Connect with us

Nauka

Wembley może być zapakowane na finał Euro 2020, mówi angielski FA | Wiadomości z Tajwanu

Published

on

Widok pustego stadionu przed meczem eliminacyjnym Mistrzostw Świata I Grupy w 2022 roku pomiędzy Anglią a Polską na stadionie Wembley w Londynie, …

LONDYN (AP) – angielscy liderzy piłkarscy oczekują, że stadion Wembley zostanie wypełniony przed finałem mistrzostw Europy w lipcu.

Przed szerszym złagodzeniem ograniczeń związanych z koronawirusem w Anglii, które zaczną obowiązywać dopiero w maju, w najbliższych tygodniach w obiektach sportowo-rozrywkowych odbędzie się seria pilotażowych wydarzeń mających na celu ocenę procedur testowych na widzach i odwiedzających.

Obejmują one następujące mecze na Wembley: półfinałowy mecz Pucharu Anglii między Leicester i Southampton 18 kwietnia (4000 kibiców), finał Pucharu Ligi Angielskiej między Tottenhamem a Manchesterem City 25 kwietnia (8000 kibiców) oraz finał Pucharu Anglii 15 maja. (21 000 fanów).

Oczekuje się, że ostatecznie umożliwi to przyjęcie znacznie większej liczby widzów, zwłaszcza z powodu opóźnienia Euro 2020, a Wembley będzie gospodarzem siedmiu meczów, w tym półfinałów i finału w lipcu.

„Cieszymy się, że możemy być gospodarzem trzech imprez testowych na Wembley i jesteśmy przekonani, że możemy zaoferować bezpieczne środowisko” – powiedział Mark Bullingham, dyrektor naczelny Football Association.

„To ważny pierwszy krok w kierunku odzyskania kibiców, którego ostatecznym celem jest osiągnięcie pełnych stadionów – miejmy nadzieję, że przed końcem Euro mężczyzn”.

Finał mistrzostw Europy zaplanowano na 11 lipca.

Od 17 kwietnia do 3 maja w Crucible Theatre w Sheffield odbędzie się pilotażowa impreza sportowa w hali – mistrzostwa świata w snookerze, która będzie gościć do 1000 osób dziennie.

„Nasze gwiazdy sportu i wielcy artyści potrzebują, abyśmy znaleźli sposób na bezpieczne usadzenie włóczęgów” – powiedział Sekretarz Kultury Oliver Dowden. „Ten oparty na nauce program pilotażowy będzie trampoliną do odzyskania entuzjazmu występów na żywo.

READ  „Easy peasy”: pierwsi opiekunowie St. Charles Bend otrzymują szczepionkę COVID-19

„Wspieramy sport i sztukę bezprecedensowymi kwotami, ale teraz nadszedł czas, aby„ Wielkie Brytyjskie Lato ”wydarzeń na żywo stało się rzeczywistością”.

___

Więcej Sports AP: https://apnews.com/hub/apf-sports i https://twitter.com/AP_Sports

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *