Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Polska firma PFR Ventures zainwestuje 55 mln euro w rozwój ekologicznych innowacji w Polsce

Published

on

Polska firma PFR Ventures zainwestuje 55 mln euro w rozwój ekologicznych innowacji w Polsce

Warszawski PFR Ventures, fundusz funduszy inwestujący w zespoły venture capital i private equity, ogłosił w środę, że zainwestował 55 mln euro w cztery zielone fundusze venture i growth capital w ramach programu PFR Green Hub FoF.

Inwestycja ma miejsce, ponieważ polski VC ma na celu pobudzenie ekologicznych innowacji w Polsce i finansowanie rozwoju innowacyjnych technologii klimatycznych w celu rozwiązania kryzysu klimatycznego.

Jak możesz poprawić bezpieczeństwo open source?

Wykonaj te trzy kroki i bądź na najlepszej drodze do silniejszych praktyk bezpieczeństwa.Pokaż więcej
Wykonaj te trzy kroki i bądź na najlepszej drodze do silniejszych praktyk bezpieczeństwa.Pokaż mniej

PFR Green Hub to jeden ze strategicznych programów Polskiego Funduszu Rozwoju wspierających transformację energetyczną w Polsce.

W szczególności PFR GreenHub FoF to program wspierający zespoły venture capital, które celują w finansowanie innowacyjnych projektów ClimateTech.

Zarządza nim PFR Ventures, który jako LP dołącza do funduszy VC i PE.

Bartłomiej Pawlak, wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju, mówi: „Stworzyliśmy program bez precedensu w Unii Europejskiej. Rozumiemy, że transformacja energetyczna to nie tylko duże inwestycje w infrastrukturę. Każdy innowacyjny produkt lub usługa, która przybliża nas do redukcji emisji, jest warta sfinansowania. Chcemy tworzyć środowisko dla założycieli i inwestorów poprzez stymulowanie inwestycji kapitałowych w innowacyjne, ekologiczne projekty.”

Przedsięwzięcia PFR podpisane umowy inwestycyjne do końca 2022 roku z czterema funduszami:

  • przedsięwzięcia przeciwne
  • Euraceo
  • Fundusz BeyondNetZero firmy General Atlantic
  • Stolica Montiego

Według PFR Ventures wszystkie te fundusze koncentrują się na zielonych strategiach, które obejmują inwestycje w projekty i spółki odpowiadające na wyzwania związane ze zmianami klimatycznymi i transformacją energetyczną.

Małgorzata Walczak, Dyrektor Inwestycyjny w PFR Ventures, mówi: „Naszym celem jest posiadanie zróżnicowanego profilu funduszu w naszym portfelu PFR GreenHub FoF. Pierwsze cztery zespoły to lokalne, regionalne i paneuropejskie firmy inwestycyjne. Różnią się strategią inwestycyjną, zwłaszcza etapem rozwoju firmy. Pomaga nam to dostosować się do potrzeb rynku”.

READ  Lizzo potwierdzona na polskim Open'er Festival 2023

Walczak dodaje: „Jesteśmy w pełni świadomi, że w Polsce jest jeszcze wiele do zrobienia w zakresie zielonych innowacji, ponieważ Airly jest jedyną firmą ClimateTech, która wyszła poza wczesny etap. A zespołowi udało się tego dokonać niemal bez udziału polskich środków. Z PFR Green Hub FoF chcemy mieć pewność, że nie przegapimy ponownie takiej okazji.”

PFR Ventures planuje teraz przeprowadzić badanie rynku i zwiększyć alokację do strategii ClimateTech. PFR Ventures posiada obecnie portfel ponad 60 funduszy, które dokonały ponad 550 inwestycji.

Połowa Twoich pracowników planuje wkrótce odejść!

Oto, jak sprawić, by zostały. Słuchać!Pokaż więcej
Oto, jak sprawić, by zostały. Słuchać! Pokaż mniej
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *