Connect with us

Świat

Według raportu pandemia COVID-19 była „katastrofą, której można było zapobiec”

Published

on

Według raportu pandemia COVID-19 była „katastrofą, której można było zapobiec”

Pandemia COVID-19 była „katastrofą, której można było zapobiec”, która zgodnie z „podatnością na zagrożenia” zleconą przez Światową Organizację Zdrowia ujawniła „na każdym etapie” proces przygotowawczy Raport opublikowany w środę.

Dlaczego jest to ważne: Plik raport Niezależny Panel ds. Gotowości i Reagowania na Pandemię skrytykował rządy na całym świecie za nieprzygotowanie na pandemię pomimo rozprzestrzeniania się wcześniejszych „globalnych zagrożeń dla zdrowia”, takich jak wybuchy epidemii wirusa Ebola, Zika i SARS.

Wielkie zdjęcie: Raport mówi, że światowa reakcja na pojawienie się COVID-19 była „zbyt powolna” i „zbyt łagodna”, a WHO jest „niedostatecznie wykorzystywana”.

  • „Brakowało globalnego przywództwa politycznego” – dodaje.
  • Raport mówi również, że luty 2020 r. Był „straconym miesiącem”, w którym rządy powinny były podjąć działania, aby zapobiec przekształceniu się epidemii w pandemię.
  • „COVID-19 to moment w Czarnobylu XXI wieku – nie dlatego, że wybuch choroby jest jak wypadek jądrowy, ale dlatego, że tak jasno pokazał powagę zagrożenia dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia”.

Aby zakończyć trwającą pandemiępanel zaleca, aby …

  • Bogatsze kraje zapewniają biednym krajom o średnim dochodzie „co najmniej 1 miliard” dawek szczepionki.
  • Światowa Organizacja Handlu i WHO wzywają kraje produkujące szczepionki do „wyrażenia zgody na dobrowolne licencjonowanie i transfer technologii w zakresie szczepionek COVID-19”;
  • Narody rozszerzają dostęp do testów i terapii COVID-19.
READ  Mali: Co najmniej 49 cywilów zginęło w ataku łodzią rzeczną
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *