Connect with us

Świat

Wiadomości z wojny rosyjsko-ukraińskiej: aktualizacje na żywo

Published

on

Kredyt…Kirill Braga/Reuters

Prezydent Władimir Władimir Putin uda się w czwartek do rosyjskiego miasta znanego wcześniej jako Stalingrad, aby upamiętnić sowiecką klęskę poniesioną przez nazistów w kluczowej bitwie II wojny światowej, rocznicę, którą Kreml z pewnością wykorzysta, aby uzyskać poparcie wewnętrzne dla rosyjskiej inwazji Ukrainy.

Kreml powiedział, że Putin wygłosi przemówienie na „uroczystym koncercie” zaplanowanym na czwartek w mieście znanym obecnie jako Wołgograd. Władimir Putin zorganizuje również spotkanie przed kamerą z członkami grup patriotycznych i młodzieżowych, poinformował Kreml, sygnalizując, że rosyjski prezydent prawdopodobnie wygłosi jedne z najdłuższych publicznych wystąpień od grudnia.

Stalingrad – punkt zwrotny w tym, co Rosjanie nazywają Wielką Wojną Ojczyźnianą, walka Związku Radzieckiego z nazistami podczas II wojny światowej – ma dla Rosjan znaczenie totemiczne jako symbol wojennych cierpień, gotowości do poświęceń i bohaterstwa. W 1943 roku Sowieci odwrócili tam falę niemieckiej inwazji po 200-dniowej walce, która pochłonęła życie setek tysięcy żołnierzy i cywilów.

Dla Putina symbolika jest kluczowym tematem w jego przesłaniach do Rosjan, aby nakłonić ich do poparcia jego wojny na Ukrainie, a kremlowska propaganda fałszywie przedstawia Ukraińców jako współczesnych nazistów i przekręca rzeczywistość, aby przedstawiać rosyjską inwazję jako obronę w celu opisania wojny.

Na przykład w środę rzecznik Kremla Dmitrij S. Pieskow powiedział dziennikarzom, że Putin zorganizuje spotkanie w celu omówienia konsekwencji „bombardowania przez siły nazistowskie z Ukrainy” w regionach przygranicznych Rosji. A na spotkaniu z weteranami II wojny światowej w zeszłym miesiącu Putin powtórzył, że obecny rząd Ukrainy kontynuuje dziedzictwo nazistów z II wojny światowej.

„Neonaziści, którzy zdobyli przewagę i prowadzą show na Ukrainie”, zażądał Putin na styczniowym spotkaniu, muszą zostać ukarani za popełnienie „zbrodni przeciwko ludności cywilnej”.

READ  W Oregonie liczba przypadków COVID-19 znów rośnie

„Ważne jest, aby rejestrować wszystko, co teraz robią, zwłaszcza wobec ludności cywilnej” – powiedział, błędnie porównując zbrodnie nazistowskie z czasów II wojny światowej.

Kreml poinformował, że przemówienie Putina odbędzie się w czwartek na koncercie upamiętniającym zakończenie bitwy pod Stalingradem, po złożeniu przez niego wieńca w muzeum pamięci. Ostatnio wygłosił przemówienie podczas ważnego wydarzenia publicznego na Placu Czerwonym w Moskwie we wrześniu. świętuje bezprawną aneksję Rosji z czterech ukraińskich regionów.

Od tego czasu Ukraina spotkała się z większą militarną reakcją Moskwy, zmuszając Rosję do wycofania się z miasta Chersoniu w listopadzie. Putin jest również pod presją z powodu ciężkich ofiar w zaciekłych walkach wokół miasta Bachmut we wschodniej Ukrainie, a także zobowiązania Zachodu do dostarczenia Ukrainie czołgów podstawowych.

Ale wydaje się, że Putin wykorzystał swoje czwartkowe komentarze, aby nalegać, aby Rosja utrzymała kurs pomimo jej najlepszych starań. Zapytany o konsekwencje nowych dostaw broni z Zachodu na Ukrainę, rzecznik Kremla Pieskow powiedział w środę, że doprowadzą one do „wzmocnienia poziomu eskalacji”.

„Będzie to wymagało od nas dodatkowych wysiłków” – powiedział Pieskow. Używając kremlowskiego eufemizmu na określenie inwazji, kontynuował: „Ale znowu, to nie zmieni biegu wydarzeń. Wojskowa operacja specjalna będzie kontynuowana”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *