Connect with us

Gospodarka

Aktualizacja: Amazon planuje ogromne centrum logistyczne w pobliżu Richmond Raceway i stworzy 1000 miejsc pracy

Published

on

Rozpoczęły się prace nad stroną internetową, na której powstanie centrum realizacji robotyki Amazona. (Jonathan Spiers Zdjęcia)

Flagę w szachownicę można zobaczyć na Project Speedway, a sklep internetowy Amazon jako pierwszy przekroczył linię mety.

Biuro gubernatora ogłosiło w środę, że Amazon zbuduje centrum robotyzacji w kompleksie przemysłowym o powierzchni 2,6 miliona stóp kwadratowych, który Hillwood Enterprises z siedzibą w Teksasie planuje w kraju na północ od Richmond Raceway.

Pomimo technologii robotycznej związanej z obiektem w centrum ma powstać 1000 miejsc pracy. Ma rozpocząć działalność w 2022 roku i będzie pierwszym tego typu w środkowej Wirginii. Podobny obiekt w Suffolk został ogłoszony w zeszłym roku i ma zostać otwarty jeszcze w tym roku.

Środowe ogłoszenie potwierdza zaangażowanie Amazona w rozwój o kryptonimie Project Speedway. Pięciopiętrowy budynek, który zajmuje powierzchnię 650 000 stóp kwadratowych, jest jednym z kilku w całym kraju, które Hillwood zbudowało dzięki sprzedawcy internetowemu zarejestrowanemu jako najemca.

Budynek zostanie wzniesiony na 120 akrach z 247 akrów obejmujących Richmond Henrico Turnpike i był używany jako parking przelewowy na torze. W zeszłym tygodniu tor sprzedał Hillwoodowi posiadłość o powierzchni 120 akrów pod adresem 5901 Richmond Henrico Turnpike za 7,7 miliona dolarów.

247 akrów Richmond Henrico Turnpike na północ od obwodu.

Reszta kraju, 5900 Richmond Henrico Turnpike, była w środę własnością obwodu, zgodnie z zapisami własności Henrico. Hrabstwo niedawno wyceniło tę nieruchomość na 1,5 miliona dolarów. Nieruchomość 5901, która jest już w budowie, została wyceniona na 2,9 mln USD.

W komunikacie nie podano, ile Amazon planuje zainwestować w obiekt. Rzeczniczka powiedziała, że ​​firma nie ujawniła tego numeru.

„Mogę powiedzieć, że jesteśmy podekscytowani wspaniałymi miejscami pracy, które stworzyliśmy w całym stanie, oferując konkurencyjne zarobki i kompleksowe świadczenia już od pierwszego dnia” – powiedziała rzeczniczka Courtney Norman. „Jesteśmy dumni, że Virginia jest domem i będziemy nadal inwestować w stan i społeczności, w których mieszkają i pracują nasi pracownicy”.

READ  Po orzeczeniu sądu w sprawie aborcji w Polsce wybuchły protesty

Według Normana robotyczna technologia placówki ma na celu pomóc personelowi pracującemu obok maszyn w sortowaniu, pakowaniu i wysyłaniu mniejszych towarów, takich jak książki, elektronika i artykuły gospodarstwa domowego. Powiedziała, że ​​roboty nie mają ostatecznie zastąpić pracowników.

„To naprawdę wpływa na sposób, w jaki nasi ludzie wykonują codzienne zadania” – powiedział Norman. „Ułatwia im to, ponieważ używają tej wspomaganej i opartej na współpracy technologii, aby poszerzyć ludzki zasięg, a także daje im czas na bardziej wykwalifikowaną pracę”.

Przedstawienie pięciopiętrowego budynku o powierzchni 2,6 miliona stóp kwadratowych przeznaczonego na Amazon. (Dzięki uprzejmości Hillwood Development Facebook)

Projekt został opracowany we współpracy z Virginia Economic Development Partnership, Henrico Economic Development Authority, Port of Virginia i Greater Richmond Partnership.

Anthony Romanello, dyrektor wykonawczy Henrico EDA, powiedział, że proces rozpoczął się w zeszłym roku, gdy tor i Hillwood zwróciły się do hrabstwa o zmianę przeznaczenia terenu pod zabudowę przemysłową, co doprowadziło do złożenia wniosku o ponowną rejestrację jesienią ubiegłego roku.

„Hillwood wykonał wiele projektów z Amazon i NASCAR. Małżeństwo, jeśli wolisz, połączenie tych trzech grup ”- powiedział Romanello, dodając, że Amazon pojawił się na scenie, gdy tylko zatwierdzono ponowne poświęcenie.

Hillwood z siedzibą w Dallas jest kierowany przez Rossa Perota Jr., syna biznesmena późnych lat 90. i kandydata na prezydenta Rossa Perota Sr. Firma zrealizowała dziesiątki projektów przemysłowych na terenie całego kraju oraz w Polsce, a kilka nowszych projektów jest realizowanych dla Amazona.

W marcu ubiegłego roku Hillwood i NASCAR ogłosiły zawarcie umowy na wyłączność w celu poprawy nadwyżki gruntów w portfelu nieruchomości firmy wyścigowej, początkowo koncentrując się na 13 rynkach w całym kraju. Firmy stwierdziły wówczas, że jednym z celów zagospodarowania nieużywanych terenów jest stworzenie miejsc pracy i zwiększenie dobrobytu w społecznościach, w których działa NASCAR.

Romanello pochwalił wysiłki wszystkich, aby połączyć projekt Richmond Raceway.

„Ten projekt dotyczy pracy dla rodzin Henrico. Jesteśmy dumni z bycia numerem 2 w Wirginii pod względem ogólnego zatrudnienia. Dobre możliwości pracy nigdy nie były ważniejsze dla mieszkańców Henrico i środkowej Wirginii po pandemii ”- powiedział Romanello. „To właśnie takie partnerstwa pomagają nam rozwijać naszą gospodarkę”.

W środę samochody dostawcze Amazon wypełniły strefę postojową naprzeciw centrum logistycznego.

Amazon kwalifikuje się do świadczeń w ramach programu dotacji dla strefy rozwoju gospodarczego i infrastruktury Port of Virginia oraz programu Virginia Enterprise Zone. Pomoc w zakresie szkolenia pracowników jest zapewniana w ramach programu inwestycyjnego Virginia Jobs.

Obiekt uzupełni dwa inne centra logistyczne, które Amazon prowadzi na tym obszarze: Meadowville Technology Parkway 1901 w hrabstwie Chesterfield i 5000 Commerce Way w hrabstwie Dinwiddie. Razem centra te zatrudniają ponad 1100 osób, a każde z nich zajmuje około 1 miliona stóp kwadratowych.

Inne obiekty firmy Amazon w regionie obejmują centrum dystrybucji przy 4949 Commerce Road w Richmond. Firma wynajmuje również dwa budynki o powierzchni 320 000 stóp kwadratowych w Chesterfield przy 1601 Bellwood Road oraz w Hanowerze na giełdzie w Northlake Industrial Park. Oba budynki zostały zbudowane przez dewelopera Devon USA.

Amazon znajdował się wcześniej w pobliżu toru wyścigowego w parku przemysłowym przy 4101 Carolina Ave. obecny, gdzie zewnętrzny dostawca Amazon, Bear Down Logistics, zaprzestał działalności po zerwaniu przez Amazon więzi z firmą. Firma Allegiance Logistics z siedzibą w Henrico koordynuje obecnie dostawy Amazona na tor wyścigowy. Po drugiej stronie ulicy od planowanego centrum logistycznego znajduje się strefa postojowa dla ciężarówek.

To jest rozwijająca się historia. Bądź na bieżąco z aktualizacjami BizSense.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *