczek na snowboardzie, a każdego dnia walczę o odzyskanie kontroli nad własnym ciałem. Rzeczy szybko się zmieniają, prawda?

Teraz zdaję sobie sprawę, że taka postawa jest zarówno moim przekleństwem, jak i błogosławieństwem. Wybrałem hity Crabapple w 2014 roku, kiedy w końcu zdecydowałem się spełnić swoje największe marzenie i udać się do Whistler. miałem podróż życiai nie mogłem się powstrzymać, aby nie dopuścić do moich postępów, wykonując największe skoki w bike parku. Wziąłem kilka oddechów, odliczałem i wszedłem … Dwa tygodnie później obudziłem się na oddziale intensywnej terapii po strasznym wypadku. Musiałem na nowo nauczyć się samodzielnie oddychać, poruszać ręką, a potem rozpocząć największą walkę o postęp w moim życiu.

0% naładowania
poprz
1/4
Kolejny

Niecałe 3 lata po wypadku znowu jechałem kołem zamachowym. Przywróciło mi to radość z bycia głośnym i dobrze znane uczucie satysfakcji, które towarzyszy odblokowywaniu nowych linii. Następnie jeździj tymi liniami coraz szybciej, aż zaczniesz kwestionować zdolność swojego roweru do radzenia sobie w kolejnym sezonie rozwoju.

Jestem tam teraz. Mój rower psuje się dwa razy w roku, co sprawia, że ​​każda długa lub trudniejsza trasa jest ryzykowna. Postęp się zatrzymał. Kraków ma wiele do zaoferowania, ale odblokowałem wszystkie tutejsze szlaki turystyczne dostępne na tym rowerze.

Dowiedziałem się, że to może, ale nie musi, być teraz, aby je sfilmować i zobaczyć, czy quadriplegics bez palców mogą zrobić właściwy montaż.

READ  Dlaczego orzeczenie o aborcji wywołało masowe protesty w Polsce

Tworzenie filmów to także coś, co chcę ulepszać każdego roku. Oczywiście trudniej jest trzymać rower ręczny ze związanymi rękami (zarówno w przenośni, jak i nie), ale przy dużym planowaniu, presji i ogromnej pomocy ze strony @ebeb Udało nam się pokonać wszelkie przeszkody i stworzyć coś, z czego jesteśmy dumni.

Jestem podekscytowany wynikiem i widocznym postępem w porównaniu z poprzednimi filmami, które zrobiliśmy. Wbrew powszechnemu przekonaniu myślę, że zeszły rok był całkiem niezły. Osiągnąłem główne cele kolarskie i filmowe. Uwielbiam, jak te dwie pasje się uzupełniają. Żyję w stylu MTB i chcę to robić tylko dlatego, że mnie to uszczęśliwia.

Być sparaliżowanym od ramion w dół oznacza, że ​​każda część poza upadkiem jest teraz dla mnie jak rzut monetą – albo upadnę, albo w jakiś sposób przez nią przejeżdżam. Jako quad nie mam sprawnych palców, prawie żadnego uchwytu i tricepsa. W tej chwili jadę z rękami przywiązanymi do prętów. W tym samym czasie włączam wszystkie hamulce łokciem.

0% naładowania
poprz
1/4
Kolejny

Używam roweru tak samo jak mojego psychoterapeuty jako fizjoterapeuty – działa jak magia, która zostawia za sobą wszystkie złe myśli. Szukam kolejnego dużego kroku w mojej rehabilitacji. Jeśli chcesz pomóc mi przekroczyć moje granice, możesz przekazać moje darowizny lub podzielić się nimi Zbiórka pieniędzy z całą moją historią w środku Dla mnie kolarstwo górskie to coś więcej niż tylko pasja. To praca, to styl życia, to terapia. To coś, co pozwala mi wyrazić siebie i poczuć … Ok. Pomimo wszystkiego.

Dziękuję wszystkim za przeczytanie, udostępnienie i darowizny. Nie mogę się doczekać, aby jeździć z tobą na niektórych szlakach!

Twój,

Michael

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *