Connect with us

Sport

TAB wynagradza Kyliana Mbappé jako zdobywcę Złotego Buta przed ćwierćfinałami mistrzostw świata

Published

on

Mistrzostwa Świata nie dotarły jeszcze nawet do ćwierćfinału, ale nowozelandzki TAB już wypłaca nagrodę Francuzowi Kylianowi Mbappé jako zwycięzcy Złotego Buta.

Mbappé strzelił dwa gole w wygranym 3:1 meczu Francji z Polską w poniedziałek NZT podniósł swój turniejowy wynik do pięciu, dając mu dwubramkową przewagę nad wieloma graczami z trzema bramkami.

„Nie wiemy, jak francuska gwiazda zostanie pokonana, zwłaszcza że poprzedni zdobywcy Złotego Buta strzelili sześć lub pięć bramek w ostatnich czterech mistrzostwach świata” – powiedział Simon Thomas, dyrektor ds. zakładów TAB NZ.

„Spodziewaliśmy się, że będzie popularny, ponieważ był faworytem przed turniejem do zdobycia Złotego Buta i przyjęliśmy na niego więcej zakładów niż na jakiegokolwiek innego gracza – teraz będzie wczesnym prezentem świątecznym dla 1000 fanów, które nam przekazały tych, którzy zaufali mu w Złotym Butu”.

„A jeśli wydarzy się coś mało prawdopodobnego i Lionel Messi, Olivier Giroud, Álvaro Morata lub którykolwiek z pozostałych pretendentów do Złotego Buta ściga Mbappé, zapłacimy za nich” – powiedział Thomas.

Mbappé świętuje z Marcusem Thuramem (z lewej) zwycięstwo Francji nad Polską.

Francois Nel/Getty Images

Mbappé świętuje z Marcusem Thuramem (z lewej) zwycięstwo Francji nad Polską.

Zakłady na Złotego Buta trwają, a gracze nadal mogą obstawiać Mbappé za 1,57 $. Jego najbliższym rywalem jest Messi za 10 dolarów.

A ze swojej strony Mbappé mówi, że zdobycie Złotego Buta nie jest jego celem.

„Przyjechałem tutaj, aby wygrać te mistrzostwa świata. Nie przyjechałem tutaj, aby wygrać Złotą Piłkę czy Złotego Bota. Oczywiście, jeśli wygram, będę szczęśliwy, ale nie dlatego tu jestem. Jestem tutaj, aby wygrywać i pomagać reprezentacji Francji – powiedział po zwycięstwie Francji.

Francja gra z Anglią w ćwierćfinale o 8:00 w niedzielę czasu lokalnego.

READ  bne IntelliNews - bneGREEN: Polska przewiduje śmierć królewskiego węgla
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.