Connect with us

Sport

Wesley So spada na 3 miejsce po szybkim wyścigu, zaczyna się blitz

Published

on

Wesley So spada na 3 miejsce po szybkim wyścigu, zaczyna się blitz

Wesley So wpada tuż przed podwójną rundą turnieju szachowego All Super Grandmaster Chess Tournament w Polsce

MANILA, Filipiny — Wesley So zawahał się w ostatnich trzech rundach i odpadł po turnieju szachów szybkich Superbet Rapid & Blitz Poland 2023 we wtorek 23 maja (środa, 24 maja czasu filipińskiego) w Muzeum Historii trzecie miejsce dla Polaków Żydów w Warszawie.

Urodzony na Filipinach So, który teraz reprezentuje drużynę USA, przegrał z Maxime Vachier-Lagrave i zremisował z innymi Amerykanami Levonem Aronianem i Anishem Giri w siódmej rundzie, zostawiając go w tyle za lokalnymi bohaterami, Janem-Krzysztofem Dudą i Aronianem w rundzie podwójnej, którzy zostali w tyle. Zawody Robina Blitza rozpoczynają się w środę.

Duda zremisował z Cyrylem Szewczenką, pokonał Vachiera-Lagrave’a i zremisował z Aronianem, podbijając swój łączny wynik do 13 punktów i pozostając na dobrej drodze do utrzymania tytułu, który wywalczył w zeszłym roku kosztem Aroniana, który znów miał 12 punktów za nim.

Z trzema zwycięstwami i pięcioma remisami, So zgromadził 11 punktów w remisie z Vachier-Lagrave.

Zgodnie z oczekiwaniami, były mistrz świata Magnus Carlsen odbił się od zwycięstwa nad Bogdanem Deakiem i Szewczenką oraz remisem z Richardem Rapportem i zapewnił sobie piąte miejsce z 10 punktami w turnieju All-Super Grandmaster, rewanżu turnieju o wartości 1,4 miliona dolarów (78 milionów peset ) ufundowany turniej 2023 serwuje Great Chess Tour.

Swoją błyskawiczną kampanię otworzy przeciwko Radosławowi Wojtaszkowi, który pokonał Carlsena w otwierającym szybkim turnieju.

Duda z kolei zadziera z Rapportem. W innych meczach pierwszej rundy Deac zmierzy się z Szewczenką, Carlsen z Vachier-Lagrave i Giri z Aronianem.

Oprócz punktów GCT, Poland Rapid & Blitz przekazuje mistrzowi 40 000 $ (2,23 miliona funtów). – Rappler.com

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *