Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Węgierscy kibice zablokowali udział w kwalifikacjach Polski po problemach na Wembley

Published

on

Węgierscy kibice otrzymają zakaz udziału w finałowych eliminacjach mistrzostw świata w kraju 15 listopada po starciach z policją podczas meczu z Anglią w zeszłym miesiącu na stadionie Wembley.

Metropolitan Police poinformowała, że ​​podczas meczu 12 października doszło do „niewielkiej ingerencji” w kibiców wyjazdowych, po tym jak urzędnicy weszli na trybuny, aby aresztować osobę za naruszenie porządku publicznego o podłożu rasowym.

Dokument wydany przez FIFA w poniedziałek potwierdził, że fani zostaną wykluczeni z gry wyjazdowej za niewłaściwe zachowanie, a węgierski związek również nałoży grzywnę w wysokości 75 000 CHF (nieco ponad 60 000 funtów).

Węgierscy kibice celowali podczas kwalifikacji w Budapeszcie we wrześniu.

(przewód PA)

FIFA potwierdziła postępowanie dyscyplinarne dzień po meczu, stwierdzając w oświadczeniu, że „najmocniej potępia zamieszanie na Wembley”.

21 września Komisja Dyscyplinarna FIFA nakazała Węgrom rozegranie dwóch meczów FIFA u siebie za zamkniętymi drzwiami, z których jeden został zawieszony, ponieważ angielscy gracze Raheem Sterling i Jude Bellingham zostali rasistownie znieważeni podczas meczu kwalifikacyjnego w Budapeszcie 2 września.

W związku z tym incydentem stowarzyszenie zostało ukarane grzywną w wysokości 200 000 franków szwajcarskich (niecałe 160 000 funtów).

Węgry musiały rozegrać swój u siebie mecz kwalifikacyjny z Albanią za zamkniętymi drzwiami 9 października.

W lipcu europejska federacja piłkarska UEFA nałożyła węgierskiej federacji zakaz stadionowy na dwa mecze po zbadaniu zachowania jej kibiców podczas meczów Euro 2020 w Budapeszcie i Monachium.

Starcie policji z węgierskimi kibicami na Wembley nastąpiło po aresztowaniu za naruszenie porządku publicznego na tle rasowym (Nick Potts / PA).

(przewód PA)

Sankcja ta dotyczy kolejnych meczów rozgrywek UEFA, które od czerwca przyszłego roku będą rozgrywane w Lidze Narodów.

Tymczasem kolejny przeciwnik Anglii, Albania, będzie musiał rozegrać swój ostatni mecz kwalifikacyjny u siebie z Andorą 15 listopada, po przerwach w meczu u siebie z Polską, również 12 października.

Gra w Tiranie została chwilowo zawieszona po rzuceniu butelek na boisko po bramce Karola Świderskiego dla Polski w 77. minucie.

READ  Parlament Europejski debatuje nad praworządnością w Polsce. Ostre słowa w przestrzeni
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *