Connect with us

technologia

Według rankingu GreenMetric Gdańsk Tech już po raz drugi jest najbardziej ekologiczną polską uczelnią

Published

on

Według rankingu GreenMetric Gdańsk Tech już po raz drugi jest najbardziej ekologiczną polską uczelnią

Ranking UI GreenMetric bada zaangażowanie uczelni w kwestie związane ze środowiskiem naturalnym (m.in. infrastrukturą, transportem, zużyciem wody i energii elektrycznej, gospodarką odpadami, ochroną klimatu i środowiska). Istotną troską organizatora jest także różnorodność oferty edukacyjnej i działalności badawczej w obszarze zrównoważonego rozwoju.

Politechnika Gdańska została najlepiej oceniona w kategorii „Edukacja i badania” z 90% punktów. Jest jednym z wiodących dostawców działań edukacyjnych i badawczych związanych ze zrównoważonym rozwojem i ochroną środowiska. Gdańsk Tech osiągnął także bardzo dobre wyniki w kategorii „Transport”, gdzie uzyskał 89% punktów. Uczelnia promuje ekologiczny transport i korzystanie z transportu publicznego. W kategorii „Odpady” Gdańsk Tech uzyskała 88% punktów, co pokazuje, że uczelnia przywiązuje wagę do właściwej gospodarki odpadami, segregacji, recyklingu i kompostowania.

W ślad za Politechniką Gdańską, podobnie jak w roku ubiegłym, uplasowały się Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Na szczycie rankingu UI GreenMetric 2023 znalazły się trzy uczelnie z Europy: Wageningen University & Research z Holandii, Nottingham Trent University z Wielkiej Brytanii i Umwelt-Campus Birkenfeld z Niemiec.

Ranking UI GreenMetric organizowany jest przez Uniwersytet Indonezyjski od 2010 roku. W edycji 2023 wzięły udział 1183 uczelnie z całego świata. W porównaniu z edycją 2022 liczba uczestników wzrosła o 133 uczelnie. Wzrosła także liczba uczelni z Polski z 11 w 2022 r. do 15 w 2023 r. Ranking UI GreenMetric to jeden z najważniejszych i najbardziej prestiżowych rankingów uczelni wyższych w zakresie zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska na świecie.

Wszystkie wyniki Politechniki Gdańskiej w międzynarodowych i krajowych rankingach uczelni można znaleźć na stronie Centrum Analiz Strategicznych

READ  Diablo IV zadebiutuje na Steamie 17 października! – Diablo IV – Wiadomości Blizzarda
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *