Connect with us

Gospodarka

Inicjatywa Trójmorza a realizacja polityki zagranicznej dla klasy średniej

Published

on

Od czasu objęcia urzędu Prezydent Joseph Biden został awansowany na Polityka zagraniczna dla klasy średniej, ważna obietnica ze ścieżki kampanii. Według doradcy ds. Bezpieczeństwa narodowego, Jake’a Sullivana, oznacza to, że „wszystko, co robimy w naszej polityce zagranicznej i bezpieczeństwie narodowym, jest mierzone za pomocą podstawowej miary: czy dzięki temu życie będzie lepsze, bezpieczniejsze i łatwiejsze dla pracujących rodzin?”. celem rządu Bidena jest posiadanie polityki zagranicznej, która działa dla wszystkich Amerykanów. Jedną z takich opcji jest eksport amerykańskiego skroplonego gazu ziemnego (LNG) do krajów Europy Środkowo-Wschodniej wchodzących w skład Inicjatywy Trójmorza.

Dziś Stany Zjednoczone to świat największy producent gazu ziemnego. Aby móc eksportować gaz ziemny za granicę, należy go skroplić i wysłać statkiem do wyspecjalizowanych terminali importowych, których budowa kosztuje miliardy dolarów. Ponieważ rynki gazu w Europie Środkowej i Wschodniej wciąż się otwierają, prezydent Biden ma szansę dotrzymać obietnicy złożonej Amerykanom w całym kraju.

Inicjatywa Trójmorza

Plik Inicjatywa Trójmorza składa się 12 krajów dotykające Adriatyku, Bałtyku i Morza Czarnego. Jest to współpraca regionalna, która koncentruje się na budowaniu lokalnej infrastruktury energetycznej, transportowej i cyfrowej. Założona w 2016 roku Inicjatywa Trójmorza Prezydenta RP Andrzeja Dudy, a następnie Prezydenta Chorwacji Kolindy Grabar Kitarović ma na celu zlikwidowanie luki infrastrukturalnej istniejącej w Europie od zakończenia zimnej wojny. W ramach inicjatywy odbywają się obecnie coroczne szczyty i fora biznesowe. i identyfikuje projekty pobudzanie wzrostu gospodarczego i „równoważenie różnic regionalnych”, np. terminal LNG na Chorwacka wyspa Kirk;; terminal LNG w Paldiski, Estonia;; terminal LNG w Skulte, Łotwa;; kupując jeden Tankowce LNG dla terminalu LNG w Kłajpedzie na Litwie; i wiele rurociągów w całym regionie, co pozwoliłoby na transport amerykańskiego LNG po całej Unii Europejskiej najszybciej rozwijający się blok gospodarczy.

READ  Przychody w Biedronce, Lidlu, McDonald's i innych sieciach. Tyle masz kasjera na koncie [stawki]

Administracja Trumpa zobowiązała się do miliarda dolarów do Three Seas Investment Fund, funduszu komercyjnego służącego do zarządzania inwestycjami infrastrukturalnymi i bezpośredniego finansowania projektów priorytetowych. Biorąc pod uwagę potencjał tych projektów w zakresie tworzenia rynków dla amerykańskiego LNG, Premier RP Morawiecki ma rację, kiedy mówi, że inwestycja miliarda dolarów to „maleńka suma pieniędzy dla Stanów Zjednoczonych”. Waszyngton powinien więcej inwestować. Inwestując w potrzeby infrastrukturalne krajów od Estonii po Bułgarię, Stany Zjednoczone otrzymują bezpośrednią dywidendę w stanach od Teksasu po Maryland.

LNG i klasa średnia

James Kunz, menedżer biznesowy Lokalnego 66 Międzynarodowego Związku Inżynierów Operacyjnych, napisał w Pittsburgh Post-Gazette „Przemysł gazu ziemnego był darem niebios i pomógł w promowaniu miejsc pracy z płacami wspierającymi rodzinę i dobrymi wynikami”.

Zwiększenie eksportu gazu ziemnego oferuje znaczące korzyści rodzinom pracującym. 2018 raport na temat skutków eksportu LNG, który NERA Economic Consulting zawarł dla Departamentu Energii, stwierdził, że „wszystkie scenariusze [considered] poprawiają dobrobyt przeciętnego gospodarstwa domowego w USA. „

Rzeczywisty wpływ LNG na klasę średnią w całym kraju ma znaczenie. Rok 2019 papier wykonując American Economic Journal doszli do wniosku, że wzrost wydobycia ropy i gazu ziemnego był spowodowany wzrostem dochodów ogółem od 3,3 do 6,1%, wzrostem zatrudnienia od 3,7 do 5,5%, wzrostem cen nieruchomości o 5,7% oraz wzrostem stawek czynszu za lokale mieszkalne o 2,9 proc. Nawet po rozważeniu możliwego negatywnego wpływu na społeczność, w artykule stwierdzono, że „dobrobyt netto umożliwiający szczelinowanie wydaje się być znaczący i pozytywny dla społeczności lokalnych”.

Ponadto właściciele ziemscy w stanach są opłacani gazem ziemnym za korzystanie z ich własności. Jeremy Weber, ekonomista z University of Pittsburgh, powiedział Słońce Baltimore „Mieszkańcy bogatych w gaz regionów Pensylwanii otrzymali w 2018 roku około 1 miliarda dolarów opłat za gaz ziemny”.

READ  Korzyści Citigroup za I kwartał | PYMNTS.com

Eksport LNG do krajów trójmorskich, a także rozbudowa i ulepszanie infrastruktury LNG w tych krajach zwiększy przychody przemysłu łupkowego w całym kraju.

Obywatelska rola czystej energii

Prezydent Biden wierzy że kryzys klimatyczny „jest szansą na stworzenie milionów dobrze płatnych miejsc pracy w innowacyjnych sektorach na całym świecie”. Dotyczy to także branży LNG. Minister energii Jennifer Granholm dodaje „Jest szansa na pracę, ciągła szansa na zmniejszenie emisji CO2 w sektorze LNG”. Zwiększenie eksportu LNG może być zarówno decyzją odpowiedzialną ekonomicznie, jak i odpowiedzialną za planetę.

Teraz jest wyjątkowy czas, aby wykorzystać możliwości, jakie stwarza Europa Środkowo-Wschodnia, szukając sposobów na zmniejszenie zależności od rosyjskiego gazu i odejście od brudnego węgla. Zamiast mówić amerykańskiej klasie średniej, że są częścią problemu związanego ze zmianami klimatycznymi, prezydent Biden może poprosić ich, aby przyłączyli się do rozwiązania i osiągnęli zysk w tym procesie.

Cel porozumienia paryskiego ograniczenia globalnego ocieplenia do 1,5 ° Celsjusza można osiągnąć tylko wtedy, gdy świat Wycofanie węgla do 2030 r. Trzy kraje Zelandii, takie jak Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Polska, Rumunia i Słowenia, planują nadal wykorzystywać węgiel po osiągnięciu celu na 2030 r. Polska pozostaje największym konsumentem i producentem węgla w UE. Historycznie rzecz biorąc, użycie LNG w Europie prowadzi do Zmniejszenie zużycia węgla.

Chociaż w kontekście Europy Środkowej i Wschodniej preferowane jest natychmiastowe przejście na energię odnawialną, wskazane jest rozważenie jednego z ulubionych wyrażeń prezydenta Bidena: „Nie porównuj mnie do Wszechmogącego, porównuj mnie z alternatywą”.

Według raport Opublikowane przez Zgromadzenie Parlamentarne NATO: „Wiele sieci energetycznych w Europie Środkowej i Wschodniej jest starych i przestarzałych, nie radzą sobie z energiami odnawialnymi i cierpią z powodu niekontrolowanych prądów krążeniowych”. Istniejąca infrastruktura jest lepiej dostosowana do LNG.

Ostatecznie inwestycje w LNG i odnawialne źródła energii muszą być dokonywane razem. Biorąc jednak pod uwagę czas i inwestycje wymagane do przekształcenia regionu Trójmorza w energię odnawialną, LNG może pomóc w stworzeniu pomostu opartego na czystej energii dla przyszłości bezemisyjnej.

READ  UE i NATO nerwowo obserwują kandydaturę Marine Le Pen do francuskiej prezydentury

W jaki sposób Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen kiedyś napisał: „Gaz odegra rolę w przejściu na gospodarkę neutralną dla klimatu, zwłaszcza gdy zostanie w pełni wykorzystany potencjał przystępnego cenowo skroplonego gazu ziemnego”.

W ramach Inicjatywy Trójmorza Stany Zjednoczone mają szansę rozwinąć rynki zbytu dla amerykańskiego eksportu czystej energii i zabrać ze sobą klasę średnią.

Poglądy wyrażone w tym artykule są poglądami samego autora i niekoniecznie odzwierciedlają stanowisko Foreign Policy Research Institute, bezpartyjną organizację, która stara się publikować dobrze uargumentowane, zorientowane na politykę artykuły na temat amerykańskiej polityki zagranicznej i bezpieczeństwa narodowego. priorytety.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.