Connect with us

technologia

Ważne jest, aby znaleźć czas na gry wideo dla wielu graczy ze znajomymi

Published

on

Ważne jest, aby znaleźć czas na gry wideo dla wielu graczy ze znajomymi

Każdy, kto dzisiaj zapyta mnie o gry wideo, usłyszy kluczowe zdanie z mojego słownika. „Och, oglądałem mojego przyjaciela na Gamer Night.” „Muszę to zainstalować na czas na Gamer Night!” „W końcu skończyłem grać wczoraj wieczorem na Gamer Night Od 2020 roku mój czwartkowy wieczór to Gamer Night i to zmieniło dla mnie wszystko.

Nie tylko przechwalam się, że mam przyjaciół, chociaż jestem za to bardzo wdzięczny. Jeśli tak jak ja dorastałeś samotny jako dziecko, prawdopodobnie rozumiesz, jak jestem zdumiony posiadaniem trwałych przyjaźni, nie mówiąc już o całorocznym zobowiązaniu do spotykania się (wirtualnie) z tą samą grupą ludzi co tydzień. Być może myślisz: Nie mam znajomych, którzy zrobiliby coś takiego. Możesz też pomyśleć: Wszyscy jesteśmy na to zbyt zajęci.

Też o tym wszystkim myślałem, choć nie było to tak dawno temu. Zanim stało się to regularnym cotygodniowym zajęciem w moim życiu (aczkolwiek takim, za którym każdy z nas może tęsknić, skoro jest nas czworo, a Gamer Night jest równie zabawny w trójkę czy we dwoje), cały pomysł Gamer Night wydawał się niepotrzebny i być może wręcz niemożliwe pod względem planowania. Przed Gamer Night miałem bardziej swobodne podejście do gier. Co jakiś czas trafiała się fajna gra wieloosobowa, którą chciałem wypróbować, a czasami udawało mi się przekonać kilku znajomych, aby zagrali w nią ze mną. Zawsze wiązało się to z pewnymi irytującymi sztuczkami związanymi z planowaniem i prawie nigdy nie zdarzało się to tak często, jak każdy z nas tego chciał. To był całkowicie dobry sposób na życie. Ale nie miałem pojęcia, jak bardzo lepsza mogłoby być.

Gamer Night powstał w moim życiu w wyniku zorganizowania grupy graczy do gry wieloosobowej. Zaczęło się jesienią 2019 roku, kiedy wraz z dwoma przyjaciółmi byliśmy bardzo podekscytowani Przeznaczenie 2który oferuje mnóstwo aktywności w trybie współpracy dla trzech graczy. To skłoniło nas do wypróbowania kilku rajdów, które są bardziej intensywnymi działaniami w trybie współpracy dla wielu graczy. Przeznaczenie 2 Wymaga to sześciu osób i dlatego wymaga dużo planowania. Ostatecznie był to dla nas wszystkich zdecydowanie za duży wysiłek, ale z czasem wymyśliliśmy cotygodniowy wieczór dla naszej czwórki, dla której najważniejsza była idea regularnych spotkań poprzez rozmowę głosową na Discordzie i wspólną zabawę. Nazwaliśmy to „Nocą Graczy”, ponieważ była fajna. Tak pozostało.

Nie minęło dużo czasu, zanim Gamer Night ewoluowało w jeszcze bardziej idealny format. Nie jest to już cotygodniowe wydarzenie poświęcone rozgrywkom wieloosobowym – przynajmniej niekoniecznie. To wciąż wieczór spędzony na graniu ze znajomymi, ale to nie musi oznaczać, że wszyscy gramy w tę samą grę. Gramy może cztery zupełnie różne gry. Moglibyśmy zagrać we dwoje Overwatch 2 Grajcie razem, podczas gdy ktoś inny ogląda grę i gra w czwartą osobę Pierścień Eldena. Nasza trójka może oglądać grę czwartej osoby Mroczne duszeudzielaj rad, gdy zajdzie taka potrzeba, lub po prostu rozmawiaj o naszym życiu. Może cała nasza czwórka w ogóle nie gra, ale zamiast tego po prostu ogląda transmisję z gry na Twitchu i rozmawia o niej. Wszystkie te działania to Noc Graczy.

Być może najważniejsze jest to, że Gamer Night trwa tylko dwie godziny, przynajmniej dla mnie. Przyjeżdżam o 19:30 i wychodzę o 21:30 (niestety odkryłem, że nie mogę spać, jeśli gram w grę wideo za późno w nocy – więc wychodzę wcześniej, aby zachować higienę snu). Czasami moi przyjaciele zaczynają wcześniej lub kończą później i tak jak mówiłem, czasami jedno z nas nie może być. Ale prawie zawsze tak się dzieje, ponieważ wyniki są satysfakcjonujące. Pierwotnie chodziło o to, aby mieć czas na wspólną grę, zwłaszcza w gry wieloosobowe, bez stresu związanego z terminami – ale ostatecznie stało się to czymś, co związało naszą czwórkę jeszcze bardziej niż na początku, co robi wrażenie, biorąc pod uwagę, że wszyscy się lubimy inne całkiem sporo.

Dlatego zostawiam Cię z następującą instrukcją: Zaplanuj cotygodniowy wieczór graczy. Trwa dwie godziny – zaczyna się, gdy skończysz obiad, a kończy, zanim będziesz musiał przygotować się do snu. Poświęcasz czas na granie w gry wideo, co jest fajne, ale tak jest Naprawdę Jeszcze lepiej jest znaleźć czas na spotkanie z przyjaciółmi. Nie będziesz żałować.

READ  Madeleine McCann, Polak Julia Wendell: Detektywi o tym, co poszło nie tak
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *