Connect with us

Nauka

W piątek liczba przypadków koronawirusa w Utah wzrosła do 656

Published

on

Według Departamentu Zdrowia stanu Utah liczba przypadków koronawirusa wzrosła w piątek w Utah z 656 nowymi infekcjami.

Jednak wzrost ten może być związany z opóźnieniami w raportowaniu z powodu poniedziałkowego święta pracy i wtorkowej burzy w północnym Utah, powiedzieli urzędnicy zdrowia.

„Dzisiejszy wzrost liczby spraw to największy dzienny wzrost netto, jaki odnotowaliśmy od końca lipca. Przyglądamy się dokładnie liczbom i chcemy powtórzyć, tak jak w całej tej odpowiedzi, że jeden dzień danych niekoniecznie wskazuje na trend ”, powiedziała epidemiolog stanowy dr Angela Dunn w komunikacie prasowym.

„… Wiele lokalizacji testowych zostało zamkniętych w poniedziałek z powodu Święta Pracy i wtorku z powodu burzy. Możliwe, że osoby, które byłyby testowane w poniedziałek i wtorek, czekały na badanie do dalszej części tygodnia, co spowodowało wzrost liczby pozytywnych przypadków zidentyfikowanych dzisiaj ”.

Departament zdrowia podał, że przez ostatnie siedem dni Utah odnotowywał średnio 403 nowe pozytywne wyniki testów dziennie, zauważając, że jest to poniżej średniej 409 przypadków z poprzedniego piątku. Gubernator Gary Herbert powiedział, że chce, aby średnia stanowa spadła poniżej 400 nowych przypadków dziennie do 1 września, cel, który Utah osiągnął w połowie sierpnia, ale ponownie przekroczył w zeszłym tygodniu.

Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Utah wyniosła w piątek 431, a od czwartku odnotowano jedną ofiarę śmiertelną – mężczyzna z hrabstwa Salt Lake, starszy niż 85 lat, który nie był hospitalizowany, gdy zmarł.

Hospitalizacje nieznacznie wzrosły w piątek, a 123 pacjentów w Utah zostało przyjętych jednocześnie, podał UDOH. Średnio 119 pacjentów otrzymywało leczenie w szpitalach w Utah każdego dnia w ciągu ostatniego tygodnia – znacznie poniżej szczytowej średniej dla 211 pacjentów hospitalizowanych każdego dnia pod koniec lipca

Według danych UDOH od 25 maja wskaźnik pozytywnych testów w całym stanie Utah przekracza 5%.

W piątek zgłoszono 4041 nowych wyników testów, mniej więcej tyle samo, co tygodniowa średnia wynosząca 4013 nowych testów dziennie. Testowanie popytu od tygodnia spada i pozostaje znacznie poniżej połowy lipca, kiedy państwo zgłaszało średnio ponad 7 000 nowych wyników testów dziennie.

Od czasu otwarcia szkół publicznych 13 sierpnia w szkołach miały miejsce 34 epidemie, które dotknęły 156 pacjentów, przy czym w ciągu ostatniego dnia zgłoszono pięć nowych epidemii i osiem nowych przypadków.

Od początku pandemii było 201 pacjentów zakażonych w 45 wybuchach epidemii szkolnych, przy medianie wieku 17 lat. Dziewięciu z tych pacjentów było hospitalizowanych; nikt nie umarł.

Spośród 56 675 mieszkańców Utah, u których uzyskano pozytywny wynik testu na obecność COVID-19, 48 021 uważa się za „wyzdrowiałych” – to znaczy, że przeżyli co najmniej trzy tygodnie po zdiagnozowaniu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.