Connect with us

Świat

W Indiach pojawia się 320 000 przypadków pomocy zagranicznej

Published

on

NEW DELHI (AP) – Indie odnotowały we wtorek ponad 320 000 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, ponieważ kraj ten odczuwał ponury wzrost zachorowań i zgonów, a podupadający system opieki zdrowotnej otrzymał bardzo potrzebne wsparcie ze strony krajów zamorskich.

Wtorkowe 323 144 nowych infekcji zwiększyło łączną liczbę Indii z ponad 17,6 mln, tuż za Stanami Zjednoczonymi. Zakończyło to pięciodniową passę, która przyniosła największe jednodniowe zyski w każdym kraju podczas pandemii. Jednak spadek jest prawdopodobnie spowodowany niższymi testami weekendowymi, a nie mniejszym rozprzestrzenianiem się wirusa.

Ministerstwo Zdrowia zgłosiło dodatkowe 2771 zgonów w ciągu ostatnich 24 godzin, a co godzinę około 115 Hindusów zapadało na tę chorobę. Ostatnie zgony podniosły liczbę zgonów w Indiach do 197894, za Stanami Zjednoczonymi, Brazylią i Meksykiem. Eksperci twierdzą, że nawet te liczby mogą być zaniżone.

Rzecznik MSZ Arindam Bagchi opublikował na Twitterze zdjęcia z pierwszej dostawy pomocy medycznej, które Indie otrzymały z Wielkiej Brytanii we wtorek. Obejmował 100 respiratorów i 95 koncentratorów tlenu.

Inne narody, w tym Stany Zjednoczone, Niemcy, Izrael i Pakistan, również obiecały pomoc medyczną. Kraje ogłosiły, że zapewnią tlen, testy diagnostyczne, zabiegi, wentylatory i sprzęt ochronny, aby pomóc uporać się z kryzysem w Indiach, który szef Światowej Organizacji Zdrowia Tedros Adhanom Ghebreyesus nazwał „poza sercem”.

Gwałtowny wzrost wywołany przez nowe warianty koronawirusa podważył rządowe roszczenia dotyczące pokonania pandemii. Kraj liczący prawie 1,4 miliarda mieszkańców boryka się z brakiem miejsca na oddziałach intensywnej terapii. Szpitale cierpią z powodu braku tlenu i wiele osób jest zmuszonych skorzystać z prowizorycznych placówek w celu masowego pochówku i kremacji.

W poniedziałek najwyższy urzędnik ds. Zdrowia Indii wezwał Hindusów do noszenia masek w domu, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa. „Nadszedł czas, aby ludzie zaczęli nosić maski w swoich domach” – powiedział dr. VK Paul, który kieruje rządowym komitetem ds. Gotowości medycznej w nagłych wypadkach.

READ  Pasterz zachorował na koronawirusa. Stado owiec było pod opieką burmistrza

Indie również wezwały swoje siły zbrojne do pomocy. Szef obrony Indii, generał Bipin Rawat, powiedział, że zapasy tlenu będą pobierane z rezerw sił zbrojnych, a emerytowany personel medyczny dołączy do placówek służby zdrowia, aby zmniejszyć presję na lekarzy.

Aby przeciwdziałać niedoborowi łóżek, władze zwracają się ku szkoleniu wagonów, które zostały przekształcone w izolatki. Indie zaczęły również wysyłać butle z tlenem do krajów potrzebujących. W kraju kursują również specjalne pociągi zaopatrzone w tlen.

Francja wysyła aparaty oddechowe, jednostki intensywnej terapii i osiem generatorów tlenu w przesyłce, która ma zostać wysłana jeszcze w tym tygodniu. Każdy generator może wyposażyć szpital w 250 łóżek na kilka lat – poinformowało biuro prezydenta Francji Emmanuela Macrona.

Według francuskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Francja dostarczy również aparaty oddechowe, pompy i pojemniki z ciekłym tlenem medycznym, aby pomóc nawet 10 000 pacjentów dziennie.

Biały Dom chciał podzielić się surowcami do szczepionki AstraZeneca, kierując niektóre zamówienia z USA do Instytutu Serum w Indiach. Koordynator Białego Domu COVID-19, Jeff Zients, powiedział The Associated Press, że administracja pracuje nad innymi prośbami o sprzęt ochrony osobistej, testy i natlenianie.

W przypadku innych wydarzeń w regionie Azji i Pacyfiku:

– Japonia utworzy duże centrum szczepień w Tokio i Osace od końca maja, aby przyspieszyć kampanię szczepień w ślimaczym tempie, tak aby przynajmniej osoby starsze mogły zakończyć swoje drugie szczepienia do końca lipca, poinformowali we wtorek urzędnicy. Szef gabinetu Katsunobu Kato powiedział dziennikarzom, że centrum szczepień zostanie utworzone w Tokio już 24 maja, aby strzelać przez około trzy miesiące. Szczegóły dotyczące centrum Osaki nie zostały jeszcze ustalone. Wszyscy będą stosować szczepionkę Moderna, którą Ministerstwo Zdrowia ma zatwierdzić w maju. Jak dotąd szczepienia objęły tylko około 1% Japończyków. Japonia rozpoczęła trzeci stan wyjątkowy w niedzielę w Tokio, Osace i dwóch sąsiednich obszarach, aby powstrzymać szybkie odrodzenie się wirusa na trzy miesiące przed igrzyskami olimpijskimi w Tokio.

READ  Kameleon wielkości nasion znaleziony na Madagaskarze to prawdopodobnie najmniejszy gad na świecie, gady

– Sri Lanka zamknęła szkoły w stolicy i na przedmieściach na cztery dni we wtorek i wdrożyła plany pracy w domu dla pracowników rządowych, aby powstrzymać rosnącą epidemię. Po tygodniach zgłaszania mniej niż 300 nowych przypadków dziennie na Sri Lance w ciągu ostatnich 24 godzin potwierdzono 997. Większość z nich dotyczyła dystryktu Colombo, w tym stolicy. Urzędnicy ds. Zdrowia ostrzegają przed spodziewanym wzrostem liczby osób, które świętują i robią zakupy podczas tradycyjnego festiwalu noworocznego, który odbywa się 14 kwietnia. Od wtorku połowa pracowników rządowych byłaby wezwana do biura, a reszta pracowała w domu. Rząd zamknął już blisko kilkanaście wiosek w różnych częściach kraju.

– Urzędnicy filipińscy szukają obecnie możliwości przedłużenia lub złagodzenia miesięcznej blokady w rejonie Manili w tragicznej sprawie, by stawić czoła recesji, bezrobociu i głodowi. W kraju odnotowano ponad 1 milion Przypadki obejmujące ponad 16 800 zgonów. Fala wzrostu w zeszłym miesiącu skłoniła administrację prezydenta Rodrigo Duterte do przywrócenia blokady w rejonie Manili, gdzie kilka szpitali stwierdziło, że zostały przytłoczone. Przedstawiciele gabinetu i eksperci medyczni mają spotkać się we wtorek, aby zalecić kontynuację blokady, a Duterte może ogłosić decyzję w środę.

– Australia zawiesi loty z Indii na dwa tygodnie z powodu powodzi wirusa. Premier Scott Morrison ogłosił również, że Australia przekaże Indiom 509 respiratorów i 100 koncentratorów tlenu wraz ze zbiornikami i środkami ochrony indywidualnej. Morrison powiedział, że nastąpi dalsza pomoc. Morrison ogłosił w zeszłym tygodniu plany zmniejszenia liczby obywateli Australii i stałych mieszkańców powracających z Indii o 30%. Jednak liczba podróżnych, którzy uzyskali pozytywny wynik kwarantanny hoteli w Australii, wzrosła z 90 do 143 w ciągu jednego tygodnia, powiedział Morrison.

Prezydent Korei Południowej Moon Jae-in spotkał się z dyrektorem generalnym firmy Novavax w stanie Maryland i przyrzekł, że będzie nalegać na szybkie zatwierdzenie szczepionki przeciwko koronawirusowi firmy, wyprodukowanej przez lokalną firmę biotechnologiczną. Urzędnicy z Korei Południowej mają nadzieję, że produkcja szczepionki Novavax przez SK Bioscience pomoże rozwiać obawy dotyczące potencjalnych niedoborów dostaw w nadchodzących miesiącach. Według oficjalnych informacji SK Bioscience otrzyma w tym roku zlecenie wyprodukowania 40 milionów dawek szczepionki Novavax. Produkcja mogłaby rozpocząć się w czerwcu, a do września mogłoby zostać dostarczonych do 20 milionów nagrań, z których wszystkie mają być wykorzystane na miejscu. SK Bioscience już produkuje szczepionki opracowane przez AstraZeneca w swojej fabryce w mieście Andong na południu. Korea Południowa ma nadzieję otrzymać w tym roku 190 milionów dawek szczepionek przeciwko koronawirusowi dzięki umowom z firmami farmaceutycznymi i programowi COVAX wspieranemu przez Światową Organizację Zdrowia. Około 2,4 miliona mieszkańców Korei Południowej otrzymało we wtorek pierwsze puszki. Urzędnicy mają nadzieję, że do listopada zaszczepią 70% z 51 milionów mieszkańców tego kraju.

READ  Tajka otrzymuje rekordowy 43-letni wyrok za obrazę monarchii i wysyła przerażającą wiadomość do aktywistów
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *