Connect with us

Gospodarka

Wciąż bezpieczne otwieranie dzięki setkom spraw społeczności

Published

on

Morison powiedział, że rząd jest bliski pozyskania większej liczby szczepionek z zagranicy, podobnie jak 1 milion dawek zabezpieczonych w Polsce w zeszłym tygodniu, co oznacza, że ​​wystarczy na 1,2 miliona 12-15-latków bez przerywania programu dla dorosłych.

ATAGI zasugerował, że zamykanie dzieci i trzymanie ich poza szkołą wyrządziłoby więcej szkody niż pożytku.

„Oczekuje się, że szczepienie nastolatków zmniejszy zakłócenia w ich edukacji, zapobiegając chorobom i zmniejszając potencjalną transmisję i epidemie w szkołach” – czytamy w zaleceniu.

„Długotrwała nieobecność w nauczaniu w klasie może mieć poważne konsekwencje psychospołeczne i edukacyjne dla dzieci, a szczepienie wszystkich nastolatków (oprócz szczepienia personelu szkolnego) jest zaletą, aby temu przeciwdziałać”.

Premiery wstrząsnęły

Morrison wzywa państwa do trzymania się krajowego planu, który już zgodzili się na stopniowe otwieranie gospodarki i życie z COVID-19, gdy wskaźniki szczepień wynoszą 70 i 80 procent.

Pierwsza Rada Doherty’ego przewiduje liczbę infekcji, przypadków szpitalnych i zgonów na podstawie 30-40 infekcji w społeczności, gdy rozpocznie się proces łagodzenia.

Wybuch epidemii w Nowej Południowej Walii wstrząsnął premierami stanu Queensland i Australii Zachodniej, których stany są obecnie wolne od COVID, a ich gospodarki są otwarte.

Zaktualizowana Rada Doherty mówi o przejściu do fazy B po osiągnięciu 70 procent, taka sama liczba przypadków zostanie uchwycona w ciągu pierwszych 180 dni, tylko że nastąpią one szybciej.

„Przy 70-procentowym progu pokrycia z bazowymi PHSM (ograniczeniami) i częściowym TTIQ (testowanie, śledzenie, izolacja i kwarantanna), wzrost z kilkunastu do setek zasianych infekcji przesuwa czas epidemii w lewo, co oznacza, że ​​zakończyła się w ciągu 180-dniowego okna sprawozdawczego nie różni się ogólnym wpływem ”, mówi.

„Z uwagi na zaobserwowaną wrażliwość na „wysokie” infekcje siewu wynoszącą 70 procent, w takich przypadkach ciągłe stosowanie umiarkowanych PSHM (ograniczeń) w momencie przejścia do fazy B jest uważane za rozsądne, przynajmniej do progu 80 procent pokrycia. został osiągnięty.”

READ  Restauracje, hotele, szkoły otrzymują pomoc w przypadku pandemii - pierwsze wiadomości

Podobnie jak w pierwotnej opinii, zaktualizowana opinia stwierdza, że ​​w przypadku przeciążenia testów i śledzenia nadal wymagane będą wysoce ukierunkowane zakazy i inne środki dystansowania społecznego.

Wybuch NSW, który odnotował 882 przypadki w ciągu 24 godzin w piątek, poważnie obciążył stanowy system szpitalny, budząc obawy, że znacznie wyższa liczba przypadków w tym kraju w ramach planu krajowego może złamać system.

W przemówieniu do krajowego gabinetu omawiającego tę sprawę, Morrison powiedział, że wyzwaniem jest posiadanie wystarczającej liczby personelu, a nie „cegieł i zaprawy”, i nie ma sugestii, aby budować szpitale polowe w taki sposób, jak miało to miejsce w nowojorskim Central Parku.

„Odbyliśmy wiele dyskusji na temat tego, w jaki sposób pracownicy mogą być relokowani w całym kraju, aby skoncentrować się na obszarach, których najbardziej potrzebują” – powiedział.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *