Connect with us

technologia

Apple wiedział, że sprzedaje wadliwe wyświetlacze MacBook, podsumowuje sędzia

Published

on

Kiedy Apple wprowadziło swój kontrowersyjny przeprojektowany MacBook Pro W 2016 roku firma prawdopodobnie nie wiedziała, że ​​chce zostać pozwana – ale nie tylko toczy się pozew zbiorowy W przypadku ich niesławnych klawiatur motylkowych jest szansa, że ​​będzie drugi ich notorycznie kruche kable wyświetlacza, do. Sędzia Edward Davila postanowił kontynuować proces Flexgate, orzekając, że Apple powinno było wiedzieć, że upadną i nadal je sprzedawać.

„Sąd stwierdza, że ​​zarzuty dotyczące testów przed wydaniem w połączeniu z zarzutami znaczących skarg klientów są wystarczające, aby wykazać, że Apple wiedział jedynie o rzekomej wadzie” – napisał sędzia (za pośrednictwem Law360 i 9to5Mac). Możesz przeczytać pełne zamówienie na końcu tego postu.

Aby zobaczyć, jak wyglądał problem, spójrz na nasze zdjęcie nad tym postem. Czasami określa się je mianem „świateł scenicznych”, ponieważ uszkodzenie kabla spowodowałoby powstanie ciemnych plam.

Część kontrowersji związanych z Flexgate dotyczy sposobu, w jaki Apple rozwiązał ten problem, gdy został wydany po raz pierwszy pod koniec 2018 roku – najpierw przez Po cichu wymień nowy, nieco dłuższy kabel w nowszych MacBookach i otwórz tylko jeden z jego typowych darmowe programy naprawcze Miesiące po tym, jak 15 000 użytkowników podpisało petycję i tak było wezwał w prasie. Od tego czasu firma reaguje znacznie szybciej na takie problemy, jak: Ten darmowy program wymiany baterii w przypadku niewielkiej liczby laptopów MacBook Pro z 2016 i 2017 roku, które już się nie ładują.

W przeciwieństwie do kombinezonu z motylkową klawiaturą, pozew Flexgate nie wydaje się jeszcze być certyfikowanym pozwem zbiorowym. Jednak w tej konkretnej sprawie toczy się postępowanie w sprawie dziewięciu różnych powodów, a sędzia zwraca się do nich o złożenie nowej poprawionej skargi. Zobaczymy, dokąd to zmierza.

READ  Program Visual Studio Code może teraz działać natywnie na komputerach Mac M1

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *