Connect with us

Świat

Według Filipin na rafach w pobliżu chińskich łodzi znaleziono nielegalne konstrukcje

Published

on

Wojsko tego kraju stwierdziło, że struktury zostały odkryte podczas patroli morskich przeprowadzonych we wtorek, ale nie podały dokładnej lokalizacji konstrukcji ani żadnych dalszych szczegółów na temat tego, kto je zbudował lub zbudował, twierdząc, że tylko ich obecność naruszała prawo międzynarodowe.

Chiny zostały oskarżone o wykorzystywanie swojej ogromnej floty rybackiej do dochodzenia roszczeń terytorialnych Pekinu na 1,3 miliona mil kwadratowych Morza Południowochińskiego, mimo że Chiny odrzucają zarzuty, że prowadzą nieregularne siły morskie lub milicję morską jako bezpodstawne.

„Przepisy morskie dają Filipinom niepodważalne i wyłączne prawa do tego obszaru. Te konstrukcje i inne działania gospodarcze lub inne mają wpływ na pokój, porządek i bezpieczeństwo naszych wód terytorialnych” – powiedział generał porucznik Filipin Cirilito Sobejana. „Te budowle są nielegalne” – dodał Sobejana.

Jedną z cech Union Banks, które Filipiny nazywają Bankami Pagkakaisa, jest rafa Whitsun, którą Manila nazywa rafą Julian Felipe.

Rafa, która jest częścią archipelagu Wysp Spratly, jest przedmiotem roszczeń Filipin i Chin. Filipiny twierdzą, że należą do wyłącznej strefy ekonomicznej kraju. Orzeczenie trybunału ONZ z 2016 r. Odrzuciło roszczenia Chin do praktycznie całego Morza Południowochińskiego, mimo że Pekin odmówił uznania decyzji.

Chiny jednostronnie przekształciły inne rafy w łańcuchu Spratly w stworzone przez człowieka wyspy ze znaczną infrastrukturą i umocnieniami wojskowymi, w tym pociskami, pasami startowymi i systemami uzbrojenia.

Zielone Świątki chronią lagunę, na której znajduje się ponad 200 łodzi rybackich na Filipinach. rzekomo obsługiwane przez chińskie oddziały milicji morskiej zbierają się w ostatnich tygodniach.

Manila protestowała przeciwko obecności łodzi w chińskim rządzie jako pogwałcenie ich suwerenności i wezwała je do opuszczenia tego obszaru.

Pekin powiedział, że chińskie statki to łodzie rybackie i że po prostu uciekli z wzburzonych mórz, poruszając się w lagunie utworzonej przez zielonoświątkowy pas w kształcie bumerangu, który Pekin nazywa Niu’e Jiao i uważa za część swojego terytorium.

„Ze względu na sytuację morską niektóre łodzie rybackie w pobliżu Niu’e Jiao szukały schronienia przed wiatrem, co jest normalne. Mamy nadzieję, że odpowiednie strony mogą to zobaczyć w racjonalnym świetle” – powiedział w zeszłym tygodniu rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Hua Chunying.

READ  Lojalny piesek czeka na swojego właściciela przed szpitalem przez sześć dni

W środę rząd Filipin opublikował zdjęcia i filmy chińskich statków, które rzekomo zostały zrobione 27 marca.

Zdjęcia rządu Filipin z 7 marca przedstawiają chińskie łodzie na lagunie.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.