Connect with us

Sport

Inne sporty: Polska wysyła wojska na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu ze względów bezpieczeństwa

Published

on

Inne sporty: Polska wysyła wojska na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu ze względów bezpieczeństwa

WARSZAWA (Reuters) – Polska oświadczyła w czwartek, że przyłączy się do międzynarodowych wysiłków na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa igrzysk olimpijskich we Francji, wysyłając żołnierzy, w tym opiekunów psów tropiących, w związku z przygotowaniami organizatorów do najważniejszego wyzwania związanego z bezpieczeństwem.

W niedzielę po strzelaninach w Moskwie, na kilka miesięcy przed rozpoczęciem igrzysk 26 lipca, francuski rząd podniósł w kraju najwyższy poziom alarmu terrorystycznego.

„Siły Zbrojne RP dołączą do międzynarodowej koalicji założonej przez Francję, aby wspierać przygotowania i bezpieczeństwo Letnich Igrzysk Olimpijskich 2024” – napisał Minister Obrony Narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz na platformie społecznościowej X.

„Grupa zadaniowa złożona z naszych żołnierzy, w tym opiekunów psów, zostanie wysłana do Paryża. Jej głównym celem będzie prowadzenie działań związanych z wykrywaniem materiałów wybuchowych i zwalczaniem zjawisk terrorystycznych.”

Oświadczenie nadeszło w dniu wizyty w Warszawie szefa Sztabu Generalnego Francji Thierry’ego Burkharda.

Rzecznik polskiego wojska powiedział, że szczegóły porozumienia są nadal opracowywane i zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.

W połowie marca władze Paryża zwiększyły obecność policji na północnych przedmieściach La Courneuve, w pobliżu wioski olimpijskiej w Paryżu w 2024 r., po ataku na komisariat policji na przedmieściach.

(Raport: Karol Badohal; redakcja: Costas Pitas)

READ  Amerykański koszykarz zaatakowany w Polsce; lewe oko uszkodzone
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *