Connect with us

Zabawa

Filmowcy w Cannes zmagają się z „tektoniczną” zmianą AI

Published

on

Filmowcy w Cannes zmagają się z „tektoniczną” zmianą AI

Niewielu fanów kina, którzy przybyli na branżowy festiwal premier, jest w szoku.

Od czasu, gdy sześć miesięcy temu chatbot ChatGPT ze sztuczną inteligencją podbił świat, wywołując wyścig AI wśród gigantów technologicznych, technologia wstrząsnęła przemysłem filmowym.

Używanie sztucznej inteligencji do pisania scenariuszy jest głównym problemem hollywoodzkich scenarzystów filmowych i telewizyjnych, którzy są w trzecim tygodniu strajku, który wywrócił produkcje do góry nogami.

Jednak technologia rewolucjonizuje wszystko, od aktorstwa głosowego po analizę scenariuszy, tworzenie budżetu i tworzenie modeli scen, zanim jeszcze sięgniesz po kamerę.

„Każdego dnia pojawiają się nowe rzeczy” — mówi Quinn Halleck, 25-letni filmowiec, który ma zamiar wypuścić trzyczęściowy film krótkometrażowy zatytułowany ./Sigma_001, opowiadający o świadomej sztucznej inteligencji i jej zastosowaniach w marketingu i sprzedaży.

„To nie jest tylko jedno narzędzie, jest rozproszone w całym procesie przepływu pracy” – powiedział AFP na marginesie dyskusji panelowej na temat sztucznej inteligencji.

Obejmuje to pytanie od ChatGPT, jak może wyglądać postać, jaka jest jej historia, po „riffowanie” w celu wymyślenia pomysłów.

Opowiada anegdotę o showrunnerze, który zatrudnia scenarzystów, dając im takie same podpowiedzi jak ChatGPT i sprawdzając, czy radzą sobie lepiej, argumentując, że „poprzeczka została podniesiona”, aby wymyślać świetne pomysły.

Chociaż niektóre role asystentów mogą zniknąć, uważa on, że człowiek-reżyser jest nadal niezbędny.

„Nadal musisz wymyślać pomysły, tworzyć sugestie i wybierać odpowiedzi”.

technologię deepfake

Wiodący światowy festiwal filmowy, odbywający się na Riwierze Francuskiej, otrzymał potężną dawkę sztucznej inteligencji z długą sceną, w której 80-letni Harrison Ford starzeje się w filmie Indiana Jones i tarcza przeznaczenia.

Podczas gdy producenci wykluczyli wykorzystanie sztucznej inteligencji do utrzymania roli, aktorzy tacy jak Tom Hanks wierzą, że pozwoli mu to kontynuować grę długo po jego śmierci.

READ  Ludzie z tych znaków zodiaku przyciągają się jak magnes. Te znaki zodiaku powinny być razem [lista - 12.12.2020]

Hanks jest obecnie postarzany w swoim nadchodzącym filmie, Tutaj, przy użyciu technologii deepfake i wymiany twarzy firmy AI Metaphysic.

Współzałożyciel firmy, Tom Graham, mówi, że technologia pokonała tak zwaną „dolinę niesamowitości” – instynktowne ludzkie odrzucenie mniej niż realistycznych androidów – i teraz tworzy deepfake’i, w których „absolutnie nie można powiedzieć różnica.” .

Firma stoi za deepfake Tomem Cruisem, kontem TikTok, które doskonale podszywa się pod aktora, a także stworzyła hiper-prawdziwego Elvisa Presleya, który przekształcił się w Simona Cowella i jego kolegów jurorów w jednym z odcinków America’s Got Talent.

Podczas gdy filmowcy zachwycają się potencjałem tej technologii, przez całą sesję pojawiają się pytania dotyczące jej niewłaściwego wykorzystania.

„Ten zestaw technologii, jak wiecie, reprezentuje zestaw tektonicznych zmian społecznych, takich jak rewolucja przemysłowa, która wydarzy się w ciągu najbliższych 20 do 50 lat, a ludzie powinni się martwić tym, co się dzieje” – powiedział AFP Graham.

„Niestety, nie wydaje mi się, aby można było powstrzymać rozwój technologii, ponieważ wiele z nich to oprogramowanie typu open source. Właściwie nie ma niczego, co można by wyłączyć”.

Jego rada: „Powinieneś starać się posiadać prawa do swoich danych biometrycznych i kontrolować to, jak brzmisz, jak wyglądasz i naprawdę to blokować”.

Klonowanie głosów

Magdalena Zielińska z ElevenLabs w Polsce, która twierdzi, że stworzyła „najbardziej ekspresyjne” dostępne głosy AI, mówi, że niezbędne będą narzędzia do sprawdzania, czy głos jest syntetyczny.

W przeciwieństwie do robotycznych głosów AI z przeszłości, modele nauczyły się replikować tempo i intonację ludzkich głosów.

Mówi, że narzędzie pozwala reżyserom zobaczyć, jak będzie brzmiała scena, a reklamodawcom zobaczyć, jaki rodzaj głosu najbardziej rezonuje z klientami. Może być również używany do rozwiązywania problemów z postprodukcją.

READ  W Palm Coast otwarta jest restauracja Schnitzel Time, w której serwowane są dania kuchni niemieckiej

Zielińska mówi, że technologia może pozwolić aktorowi na licencjonowanie głosu i realizację większej liczby projektów jednocześnie.

Aktor głosowy, który uciekł przed wojną na Ukrainie, miał trudności ze znalezieniem pracy w Polsce i „teraz zarabia pieniądze”, mówi, po użyciu technologii do oczyszczenia swojego angielskiego akcentu.

Francuski reżyser Mathias Chelebourg uważa, że ​​90 procent całej produkcji filmowej będzie ostatecznie obsługiwane przez sztuczną inteligencję.

„Natychmiast pospiesz się ze specjalistą AI do swojego zespołu, bez względu na to, jaką masz pracę, i zatrudnij go teraz, ponieważ za rok będziesz tego żałować” – ostrzega.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *