Connect with us

Świat

W Singapurze ponad 1100 pracowników migrujących jest poddawanych kwarantannie i badane są nowe infekcje

Published

on

Ponad 1100 pracowników migrujących jest poddawanych kwarantannie w Singapurze po tym, jak kilkanaście przypadków COVID-19 zostało znalezionych w akademiku i zbadano możliwość nowych zakażeń u osób, które wyleczyły się z wirusa.

Ponad 1100 pracowników akademików zostanie poddanych kwarantannie w obiektach rządowych przez 14 dni, poinformował operator akademika w liście do klientów, który został udostępniony w mediach społecznościowych.

Centurion Corp. (CNCL.SI), właściciel akademika Westlite Woodlands, potwierdził autentyczność listu.

Władze przeprowadziły testy COVID-19 na mieszkańcach akademika po tym, jak pracownik uzyskał pozytywny wynik rutynowych testów we wtorek.

Pracownik otrzymał drugą dawkę szczepionki tydzień wcześniej, a jego współlokator również uzyskał wynik pozytywny.

Jak dotąd co najmniej 10 wyzdrowiałych pracowników uzyskało wynik pozytywny na obecność COVID-19.

„Przypadki te zostały natychmiast odizolowane i wysłane do National Center for Infectious Diseases (NCID) w celu zbadania możliwych nowych infekcji” – podał Departament Pracy w oświadczeniu wydanym w środę.

Dziennikarz Reutera widział około 10 autobusów w pobliżu akademika, zabierając w czwartek dziesiątki mężczyzn z kompleksu.

Większość z ponad 60 000 przypadków COVID-19 w Singapurze miała miejsce w akademikach, w których mieszkają dziesiątki tysięcy pracowników o niskich zarobkach, głównie z Azji Południowej, co doprowadziło w zeszłym roku do blokady.

Singapur w dużej mierze lokalnie opanował wirusa, a także wprowadził szczepienia. Ostatnio wśród mieszkańców akademików we wrześniu odnotowano ponad 10 przypadków w ciągu jednego dnia, przy czym w ostatnich miesiącach nie było prawie żadnych nowych infekcji.

Departament Zdrowia wcześniej powiedział, że szczepionki są skuteczne w zapobieganiu chorobom objawowym, ale potrzebne były dalsze badania, aby sprawdzić, czy zapobiegają również ich przenoszeniu.

Wzrosły obawy o nowe odmiany wirusa i skuteczność istniejących szczepionek przeciwko nim.

Chociaż istnieje możliwość ponownego zakażenia, przypadki te pojawiły się wcześniej niż oczekiwano, powiedział Hsu Li Yang, ekspert chorób zakaźnych z National University of Singapore.

READ  Odkopany food truck w Pompejach ujawnia przekąski, które jedli starożytni Rzymianie

Pracownicy akademików są nadal w dużej mierze oddzieleni od reszty populacji i zwykle mogą opuszczać swoje akademiki tylko w celu podjęcia pracy.

W międzyczasie Departament Transportu Singapuru powiedział, że ma nadzieję, że w Hongkongu wkrótce rozpocznie się bańka lotnicza, która od dawna się opóźnia, ale data nie została jeszcze ustalona. Kontynuuj czytanie

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *