Connect with us

Świat

Whodunnit dociera do maleńkiej włoskiej wyspy we Włoszech po dziesiątkach kradzieży

Published

on

Dziesiątki starannie zaplanowanych kradzieży na odległej wyspie; Wszyscy mieszkańcy są potencjalnymi podejrzanymi. W śledztwie, które pasowałoby do prawdy Agathy Christie, Herkules Poirot, trzej policjanci na Capraia, wyspie niedaleko Toskanii, musi uważać, szukając sprawców wśród około 400 mieszkańców.

Burmistrz wyspy Marida Bessi powiedziała gazecie Corriere della Sera Te pęknięcia były już widoczne w skądinąd bliskiej społeczności, a przyjaciele i sąsiedzi spojrzeli na siebie podejrzliwie.

Większość napadów na domy i sklepy miała miejsce zimą, kiedy gości nie było na wyspie, która jest bliżej Korsyki niż kontynent Włochy i można do niego dotrzeć tylko łodzią, jeśli pozwala na to pogoda. W ostatnim incydencie złodzieje wyłączyli kamerę CCTV w sklepie tytoniowym, zanim zabrali z sejfu 60 000 euro.

W listopadzie włamali się również do domu zastępcy burmistrza Fabio Mazzei i wyszli z sejfem zawierającym gotówkę i biżuterię ukrytą w niektórych meblach. „To bardzo smutna rzecz, ponieważ wydaje się, że w rodzinie jest złodziej” – powiedział Mazzei gazecie. „Udali we właściwy dzień, ponieważ wiedzieli, że jadę do Pizy w odwiedziny. Znali ten dom bardzo dobrze. “

Większość mieszkańców zatrzymuje pieniądze w domu, ponieważ jedyny bank na wyspie został zamknięty w zeszłym roku. Fakt, że kamera CCTV na placu jest zepsuta, okazuje się kolejną przeszkodą w śledztwie.

Dotychczasowe dochodzenie ujawniło wiele teorii, ale nie ma dowodów, powiedział Bessi. „Trzej policjanci na wyspie są bardzo dobrzy, robią wszystko, co w ich mocy” – powiedziała Corriere. „Ale powinni mieć więcej narzędzi śledczych, bo inaczej jest to naprawdę nierozwiązywalny kryminał”.

Dwie trzecie wyspy o powierzchni 19 km² było okupowane przez kolonię karną do 1986 roku, a mieszkańcy żyli spokojnie aż do ostatnich kradzieży. Latem liczba ludności wzrasta do około 4000.

READ  Koronawirus w Kanadzie. Premier Justin Trudeau: Nie będzie normalnych Świąt Bożego Narodzenia

„Ryzyko polega teraz na tym, że poczucie wspólnoty, które zawsze mieliśmy, zostało uszkodzone” – powiedział Bessi.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *