Connect with us

Zabawa

W „Putinie” polski reżyser portretuje rosyjskiego przywódcę jako szefa mafii – The Hollywood Reporter

Published

on

W „Putinie” polski reżyser portretuje rosyjskiego przywódcę jako szefa mafii – The Hollywood Reporter

Polski król kasowy Patryk Vega bierze na cel Władimira Putina.

Vega, który teraz występuje pod pseudonimem Besaleel, jest najbardziej znany ze swoich filmów gangsterskich, z których niektóre zawierają lokalne hity pit bull I kobiety z mafii, który zarobił łącznie ponad 100 milionów dolarów w polskim kasie. Ale w swoim anglojęzycznym debiucie reżyser wciela się w człowieka, którego uważa za największego szefa mafii na świecie: prezydenta Rosji.

Putin to thriller polityczny i psychologiczny portret rosyjskiego przywódcy dla międzynarodowej publiczności. Oryginalnie zatytułowany Prawo VorZapożyczając termin rosyjskiej mafii związany z „Ojcem chrzestnym”, film przedstawia powiązania między powiązaniami Putina z przestępczością zorganizowaną w czasie, gdy był burmistrzem Petersburga, a jego podejściem do polityki zarówno w Rosji, jak i na arenie międzynarodowej. Besaleel nazwał ten film artystycznym protestem przeciwko „rosyjskiemu dyktatorowi i wojnie na Ukrainie” i przekonywał, że jako polski filmowiec idealnie się do tego nadaje.

„Amerykanie, a nawet Europejczycy z Zachodu nie rozumieją Putina” – powiedział Besaleel w oświadczeniu. „Jestem osobą napiętnowaną przez komunizm, ponieważ dorastałem w komunistycznej Polsce. Jednocześnie ukształtowała mnie kultura audiowizualna Hollywood. Właśnie dzięki temu jestem w stanie przełożyć zawiłości kultury Wschodu na język Zachodu”.

Besaleel wypuścił pierwszy koncepcyjny zwiastun filmu (patrz poniżej). Stylistycznie reżyser powiedział, że planuje połączyć „prawdziwe postacie” z bardziej ikonicznymi postaciami ze sztuki rosyjskiej i zachodniej, w tym dziełami średniowiecznego rosyjskiego malarza prawosławnego Andrieja Rublowa i włoskiego mistrza renesansu Caravaggia. „Chcę, aby postacie świętych i demonów w moim filmie idealnie pasowały do ​​świata ulic Sankt Petersburga [full] obszarpanych i rozczochranych ludzi o udręczonej rosyjskiej duszy”.

Reżyser chce obsadzić w roli Putina amerykańską lub międzynarodową gwiazdę. Produkcja warta 12 milionów dolarów ma być kręcona w Polsce, na Litwie i Malcie.

READ  Recenzja Survivor: Zaciśnięte pięści

Sprawdź zwiastun koncepcyjny poniżej.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *