Connect with us

Świat

Westminster Hall: Żałobnicy ustawiają się w kolejce, aby pożegnać się z królową Elżbietą

Published

on


Londyn
CNN

Żałobnicy ustawili się w kolejce mil w środę, aby się pożegnać Królowa Elżbieta druga gdy jej trumna zaczęła leżeć w stanie po tym, jak wśród nich byli starsi królowie Król Karol IIIKsiążę William i książę Harry towarzyszyli mu w procesji z Pałacu Buckingham do Westminsteru.

Kiedy Westminster Hall otworzył swoje podwoje o 17:00, kolejka dla odwiedzających rozciągała się prawie trzy mile wzdłuż Tamizy, według oficjalnego tropiciela.

Trumna pozostanie w holu w sercu brytyjskich domów parlamentu do poniedziałkowego pogrzebu królowej.

Starsi członkowie rodziny królewskiej szli za trumną, która jechała powozem w dół trasy procesji.

Książę William i książę Harry również maszerowali ramię w ramię w procesji pogrzebowej za swoją matkę, księżną Dianę, w 1997 r., kiedy obaj powiedzieli, że głęboko ich dotknął.

Trumnę ozdobiono cesarską koroną państwową obok wieńca z kwiatów i pokryto królewskim sztandarem.

Został otoczony przez personel wojskowy, gdy był niesiony wzdłuż Mall, Whitehall, Parliament Street, Parliament Square i New Palace Yard przed wejściem do Westminster Hall, gdzie arcybiskup Canterbury Justin Welby odprawił krótką nabożeństwo.

Książę William i książę Harry podążają za trumną królowej Elżbiety II.

Welby powiedział CNN, że udział w pożegnaniu był „prezentem” od Elizabeth.

Przemawiając w środę do CNN Clarissa Ward w tłumie, arcybiskup powiedział, że to wielki przywilej i zaszczyt być częścią tej okazji.

Król Karol na zdjęciu podczas procesji.

Trumna królowej została zbudowana ponad 30 lat temu i jest wykonana z wykładanego ołowiem angielskiego dębu – powiedział brytyjskiej gazecie „The Times” królewskie zakłady pogrzebowe Leverton & Sons.

Od środy wieczorem publiczność mogła przejść obok trumny, która spoczywa na podwyższeniu lub katafalku. Oczekuje się, że tysiące ludzi ustawią się w kolejce na ulicach stolicy, a niektórzy prawdopodobnie prześpią się przez noc, aby oddać hołd.

Włączenie Harry’ego do środowej procesji jest ostatnim z serii występów z Williamem jako braćmi od śmierci królowej próbowali pokazać demonstrację jedności pomimo napięć w ostatnich latach, odkąd Harry odszedł jako senior royal.

READ  Ukraina: Zełenski zwalnia najwyższych urzędników Irynę Wenediktową i Iwana Bakanowa za „współpracę” personelu z Rosją

Wspólne pojawienie się Williama i Harry’ego oraz ich żon Katarzyny, księżnej Walii i Meghan, księżnej Sussex w sobotę w Windsor było niespodzianką i nie zostało ogłoszone z góry. William zaprosił Sussexes na pieszą wycieczkę, aby zobaczyć pomniki pozostawione królowej i powitać życzliwych, powiedział CNN źródło.

Trumna zwieńczona sztandarem królewskim i ozdobiona koroną państwa cesarskiego.

Trumna królowej została przewieziona do Edynburga z zamku Balmoral, gdzie zmarła, w niedzielę. Sześciogodzinna trasa wyznaczała pierwszy etap ośmiodniowej podróży zmarłej monarchini do miejsca jej ostatniego spoczynku.

Żałobnicy ustawili się w poniedziałkowy wieczór przed katedrą St Giles w Edynburgu, aby złożyć hołd. Rząd szkocki powiedział, że ponad 26 000 osób będzie musiało przejść obok królowej.

Trumna królowej została we wtorek przewieziona z katedry St Giles w Edynburgu do Pałacu Buckingham w Londynie.

Został przewieziony karawanem z katedry na lotnisko w Edynburgu, zanim został przewieziony na pokładzie samolotu transportowego C-17 Globemaster do bazy lotniczej RAF Northolt w zachodnim Londynie.

Trumna została następnie przewieziona do Pałacu Buckingham, gdzie została przyjęta przez rodzinę królowej, a następnie pozostawiona na noc w pokoju Bow.

Zarejestruj się, aby otrzymywać informacje o brytyjskiej rodzinie królewskiej na swoją skrzynkę e-mail Biuletyn Królewskich Wiadomości CNN.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.