Connect with us

Świat

Wiadomości z wojny rosyjsko-ukraińskiej: aktualizacje na żywo

Published

on

Wiadomości z wojny rosyjsko-ukraińskiej: aktualizacje na żywo
Kredyt…Kirill Braga/Reuters

Prezydent Władimir Władimir Putin uda się w czwartek do rosyjskiego miasta znanego wcześniej jako Stalingrad, aby upamiętnić sowiecką klęskę poniesioną przez nazistów w kluczowej bitwie II wojny światowej, rocznicę, którą Kreml z pewnością wykorzysta, aby uzyskać poparcie wewnętrzne dla rosyjskiej inwazji Ukrainy.

Kreml powiedział, że Putin wygłosi przemówienie na „uroczystym koncercie” zaplanowanym na czwartek w mieście znanym obecnie jako Wołgograd. Władimir Putin zorganizuje również spotkanie przed kamerą z członkami grup patriotycznych i młodzieżowych, poinformował Kreml, sygnalizując, że rosyjski prezydent prawdopodobnie wygłosi jedne z najdłuższych publicznych wystąpień od grudnia.

Stalingrad – punkt zwrotny w tym, co Rosjanie nazywają Wielką Wojną Ojczyźnianą, walka Związku Radzieckiego z nazistami podczas II wojny światowej – ma dla Rosjan znaczenie totemiczne jako symbol wojennych cierpień, gotowości do poświęceń i bohaterstwa. W 1943 roku Sowieci odwrócili tam falę niemieckiej inwazji po 200-dniowej walce, która pochłonęła życie setek tysięcy żołnierzy i cywilów.

Dla Putina symbolika jest kluczowym tematem w jego przesłaniach do Rosjan, aby nakłonić ich do poparcia jego wojny na Ukrainie, a kremlowska propaganda fałszywie przedstawia Ukraińców jako współczesnych nazistów i przekręca rzeczywistość, aby przedstawiać rosyjską inwazję jako obronę w celu opisania wojny.

Na przykład w środę rzecznik Kremla Dmitrij S. Pieskow powiedział dziennikarzom, że Putin zorganizuje spotkanie w celu omówienia konsekwencji „bombardowania przez siły nazistowskie z Ukrainy” w regionach przygranicznych Rosji. A na spotkaniu z weteranami II wojny światowej w zeszłym miesiącu Putin powtórzył, że obecny rząd Ukrainy kontynuuje dziedzictwo nazistów z II wojny światowej.

„Neonaziści, którzy zdobyli przewagę i prowadzą show na Ukrainie”, zażądał Putin na styczniowym spotkaniu, muszą zostać ukarani za popełnienie „zbrodni przeciwko ludności cywilnej”.

READ  Biden mówi, że „wyraził moje oburzenie”, ale nie zmienił polityki, gdy powiedział, że Putin „nie może pozostać u władzy”

„Ważne jest, aby rejestrować wszystko, co teraz robią, zwłaszcza wobec ludności cywilnej” – powiedział, błędnie porównując zbrodnie nazistowskie z czasów II wojny światowej.

Kreml poinformował, że przemówienie Putina odbędzie się w czwartek na koncercie upamiętniającym zakończenie bitwy pod Stalingradem, po złożeniu przez niego wieńca w muzeum pamięci. Ostatnio wygłosił przemówienie podczas ważnego wydarzenia publicznego na Placu Czerwonym w Moskwie we wrześniu. świętuje bezprawną aneksję Rosji z czterech ukraińskich regionów.

Od tego czasu Ukraina spotkała się z większą militarną reakcją Moskwy, zmuszając Rosję do wycofania się z miasta Chersoniu w listopadzie. Putin jest również pod presją z powodu ciężkich ofiar w zaciekłych walkach wokół miasta Bachmut we wschodniej Ukrainie, a także zobowiązania Zachodu do dostarczenia Ukrainie czołgów podstawowych.

Ale wydaje się, że Putin wykorzystał swoje czwartkowe komentarze, aby nalegać, aby Rosja utrzymała kurs pomimo jej najlepszych starań. Zapytany o konsekwencje nowych dostaw broni z Zachodu na Ukrainę, rzecznik Kremla Pieskow powiedział w środę, że doprowadzą one do „wzmocnienia poziomu eskalacji”.

„Będzie to wymagało od nas dodatkowych wysiłków” – powiedział Pieskow. Używając kremlowskiego eufemizmu na określenie inwazji, kontynuował: „Ale znowu, to nie zmieni biegu wydarzeń. Wojskowa operacja specjalna będzie kontynuowana”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *