Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Visa otwiera centrum technologiczne i produktowe w Polsce

Published

on

Visa otwiera centrum technologiczne i produktowe w Polsce

Wizy planuje otworzyć Centrum technologii i produktów w Polsce.

Nowy hub będzie piątą tego typu witryną firmy zajmującą się płatnościami cyfrowymi na świecie i pierwszą w Europie Środkowo-Wschodniej, poinformowała Visa we wtorek (23 maja).

„Wysoko wykwalifikowana siła robocza w Polsce i dynamiczny sektor IT sprawiają, że jest to dla nas idealne miejsce do rekrutacji i współpracy z partnerami i firmami w celu opracowywania nowych rozwiązań płatniczych” — powiedział Visa President of Technology Radżat Tanya powiedział w komunikacie prasowym.

Zgodnie z komunikatem prasowym, nowe centrum technologiczne i produktowe Visa w Polsce będzie gościć do 1500 nowych pracowników technologicznych i produktowych w ciągu najbliższych kilku lat.

Firma działa w Polsce od 1995 roku, a Polska jako pierwszy kraj na świecie osiągnęła 100-procentową dostępność bezdotykową – czytamy w komunikacie.

„Jako globalna firma działająca w ponad 200 krajach i terytoriach ważne jest dla nas inwestowanie w lokalne talenty i tworzenie regionalnych centrów technologicznych, które pozwolą nam lepiej niż kiedykolwiek wcześniej obsługiwać naszą globalną bazę klientów” — powiedział dyrektor generalny Visa Europe Charlotte Hogg powiedział w komunikacie prasowym. „Dążymy do różnorodności i integracji, zapewniając, że Visa w miarę rozwoju odzwierciedla szerokie spektrum perspektyw, które tworzą społeczności, w których żyjemy i pracujemy”.

Nowe centrum to najnowsza z kilku inicjatyw ogłoszonych przez Visa w celu wspierania innowacji na całym świecie.

16 maja Visa wybrała siedem startupy na rok 2023 program akceleratorów wizowych w regionie Azji i Pacyfiku.

Startupy będą współpracować z ekspertami Visa przez sześć miesięcy, aby testować, iterować i weryfikować swoje rozwiązania pod kątem możliwości komercyjnych.

W marcu br Fundacja Wiza ogłosiła, że ​​przekaże milion dolarów z inicjatywy Equitable Access Initiative na wsparcie małych i średnich przedsiębiorstw kierowanych przez kobiety (MŚP) rosną w Afryce Subsaharyjskiej.

READ  Szczęsny ogłasza zakończenie kariery po rzutach karnych w Polsce

Dotacje będą wspierać AfriLabsspołeczność centrów technologicznych, innowatorów i przedsiębiorców oraz Graça Machel Trustpanafrykańska organizacja non-profit założona i prowadzona przez kobiety.

W styczniu Visa nawiązała współpracę z dzielnica fintechówspołeczność ponad 250 krajowych i międzynarodowych interesariuszy w włoski ekosystem FinTech.

Wspólnie obie organizacje chcą przyczynić się do rozwoju ekosystemu FinTech we Włoszech.

Aby uzyskać dostęp do wszystkich relacji PYMNTS EMEA, zaprenumeruj gazetę codzienną Biuletyn EMEA.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *