Connect with us

Najważniejsze wiadomości

W Hiszpanii za trzy dni będzie więcej śniegu niż w Polsce

Published

on

Zdjęcie: Climatology Laboratory of the University of Alicante

HISZPANIA widzi więcej śniegu niż Polska w ciągu trzech dni, ponieważ Storm Filomena nadal nawiedzał kraj

Jeśli prognoza pogody państwowej agencji meteorologicznej Aemet okaże się prawidłowa, w Hiszpanii zgromadzi się więcej śniegu niż tradycyjnie chłodniejsze kraje północnej Europy, takie jak Polska, w zaledwie trzy dni do soboty 9 stycznia. Burza Filomena pustoszy kraj od środy przez ciężkie ulewy, lodowate wiatry i niespotykane dotąd opady śniegu. Minister spraw wewnętrznych Fernando Grande-Marlaska ostrzega, że ​​wciąż stoimy przed „trudnymi dniami”.

Departament Marlaski po raz pierwszy uruchomił „Ogólny plan awaryjny” z 31 prowincjami w Hiszpanii w piątek 8 stycznia, ostrzegając je o ekstremalnych warunkach pogodowych. Toldeo, Cuenca i Albacete zostali wystawieni na skrajne ryzyko. Przewidywane nagromadzenie 20 cm śniegu w ciągu 24 godzin doprowadzi do zamieci śnieżnych.

Stacja meteorologiczna w Vega de Liordes na Picos de Europa zarejestrowała -35,6 stopnia i zarejestrowała temperaturę -34,1 stopnia zaledwie jeden dzień po drugim w El Clot de la Llança w Lleida 7 stycznia.

Obszary o największym zagrożeniu opadami śniegu to obecnie Kastylia-La Mancha, Madryt, Aragonia, La Rioja, Nawarra, Estremadura, Katalonia, Wspólnota Walencji, region Murcji i Andaluzja.

„W rejonach centralnych najgorzej będzie w sobotę” – powiedział José Antonio Maldonado, dyrektor meteorologii w Meteored.

________________________________________________________________________

Dziękujemy za poświęcenie czasu na przeczytanie tego artykułu: „Hiszpania widzi więcej śniegu niż Polska za trzy dni”. Więcej British Daily News, Spanish Daily News i Global News, Odwiedź stronę główną Euro Weekly News.

READ  List otwarty – Ambasada i Konsulat USA w Polsce

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *