Connect with us

technologia

HTC Vive Pro 2 w teście: doskonały zestaw słuchawkowy 5K dla miłośników VR

Published

on

HTC Vive Pro 2 to marzenie każdego entuzjasty VR. Jego wyświetlacz 5K 120 Hz oferuje najostrzejsze wrażenia VR na biurku, jakie kiedykolwiek widziałem. I chociaż projekt nie różni się od model 2018, nadal jest bardzo wygodny do noszenia na dłuższe sesje. Ale wysoka cena i poleganie na starych kontrolerach utrudniają sprzedaż. I spójrzmy prawdzie w oczy, ich zdetronizowanie zajmie trochę czasu 299 USD Oculus Quest 2 jako idealny zestaw słuchawkowy VR dla zwykłych użytkowników.

Nie jest to jednak grupa docelowa HTC Vive. W jaki sposób samodzielny Vive Focus 3, ten zestaw słuchawkowy jest wyraźnie skierowany do profesjonalistów. Ale w przeciwieństwie do tego urządzenia ma również wiele do zaoferowania graczom. Dla nich warto byłoby wydać 1399 dolarów na cały pakiet Vive Pro 2 Okres półtrwania: alyx w najlepszej możliwej jakości. A jeśli już zainwestowałeś w poprzednią Vive Pro lub Indeks zaworu, możesz kupić nowy zestaw słuchawkowy za 749 USD.

Zalety

  • Doskonały i szybki wyświetlacz 5K
  • Solidna ergonomia
  • Zapewnia najbardziej wciągającą, jak dotąd, desktopową VR

niekorzyść

  • Wymaga czujników SteamVR
  • Bardzo drogi
  • W zestawie ze starszymi kontrolerami HTC Vive

Galeria: HTC Vive Pro 2 | 13 zdjęć

Tylko uważaj, który Vive Pro jest który, ponieważ wyglądają praktycznie identycznie. Pro 2 ma czarno-fioletową kolorystykę, ale ramka, pasek i słuchawki wyglądają tak samo jak wcześniej. Różnica staje się wyraźna, gdy założysz Vive Pro 2: Jego ekran 5K oferuje 2448 x 2448 pikseli na oko, co stanowi duży skok przed 1440 x 1600 pikseli Pro. Ponadto wyświetlacze LCD Pro 2 mają subpiksele RGB, dzięki którym wszystko wygląda jeszcze ostrzej. Ekran można też odświeżać do 120 Hz, co jest zauważalnie płynniejsze niż poprzedni panel 90 Hz, do tego doceniłem szersze pole widzenia 120 stopni, które sprawia, że ​​wirtualne światy wydają się jeszcze bardziej wciągające.

READ  Przewodnik turystyczny po Polsce

Te specyfikacje mogą brzmieć znajomo, ponieważ Vive Focus 3 ma również ten sam ekran 5K, zdarza się, że ma niższą częstotliwość odświeżania 90 Hz. Ale byłem pod znacznie większym wrażeniem Pro 2, ponieważ z łatwością działa z każdą grą lub aplikacją VR na PC. wykonać. Tymczasem Focus 3 ma ograniczony wybór tytułów mobilnych i nigdy nie byłem w stanie skutecznie przesyłać strumieniowo wysokiej jakości VR z mojego komputera do gier. I szczerze mówiąc, nawet kiedy już to zadziałało, streaming to nadal zdecydowany krok w dół od uruchamiania go natywnie.

HTC Vive Pro 2

Devindra Hardawar / Engadget

Sprawdziłem stare i nowsze gry na Pro 2 i wszystko wyglądało po prostu niesamowicie. Ciągle wracałem ze szczegółowych środowisk. roztargniony alyx półtrwania – gra, która wyglądała świetnie na indeksie, ale ma dodatkowe ulepszenie dzięki zwiększeniu rozdzielczości Pro 2. To trochę jak przeskakiwanie z wideo 1080p do 4K. Na pierwszy rzut oka możesz nie zauważyć różnicy, ale gdy przyjrzysz się drobniejszym szczegółom, takim jak trawa i słoje drewna, zobaczysz, że pracujesz z większą liczbą pikseli.

Z powrotem w Super gorące prawie czułem się, jakbym się bawił Super gorąco 2. Byłem w stanie zobaczyć o wiele więcej szczegółów w pokoju wprowadzającym do gry w cyberpunku. I choć estetyka jest stosunkowo prosta, wrogowie, broń i otoczenie w grze wyglądały na bardziej szczegółowe, niż pamiętałem. Spędziłem też więcej czasu, niż się spodziewałem, wpatrując się w praktycznie wszystko w wersji VR Hellblade: ofiara Senuy. Ta gra już wyglądała imponująco na zwykłym monitorze, ale w 5K VR mogłem jeszcze bardziej docenić misterny model postaci Senuy.

HTC Vive Pro 2

Devindra Hardawar / Engadget

Choć wyglądało to imponująco, naprawdę chciałbym, aby HTC zaktualizowało kontrolery Pro 2. Pełny zestaw zawiera te same gigantyczne różdżki, które pojawiły się w oryginalnym Vive w 2016 roku. Działają wystarczająco przyzwoicie, ale nie są tak ergonomiczne jak kontrolery dotykowe Oculus, a nawet gamepady Focus 3. Są szczególnie archaiczne po doświadczeniu kontrolerów Steam VR do śledzenia rąk, które są dołączone do indeksu. Ponieważ jest to również zestaw słuchawkowy SteamVR, zawsze możesz używać gamepadów Index z Pro 2, ale to kolejne 280 USD w porównaniu z już drogim zestawem słuchawkowym.

Byłoby też miło, gdyby HTC Vive nieco ulepszył projekt Pro 2. Jest nadal bardzo wygodny dzięki miękkiemu wyściełaniu z przodu i z tyłu oraz zrównoważonemu rozłożeniu ciężaru. Ale firma mogła wziąć kilka wskazówek z Valve Index. Głośniki bliskiego pola byłyby solidnym ulepszeniem słuchawek nausznych, zwłaszcza że puszki Pro 2 miały tendencję do ogrzewania mojej głowy. Wyświetlacze zestawu słuchawkowego również generują dużo ciepła, co prowadziło do spoconych sesji grania.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *