Connect with us

Świat

W Indonezji rośnie liczba mężczyzn zarażonych chrząstką przebraną za żonę w związku z nasileniem się pandemii

Published

on

Zakrył twarz, mając nadzieję na najlepsze, ale jego plan przebrania się za żonę ostatecznie się nie powiódł.

Zakładanie nikabu – zasłony na twarz noszonej przez niektóre muzułmanki – Indonezyjkę, u której wynik testu był pozytywny Covid-19 w niedzielę wsiadł do samolotu z stolicy Azji Południowo-Wschodniej Dżakarty do miasta Ternate, poinformowała agencja Associated Press policja.

„Kupił bilet lotniczy na nazwisko swojej żony i przywiózł ze sobą dowód osobisty” – powiedział szef policji Ternate, Aditya Laksimada. Nie zidentyfikował mężczyzny, ale dodał, że wszystkie jego dokumenty, w tym karta szczepień, były „na nazwisko jego żony”. “

Podstęp mężczyzny stał się głośny, gdy steward zauważył, że mężczyzna zmienia się w powietrzu w toalecie i został aresztowany, gdy samolot wylądował, podała policja.

Testowany na Covid-19, wynik był pozytywny, powiedziała policja, dodając, że izoluje się w domu, a dochodzenie jest w toku.

Pobierz. na dół Aplikacja wiadomości NBC najnowsze wiadomości na temat koronawirusa

Indonezja przeżywa niezwykle ostre święto Id al-Adha, ponieważ obecnie znajduje się w środku niszczycielskiego wzrostu koronawirusa, zgłaszając dziesiątki tysięcy przypadków dziennie, podczas gdy wysoce zjadliwy Wariant delta przemierza archipelag.

Naród z większością muzułmańską zgłosił w czwartek ponad 49 000 nowych przypadków, co daje w sumie nieco ponad 3 miliony Dane z Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa. Indonezja zgłosiła również 1449 zgonów w czwartek – rekordowo wysoki po Johns’ Hopkins.

Eksperci obawiają się, że liczba ta może być wyższa, biorąc pod uwagę powolny system testowania i śledzenia w tym kraju.

Kraj jest częściowo zamknięty i obowiązują ograniczenia dotyczące zbędnych podróży. Podróżować mogą tylko osoby pracujące w kluczowych sektorach i osoby w pilnej potrzebie. Wszyscy podróżujący muszą mieć negatywny wynik testu na koronawirusa.

Kryzys był podsycany powolnym wprowadzaniem szczepionek. Według Ministerstwa Zdrowia nieco ponad 8 procent z 270 milionów mieszkańców Indonezji otrzymało obie dawki.

READ  Niemcy: starcia między sceptykami korony a berlińską policją

W scenach uderzająco podobnych do najgorszego narodu w Azji IndieSzpitale są na skraju upadku, ponieważ zaopatrzenie medyczne, w tym butle z tlenem, i dostępnych łóżek stają się niebezpiecznie ograniczone.

Zdjęcia bliskich w żałobie na przepełnionych cmentarzach symbolizowały kryzys zdrowotny w Indonezji, gdy w mediach społecznościowych pojawiają się rozdzierające serce wiadomości od ludzi pamiętających bliskich.

Stowarzyszenie prasy przyczynił się.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *